Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött altatása. Bevált ötlet?

Újszülött altatása. Bevált ötlet?

Figyelt kérdés

10 napos babánk csak a mellkasunkon alszik el, elég fárasztó, mert vagy a férjem vagy én hurcibáljuk egész nap és éjjel. Az hagyján, hogy hanyatt egyáltalán nem hajlandó meglenni (se ágyban, se hordozóban), aludni meg pláne, így hason alszik(légzésfigyelőnk van, a doki szerint amúgy is picit gyenge a nyakizma, mert nagyon hosszú baba, ezért nem is baj neki, a hason fekvés)

Nincs valami bevált ötletetek, hogy oldjuk meg az alvás kérdést az ágyában? Egyszerűen nem lehet letenni, mert rögtön sírni kezd és próbáltuk már hagyni, de fél órán át zokogott, majd ahogy felvettem, rögtön elhallgatott. Egyszerűen nem bírja bőrkontakt nélkül. Csak sajnos ez így nem megoldás, főleg mivel a mellkasomra mégsem tehetem fel a légzésfigyelőt...

Segítenétek, kérlek szépen.


2012. aug. 5. 15:04
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

sajnos a falhoz tolás megoldhatatlan, mert vagy ajtó van a falon vagy nagy ablak...

A kiságy pedig kombi,azaz egybe a pelenkázóval és bazi nagy, nem fér be a szobánkba.

Tehát csak a mi nagyágyunkban kell valami megoldás.

Próbáltam szopipárnával körbebástyázni, de mivel nagy kúszós, ahogy elér a párnáig, jön a sírás.


Azon is filóztam, hogy megpróbálom ezt a bugyola nevű pólyát, bár az inkább a hanyattfekvéshez jó, de ha sziptatás alatt rajta van és abban alszik el, könnyebb hanyatt letenni és talán nem ébred fel rá...

2012. aug. 5. 19:01
 12/17 anonim ***** válasza:

Első vagyok, semmiképpen sem ajánlom az együttalvást nektek, ha kétségeid vannak. Ez teljesen természetes amúgy. Az nem megoldás, hogy hetekig, hónapokig ne tudj rendesen pihenni éjszaka, mert attól félsz, hogy kárt teszel a babádban.

Én együtt aludtam a kislányommal, apa a másik szobában aludt, hogy valamennyire ki tudja pihenni magát, de azért így is sokszor átjött éjjel, ha kelt a lányunk. 13 hónapos koráig aludt velem, apa akkor költözött vissza a hálóba. Nekünk kényelmes volt, én sosem féltem, hogy bármi baja lesz, sőt, úgy éreztem a legnagyobb biztonságban, ha mellettem aludt. Akkor szoktam át a vékony plédre, addig paplannal aludtam.

A saját ágyba szoktatással sem volt gond, 13 hónapos korában vettünk a lányunknak egy junior ágyat, összetoltuk a mi ágyunkkal, és első pillanattól kezdve ott aludt, nem akart visszajönni a nagyágyra. De van ahol ez nem ilyen zökkenőmentes. Szóval ha eleve kétségeid vannak, akkor szerintem ne vedd magatok közé. Egyébként azt hiszem úgy én sem aludtam volna vele, ha még apa is ott van az ágyban mellettünk, hiába 200x200 cm az ágyunk.

2012. aug. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nekunk ugyanez volt, viszont rajottem hogy hason jobb neki. Etesd meg, bufiztesd meg es mikor mar 20perce alszik ovatosan tedd le hason.

Vagy nappal hagyd magadon aludni; vsgy ami nekem bevalt kapcsold be a hajszaritot es alszik majd mint a bunda.

A nappali alvas masabb mint az ejjeli. Este legyen ugyanaz a rutin. Furdes,szoptatas,bufi varj 20percet es tedd hason a kisagyba. Nekem igy aludt kislanyom. 5 honapos koraig nappal sokat a mellkasomon, aztan az agyon. 7 honapos koratol a kisagyban alszik. /bocsi az ekezet miatt../

2012. aug. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

sziasztok

még egy éjszakán túl

most 3kor már sikerült a saját ágyába varázsloni, addig velünk volt.

köszi a tippeket, megpróbálom mindet, majd mesélek hogy sikerült, de hordozót tuti beszerzek és az esti rituálét is megnézzük

2012. aug. 6. 09:03
 15/17 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez a szitu volt. Napközben ringatva, ölbe aludt. Éjjel a mellkasunkon. Soha nem esett le egyikőnéről sem. Nem is aludtunk igazán, inkább csak csukott szemmel relaxáltunk. Borzasztó volt, mert pihenni nem tudtunk se nappal, se éjszaka. Nekünk hasfájós is volt kegyetlenül.

Ez így ment 3 hós koráig. Aztán nem birtuk és inkább rászoktattuk hogy közöttünk aludjon. Nem feküdtünk rá soha! De azért így már tudtunk kicsit aludni is. ;-)

Próbáljátok letenni magatok mellé... Ne félj, nem fogjátok összenyomni!

2012. aug. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

már intézem a hordozó bérlését, kétféle is van, ami beválhat. Megpróbálom azt, hogy napközben sokat van rajtam és hátha akkor estére kicsit lenyugszik.

Meg a másik( amit a védőnő javasolt), hogy mivel hol mellből, hol cumiból szopik (kicsi tápos pótlás kell neki) és a cumi nem fárasztja le eléggé az esti etetésnél, mert ha jobban kiütné magát, talán jobban elaludna (vagy hamarabb!) így majd megpróbálom úgy sakkozni, hogy estére a cici jusson, akkor abban hátha alaposan kifárad

Most amúgy éppen apával alszik a nagy ágyban, mellkasról pont lekerült, egyelőre nem vette észre...

Hihetelten, hogy bárhol elalszik, csak a saját ágyikójában nem.

:)

2012. aug. 6. 17:22
 17/17 A kérdező kommentje:

gondoltam megírom a fejleményeket

délutántól már csak mellből kap, igyekszem úgy alakítani, ettől el is fárad rendesen, többet alszik

valamint totál megnyugtatja a babakocsi mózese, így most abban szunyókálgat, éjjel meg tologatjuk benne az ágy mellett..:)

2012. aug. 11. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!