Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam a mi kajánkhoz?

Hogyan szoktassam a mi kajánkhoz?

Figyelt kérdés
Lassan szeretném a kisfiamat a felnőtt ételhez szoktatni. Nem válogat, szinte mindent megeszik, én főzök neki, üvegeset csak akkor kap ha megyünk valahova. Ma rakott karfiolt csináltam. A rizst szereti, a husit szintén, és a karfiolt is, és nem főzök fűszeresen. Gondoltam ezt kap ebédre. Jól összetörtem neki de a hideg kirázta szegényt. Gondoltam túl darabosra hagytam, így összeturmixoltam neki, de úgy se ette meg. Szerintetek hogy csináljam legközelebb? Most 9,5 hónapos.
2012. aug. 6. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Kínálgatod, aztán majd idővel megszokja, elfogadja. Nem minden babánál megy ez egyik napról a másikra.

Az is lehet csak most rázta ki őt a hideg, és holnap már meg fogja enni.

2012. aug. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
így jó lesz. Olyan dögmeleg van, lehet, nem volt éhes? Szerintem nincs más módszer, majd megszokja. Én kicsit később adtam nekik saját főzésűt, egy éves kor után.
2012. aug. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Éhesnek éhes volt mert utána adtam neki egy üveges kaját és azt benyomta:)))) De akkor majd próbálkozok apránként.
2012. aug. 6. 12:45
 4/6 anonim ***** válasza:
Az ilyen szárazabb dolgokat nehezebben szokják meg. Adj először levesekből, főzelékekből, szószos dolgokból. A lányom még most se nagyon eszi meg a rizst, pedig egy éves lesz hamarost. A rakottakból a zöldséges részt viszont elnyammogja.
2012. aug. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nálunk még az is bejött, hogy a mi kajánból koldult sokszor, az érdekes volt neki, hogy az én tányéromból ehet.
2012. aug. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a fiamnak húslevest adtam először. Összetörtem a zöldségeket, tésztát, csipkedtem bele húst, és bőven megöntöztem a lével. Igaza van az egyik hozzászólónak, inkább leves, főzelék, szószos húsétel, legyen az első. A rakott ételekhez, én mindig teszek jó sok tejfölt, hogy jobban csússzon.
2012. aug. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!