Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 100 ezer forintból el lehet...

100 ezer forintból el lehet tartani egy babát?

Figyelt kérdés

Nagy döntés előtt állunk és számolgattunk kicsit.

egyetemisták vagyunk, van saját lakásunk, aminek a költségeit anyukák fizetik a tanulmányok alatt és a kajánkért sem kell fizetni.

ha baba születik a támogatásokból és a barátom munkájából kb 100ezer ft lenne még plusszba. vagyis mindenre ami a babához kell lenne 100ezer ft havonta tisztán (babakocsit öröklök a nővéremtől).

ennyi elég egy babához?

(születés után jár a támogatás)


2012. aug. 5. 13:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
72%
szerintem elég én 3gyereket nevelek 75000ftbol
2012. aug. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
74%
Lehet lepontozni, de szerintem igen el lehet tartani, ha te is akarod! Inkább mint egy abortusz, és más a családiból meg a gyesből neveli (40ezer) és a párja sem dolgozik, nem azt mondom hogy így neveld, de ha úgy érzed hogy meg tudnál neki mindent adni, vállaljátok be ha terhes vagy, ha nem vagy terhes, várjatok míg elvégzitek a sulit, és lesz mind a kettőtöknek biztos munkaviszonya!
2012. aug. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
45%
Ha úgymond semmire nem kell kiadnotok (értem itt a rezsit, nincs hiteletek, kajára is csak minimálisat költötök) akkor a havi 100-ból ki lehet jönni szépen. Ebbe nem számoltam még bele a baba érkezésével kapcsolatos költségeket. De ti tudjátok, mi fér bele, milyen átlag kiadásaitok vannak. Pl számold ki a pelust, mennyi lenne havonta, babaápolási cuccok, esetleg tápszer, bár remélhetőleg erre nem lesz szükségetek, stb.
2012. aug. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

normális esetben mi is várnánk,

de sajnos úgy alakult, h baba vagy abortusz :(

amúgy 20F 22L

2012. aug. 5. 14:01
 5/24 anonim ***** válasza:
45%

Bőven elég!


Mi 150ezerből vagyunk úgy, hogy két gyerek van.

És persze ebből még befizetjük az albérletet, és a csekkeket!

Előttem szólónak igaza van!

2012. aug. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
30%
ugye a kérdező tudja, hogy az abortusz gyilkosság? előbb kellene gondolkodni, de 100 ezer elég lesz. sokan 60-70-ből csinálják ugyan ezt.
2012. aug. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

sajnos fogalmam sincs mire van szükség egy babához, egy hete derült ki, még nem tárgyaltuk meg teljesen, mégcsak az első ijedelmet hevertük ki (hétfőre kaptunk időpontot az orvosnál)

tudnátok esetleg vmi honlapot ahol vannak hasznos információk?

nekünk semmire nem kell költenünk a lakással és a kajánkkal kapcsolatban

2012. aug. 5. 14:07
 8/24 anonim ***** válasza:
74%

Köszönjétek meg a szüleiteknek, hogy ekkora segítséget nyújtanak. Lakás, rezsi, kaja fizetés. Komolyan mondom, hogy nagyon emberi!!!!!

Adjatok hálát az Istennek, hogy ilyen szüleitek vannak!

Az első bevásárlások után töredékébe kerül a baba.

30-40 e ft-ból havonta még játékokat is tudtok venni és kényelmesen nevelni őt.

100 e ft nagyon sok lenne egy gyerekre havonta.

2012. aug. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
66%
Így, h saját lakás meg anyuék támogatnak...simán be lehet vállalni babát! Ne is gondolkozzatok az abortuszon, szerintem!
2012. aug. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

nem felelőtlenségből estem teherbe mielőtt valaki ezzel vádolna, nem is szeretném ezt firtatni, nem magyarázkodni szeretnék.

az abortusz elfogadhatósága pedig megítélés kérdése, ezen sem szeretnék vitatkozni

2012. aug. 5. 14:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!