Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyiszer mossátok a 20...

Mennyiszer mossátok a 20 hónapos gyerek haját?

Figyelt kérdés
A lányom 20 hónapos és nem tudom eldönteni, hogy kell e még neki minden nap hajat mosni. Nem megy így tönkre a lányom fejbőre? Ha ti nem minden nap mossátok akkor mikortól ritkítottátok?
2012. aug. 9. 08:51
 1/8 anonim ***** válasza:

A lányom nagy hajjal született eleve, és novemberben. Már piciként télen sem mostam neki minden nap, csa 2 naponta, azt is főleg a koszmó miatt olyan sűrűn.

20 hónaposan hátközépig érő, dús, vastagszálú haja volt (tavaly), akkor sem mostam minden nap. Ha úgy játszott a homokozóban, hogy a hajába ment a homok, akkor természetesen meg kellett mosni, ha minden nap belement, akkor minden nap mostuk. De ha nem ment homok bele, akkor egy héten csak 2x mostam a haját. Télen viszont csak heti 1x.

Már 3hónap híjján 3 éves, majdnem derékig ér a haja, de most is hasonlóan csinálom. Ha nem piszkos, akkor heti 1x mossuk, ha beleszórja/ják a homokot, akkor megmossuk.

Nem jó a mindennapi hajmosás, te is nyugodtam ritkíthatod mostmár a hajmosásokat. Elég neki hjeti max 1-2x, vagy ha koszos.

2012. aug. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Most ez lehet buta kérdés de a gyerek haja lehet koszmós a gyakori mosástól?

Most még ezzel küzdünk akkor lehet, hogy ritkítom egy kicit lehet ez a baj.

2012. aug. 9. 09:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem elég alaposan mosod le róla a sampont, akkor ez is látszódhat, és lehet koszmós is emiatt. Mindenképpen ritkítsd szerintem heti max 2-re. Ha sampon lerakódás, akkor az le fog ázni a vízzel + ha jól átdörzsölöd a gyerek fejét minden hajmosáskor, mint ahogy a fodrászok szokták. De ha 1-2 hét alatt nem jön le a fejéről, akkor valószinüleg koszmó, és akkor érdemes lenne neki venni egy Babé koszmó elleni sampont, az leviszi a makacs koszmót. De azzal is csak heti 1-2x mosd.
2012. aug. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
2012. aug. 9. 09:18
 5/8 anonim ***** válasza:
A kislányom 14 hónapos és Ő is nagy sűrű hajjal született. Már akkor sem mostam neki minden nap. Mondjuk nem is volt neki koszmós soha. Születése után pár naponta, heti 2x. Most már hónapok óta heti 1x. Ha valamiért piszkos lesz,homokos, vagy megizzad, akkor persze megmosom. Gyönyörű göndör haja van, mint a nővérének.
2012. aug. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen a túl sok mosás még többet árt mint használ,én heti 2-szer mosom nekik de ha valami nagy homokozást csinálnak ami ugye mindenhova jut akkor persze akkor is,szóval ne ess túlzásba:)))
2012. aug. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

23 hónapos a kislányom. Vasárnap úszni járunk, utána este hajmosás. És még hét közepe felé beiktatok egy alkalmat.

Persze,ha homokot szór a fejére, akkor is mossuk. Nagy melegben pedig bevizeztem Neki este.

2012. aug. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nyáron heti 2x mosom a kislányom haját. Felesleges többször és ártasz is vele. Ilyenkor samponozunk is mindig könnykompatibilis samponnal.
2012. aug. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!