Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos babának mennyit...

1 hónapos babának mennyit kell ennie?

Figyelt kérdés
3100 grammal született,3030-al jöttünk haza a kórházból.Most voltunk az orvosnál 1 hónapos vizsgálaton,és a kislányom 4190 gramm.Kb.mennyit kell ennie egy etetés alkalmával?most délután 90-et evett.
2012. aug. 4. 15:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyon szép gyarapodás, és elég "böcsületes" mennyiségű kaja :-) Gratulálok!!! :-)

Ha jól fejlődik, nyugodt, vidám baba, evés után játszik, alszik rendesen, akkor a válasz: Pontosan annyit, amennyit ő akar.

Egyhónapos babánál a 90ml abszolút tökéletesnek tűnik, az én gyerekem pl egy hónaposan 8-10x evett egy nap, alkalmanként 30-50ml-t.

Ha szopis baba, akkor tedd mellre, ahányszor csak megéhezik (érintsd finoman az ujjad a szája sarkába, ha arra fordul, és be akarja kapni, akkor valószínűleg éhes-szomjas, vagy ha úgy sír, hogy Neh!Neh!) és hagyd addig cicin, amíg magától el nem engedi (ez ilyen kicsi korban nagyon sokáig is eltarthat, mert sokszor a cicin cumizik kicsit, ha kell, használj szoispárnát, hordozókendőt, vagy mást, hogy néha fel tudjál állni közben :-))

Ha tápis baba, és tudod, hogy átlagban 90ml-t szokott megenni, akkor csinálj neki egy kicsit többet, hátha az adott étkezésnél picit éhesebb, és még kérne. Az első pár alkalommal lehet, hogy bukni fog, mert addig szívja, amíg van az üvegben, de hamar megtanulja, hogy ne egye túl magát. Bukás után mindig adj neki egy kis tiszta vizet, nehogy felmarja a nyelőcsövét a gyomorsav. Meg fogod látni, hogy nyugodt baba lesz, ha akkor és annyit ehet, ahogy ő szeretné.

Tudom, hogy szörnyen fáradt vagy, de 1-2 hónap múlva már sokkal, de sokkal könnyebb lesz, kitartááááást!!! :-D

2012. aug. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

minden alkalommal annyit amennyivel jól lakik !!!

ha tápszeres akkor inkább kicsit többet csinálj neki max meghagyja

az olyan rossz mikor elfogy és még sír mert kérne és mehetsz készíteni még egy adagot

tápszeres babát is lehet igény szerint etetni !!!


ha anyatejes addig szoptasd míg kéri


ja és ha jót akarsz magadnak felejtsd el h mennyit kellene ....? kérdéseket


a babák is mint a felnőttek ők sem kívánnak mindig ugyan annyit enni mindegyiknek más az emésztése a gyorsasága a táplálék feldolgozása stb...


nagyon szépet nőt a babád egy hónap alatt :-) grat !

:-)

hidd el csak magadat idegesíted ha folyton méricskéled mennyit eszik

ha nyugis látszólag nem éhes akkor eleget evett h mennyit ? az nem számít !


azt soha nem tudtam mennyit esznek (3 gyerek) ha abba hagyta a szopit akkor elég volt neki (volt h 5 perc alatt volt h 30 percig tartott) teljesen kaotikus volt

ha folyton méricskéltem volna biztos kiakadtam volna h 30 perc alatt csak 30ml ?????

mi van ezzel a gyerekkel !!! vagy h 5 perc alatt megevett 2,5 dl ? jesszus nem lesz sok neki ???


ha a havi méréseken jól "szerepel" akkor jól csinálod

ha mosolygós akkor ugyancsak, ha keveset sír akkor szintén, ha figyeled és az igényeihez mérten adsz neki akkor ugyan csak, első babánál nehéz tudom de majd belejössz és kiismeritek egymást


persze tudom van egy orvosi ajánlás de ha nem úgy eszik ahogy írva vagyon akkor sincs semmi baj :-)

2012. aug. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is 1 hónapos. Minden kaját mérek, azért tudom. Cicivel kezdünk, aztán kap tápot is (vagy lefejt tejcit ha van).

Evésenként 90-110 ml-ket eszik (6-szor eszik nappal és éjjel 1-szer kel), de ma pl evett már 130-at is, a következő etetésre meg 50 ml-t és bealudt a cicin (azóta is alszik). Szóval változó, de átlagban ennyi jön ki. Mi sem eszünk mindig ugyanannyit, egy nagyobb adag után, a következő etetésnél lehet kevesebbet fog kérni.

Amit írsz az teljesen jó, szépen növöget a babád.

2012. aug. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!