Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mennyi marad egy...

Nektek mennyi marad egy hónapban élelmiszerre? Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Egyszerűen úgy érzem, hogy nem elég a pénz ami marad élelmiszerre meg ruháha.

ha mindent kifizetünk ( albérlet, autó, rezsi, telefon, internet, pelenka, tisztálkodószerek), akkor marad 100000 ft/hó élelmiszerre és hébe hóba egy-egy ruhára. 4-én vagyunk. Egy 1,5 éves és egy 9 éves gyermekünk van.

Azt érzem, hogy nem jövünk ki a pénzből, mert az élelmiszer mellett a gyerekeknek kell fagyit venni (lidl 120 ft) vagy valami mást helyette.

Hónap végén már mindig hozzá kell nyúlni ahhoz a pénzhez, amit a férjem maszekol. ( félre akartuk rakni mindig, de az egészet sosem sikerül, mindig elveszünk belőle hónap végén)



2012. aug. 6. 13:47
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

5-nek.

igen valamit rosszul csinálok, csak arra szeretnék rájönni, hogy mit.

2012. aug. 6. 14:38
 12/39 anonim ***** válasza:
77%
Tök gáz, hogy itt szánalmasoznak páran, de 100.ezer Ft szerintem nem is olyan sok, mint aminek tűnik. Tapasztalataim szerint egy másfél éves is bír jó étvággyal enni, néha még rajtunk is túltesz, egy 9 éves pedig lassan már kiskamasz, ő főleg. Így ha 4 egyenlő részre osztuj a 100ezert akkor marad 25 ezer, vagyis egy napra kevesebb, mint ezer forint jut/fő és azért néha ez-az (ruha, ne adj Isten mozi) nem árt. nehogy már szánalmas legyek azért, mert étkezésen (tehát a testem táplálásán. Lehet, hogy van akit ez kielégít, engem nem) kívül másra is szeretnék költeni. Gondoljatok már ezekbe bele, mielőtt ítélkeztek.
2012. aug. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
47%
Nehéz helyzetben vagy. 100ezerből nem nagyon lehet kijönni 4 embernek kajára meg ruhára.
2012. aug. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:

12. érti miről beszélek.

Fiam most megnézte a jégkorszakot. de valakinek el kellett menni vele. az már 2300 ft , csak a jegy.

Ő is szeretne már most jól kinézni, szeretne "szép ruhákat" stb. . .

Strandra is ki kell vinni őket ilyenkor, mert itthon 36 °C van a lakásben. Tópartra megyünk, itthonról viszünk enni, inni, de a belépő is 900 ft.

És szerintem ezek a dolgok kellenek ahhoz, hogy "legyen gyerekkora"

mi is el szoktunk menni színházba, kisfiam is visszük, mert imádja, az is 3 embernek 6600 ft. De ezek a dolgok kellenek ahhoz, hogy érezd, hogy élsz

2012. aug. 6. 15:00
 15/39 anonim ***** válasza:
70%

100ezret még nekem is sikerülne beosztanom, de nincs annyink rá. Most vagyunk túl a havi beszerzéseken, lidl-ben fizettem 27e ft-ot amiben volt 10kg hús, só,cukor,liszt,kv, felvágottak, paradicsomszósz, krumpli, rizs, tészta,hagyma, káposzta,tejföl,tej. 4 karton ásványviz,szörp.

Pelenkára, hálisten már elég 1 csomag, elment 4e ft. Még megveszem a havi tejitalát az 6e ft. Idáig 37e-nél tartok, és ha ügyes vagyok csak a friss pékárut meg friss zöldséget/gyümölcsöt kell megvegyem. 60ból ha fejreállok is meg kell oldanom. Ruhákat pedig turiban veszünk, mindig abból amit aukciós oldalon sikerült eladnom.

Mindent próbálok fagyasztani és okosan főzni, maradék pörkölt jó másnapra főzelékre feltétnek, vagy rizseshúsnak, hortobágyi palacsintának. De tény és való, mindig 1-2 héttel előre van tervem főzésileg...és nem azt esszük amit abban a pillanatban megkívánunk...:(

2012. aug. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
93%
utolsó vagyok, fagyit pedig akcióban vesszük a lidlben, 69/79Ft-os darabáron (ha épp van akciós) és vagy 30db-ot. Kitart sokáig:)
2012. aug. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
33%
Húú teljes mértékben megértelek!Nekünk nem marad ennyi kajára, de nekünk még csak egy pici lányunk van (4hónapos).Rá azért még nem kell annyit költeni.Nem is tudom mi lesz később..:( Mi sem tudunk egy fillért sem félretenni.Pedig nagyon kéne gyűjtenünk.Hónapról hónapra élünk.Pedig párom nem mindig csak itthon dolgozik és még sincs...Én sem tudom más, hogy csinálja.Szerintem nem tudunk spórolni.Párom mindig azt mondja hogy óó ennyit megérdemlünk..hát így nem nagyon lehet.Muszáj nemet mondani sok mindenre.Ez ami nehéz..Ne aggódj ami vigasztaljon, hogy sokan vannak ilyen helyzetben:(
2012. aug. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
60%

1es vagyok!

Azzal igen nagy hülyeséget mondtál, hogy napi egy fagyi kell a gyerekeknek!


Hát itt rontod el!

Az én gyerekeim havi 1szer kapnak egy szeletes csokit, mégis élnek még!

Örülj neki, hogy megmarad 100ezer!

Mondom, nekünk csak 20 marad!

2012. aug. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
66%
5-ös vagyok. Az elején azt írtad, hogy kajára plusz ruha. Most pedig már írod, hogy mozi, színház, strand. Nyilván én is elviszem strandra a gyereket, és kap fagyit is, DE NEM MINDEN NAP. Színház? Hát ha nem tudsz lemondani róla akkor ne sírj, hogy nem elég a pénz. A gyereknevelés pedig sok-sok lemondással jár, de megéri. Mi kb. olyan 50000 Ft költünk kajára. Fizetéskor nagy bevásárlás, olyan 20000-25000 Ft, ezen kívül már csak apró dolgok kellenek hónap közben, ami kijön a maradék 250000-ből. Ha ezt levonjuk a 100000 Ft-ból akkor marad 50000 Ft amit szórakozásra, vagy lehet költeni. Ha félre akarsz tenni akkor bizony le kell mondanod valamiről.
2012. aug. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
vagy ruhára, ez lemaradt
2012. aug. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!