Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 100 ezer forintból el lehet...

100 ezer forintból el lehet tartani egy babát?

Figyelt kérdés

Nagy döntés előtt állunk és számolgattunk kicsit.

egyetemisták vagyunk, van saját lakásunk, aminek a költségeit anyukák fizetik a tanulmányok alatt és a kajánkért sem kell fizetni.

ha baba születik a támogatásokból és a barátom munkájából kb 100ezer ft lenne még plusszba. vagyis mindenre ami a babához kell lenne 100ezer ft havonta tisztán (babakocsit öröklök a nővéremtől).

ennyi elég egy babához?

(születés után jár a támogatás)


2012. aug. 5. 13:52
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Nekünk kb. 10ezer a tápszer+ később bébiétel, zöldség, gyümölcs.

Pelus+popsitörlő kb. 10ezer

ruhák: turiban gyönyörűeket lehet kapni. (Debrecenben tudok ajánlani jókat)

játékok (nem kell sok, inkább minőségi, fejlesztő legyen, de az otthon lévő dolgokból is jó kis játékokat lehet kreálni)

Ha minden más rendben van (pl. apuka nem lép le fél év múlva, én nem gondolkodnék az abortuszon)

Előtte mindennel együtt kell vagy 150-ezer, mire bevásároltok kiságy, babakocsi, stb..de ha kaptok néhány dolgot nem olyan drága+ lehet használtan sok jó dolgot venni.

2012. aug. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Ha megszületik a baba, anyukáink egy forinttal sem fizetnének többet mint most (ez lenne a cél, ezért számolgatom a támogatásokat és a barátom fizetését). Persze ha velük történne valami, ami miatt nem tudnának tovább támogatni minket, nyilván megszívnánk. Ez is benne van a pakliban.

Az is, hogy egyetem után nem találunk munkát.

Ezért is olyan nehéz a döntés. Alaposan át kell gondolnunk mindent, minden eshetőséget meg kell vizsgálnunk és ésszerűen meghozni egy olyan döntést, ami mindenkinek megfelelő.

Első lépésként azt szerettem volna kideríteni, hogy az egyetem alatt anyagilag rendben lennénk e akkor is, ha jön a baba.

Persze kell találni B verziót is, majd minden átgondolunk alaposan

2012. aug. 6. 14:24
 23/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. aug. 6. 14:25
 24/24 anonim ***** válasza:

Egyetemi éveidet 1-2 évre biztos jobb lenne halasztani.

De meg fogtuk élni 100 ezerből.

2012. aug. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!