Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mennyi marad egy...

Nektek mennyi marad egy hónapban élelmiszerre? Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Egyszerűen úgy érzem, hogy nem elég a pénz ami marad élelmiszerre meg ruháha.

ha mindent kifizetünk ( albérlet, autó, rezsi, telefon, internet, pelenka, tisztálkodószerek), akkor marad 100000 ft/hó élelmiszerre és hébe hóba egy-egy ruhára. 4-én vagyunk. Egy 1,5 éves és egy 9 éves gyermekünk van.

Azt érzem, hogy nem jövünk ki a pénzből, mert az élelmiszer mellett a gyerekeknek kell fagyit venni (lidl 120 ft) vagy valami mást helyette.

Hónap végén már mindig hozzá kell nyúlni ahhoz a pénzhez, amit a férjem maszekol. ( félre akartuk rakni mindig, de az egészet sosem sikerül, mindig elveszünk belőle hónap végén)



2012. aug. 6. 13:47
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
88%
Bizony, le kell mondani valamiről. Én júniusban vettem magamnak új ruhát, de csak azért mert esküvőre kellett mennem, különben akkor se vettem volna. Nekem egy 28 hós kisfiam és egy 14 hós lányom van, de inkább én is kevesebbet eszek,hogy nekik több jusson. Párom fizetése teljes egészében az albérletre megy, néha nem is elég rá. Az én Gyedemből megy az egyéb számlákra, tisztítószerekre, pelenkára, élelmiszerre, gyerekeknek ruhára, édességre. Strand helyett lehet menni szabadstrandra fürödni, lehet otthon készíteni szendvicseket, van hűtőláda és abba bele lehet tenni és semmi nem romlik meg, nem kell a strandon a drága kaját megvenni, max. fagyit szoktunk venni és jól érezzük magunkat. A telefon feltöltőkártyás, vezetékes nincs, csak a páromnak céges, de szerencsére azt a cég fizeti, az internet szintén feltöltős, ha telik rá, telik, ha nem, akkor nem! Vannak szabadtéri ingyenes gyerekprogramok bábszínházzal és társaival! Csak a programajánlókat kell figyelni! Szerintem nem kell mindennap húst enni, persze én is próbálok minél többször húsos ételeket készíteni a gyerekek miatt, hogy megfelelő vas kerüljön a szervezetükbe, de ha egy nap káposztás tésztát esznek, vagy krumplisat, szerintem még semmi bajuk nem lesz. Persze, ha már nem kell pelenka, akkor több marad és ha elég nagyok lesznek, talán kerül mozira és színházra is! Pelenkából is vannak jó minőségű, olcsóbb pelenkák, akciókat kell figyelni! Az én Gyedem 60 ezer, amiből csak élelmiszerre kb. 30 ezer marad, ez van, a luxusról le kell mondani a gyerekek miatt!!
2012. aug. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk is kb 100 marad, és mindig elúszunk...

Mindig jön valami extra. elromlik a kocsi, vagy egyéb hasonlók.


Sajnálom, hogy kevés hasznos választ kaptál...

2012. aug. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

5-nek. Mi is tópartra megyünk, de nálunk az is fizetős. Az csak 900 a strand pedig 5000 lenne. Szabadstrand 25 km-re van, de oda-vissza több a benzin mint 900. De írtam is hogy oda mindig viszek enni inni max fagyit kapnak ott. Nem eszünk mindennap húst,de sokszor.

1-nek. Nem akarlak bántani de azt nem hiszem el,hogy akinek van internete az 20000ből él. Én sem kaptam mindennap fagyit csokit,de addig amíg nem éhezek veszek nekik. Nem ők kérik,én veszem. Nekik úgy is jó,ha nem kapnak.


Igen azért kell hozzányúlni a félre tett pénzhez mert elmegyünk néha moziba színházba strandra. De nem járunk mindig ilyen helyekre. Színház 3 havonta mozi fél évente.De így nem tudjuk az összes plusz pénzt félre tenni,csak kb 20ezerrel kevesebbet , mert abból veszünk el.

2012. aug. 6. 20:35
 24/39 anonim ***** válasza:
62%

Mért nem lehet elhinni, hogy 20ból élünk?


Én úgy értem, hogy 20ból: albérlet kifizetve

tisztálkodás,pelus,csekkek

és marad kajára és ruhára 20.

Tudom, hogy számodra hihetetlen, de ennyiből élünk!


Az internet pedig 4 havonta, az nem drága!

Egyébként meg ha jól belegondolsz, bárhonnan tudnák netezni, nem csak itthonról...

2012. aug. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ezt a kérdést kár volt feltenned. Nagyon sok ember örülne, ha ennyi maradna neki a csekkek fizetése után.

Nekünk kb. 10ezer ha marad(igen jól látod), mire kifizetjük a hitelt, rezsit, tankolás.Van két gyerkőc, akik még pelenkások.Pelenkából nem veszek márkásat.Fagyizni pedig nem kell minden nap, mert akkor tényleg elmegy gyorsan a pénz.

Ruhát csak turiból veszek.Strand helyett itthon pancsolnak a gyerekek.

2012. aug. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
10-20ezerből hogy lehet 2 gyereket etetni? 10emeletes házban lakunk itt nem tudnak pancsolni
2012. aug. 6. 22:23
 27/39 anonim ***** válasza:
71%

Talán úgy, hogy a kényszer rávisz!

Inkább nem eszel,csak valami legyen a gyerekek szájába!

Ugyhogy ne itt panaszkodjál!

Én örülnék, még ha csak a tied fele is megmaradna!

Azt gondoltad, itt megfognak sajnálni? Jajj te szegény csak annyid marad? HU hát nekem 3szorannyi mégis kevés!

Jézusom

2012. aug. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
61%

a gyerekeknek kell fagyit venni (lidl 120 ft) vagy valami mást helyette.


Ja és ezt te írtad!!!

Nekem mégis azt írtad, hogy te veszed nekik, nem pedig kérik!

2012. aug. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
Igen nem kérik. Esténként mikor sétálunk én mondom hogy menjünk a lidl felé és vegyünk. Azért írtam hogy kell mert ha veszek magamnak akkor nekik is kell. Azt nem tudnám megcsinálni hogy csak én veszek magamnak reggel mikor megyek vásárolni,ők meg apával vannak,aztán hazáig megeszem. Ezért inkább mindenki este kap. Én a városban azt látom hogy mindenki mondja hogy nincs pénze,de 100ezres babakocsiban tolja a gyerekét,márkás ruhákban járnak szülők gyerekek is. A legmodernebb játékok stb. . . Szóval ezt nem értem
2012. aug. 7. 07:26
 30/39 anonim ***** válasza:
66%
Na látod itt a gond, nem azt mondtuk, hogy a gyereknek ne vegyél fagyit, hanem TE pl lemondhatnál róla. Jesszusom, akkor ne csodálkozz, hogy nem jössz ki a pénzből.
2012. aug. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!