Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ha sötétben...

Szerintetek ha sötétben aludna akkor csak reggel kelne?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8,5 hónapos. Éjszaka egy nagyon kis fényt adó lámpánál alszik külön szobában. Egyedül szokott elaludni, és jól alszik éjszaka. Volt már egy pár olyan éjszakánk, hogy reggel 6-7 között kelt csak. Egy ideje azonban hajnali 4-5 körül megébred, és hallom, hogy fél órát is eljátszik a kiságyban, végül csak úgy alszik vissza ha adok neki enni, pedig kibírná reggelig, mert ha hajnalban odaadom neki akkor utána csak 9 körül kér. nem is olyan nagy gond ez, csak tegnap jutott eszembe, hogy talán ha sötét lenne nála, akkor nem kelne fel hanem aludna tovább. volt akinél ez volt a megoldás, csak kíváncsi vagyok.
2012. aug. 9. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:

fél a sötétben?..

azért kell lámpa?

2012. aug. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
mióta hazajöttünk a kórházból azóta ég, mert így könnyebb volt átmennem, és szoptatnom illetve pelenkáznom
2012. aug. 9. 09:58
 3/8 anonim ***** válasza:
lehet nem elég amit adsz neki este és ezért kel előbb. mit vacsorázik? főzelék, majd tej?
2012. aug. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
fél 7-7 körül olyan 180 gr tejpép, és fél kilenckor 170 ml tápszer, többet nem tudok beletukmálni, hiába keverek mondjuk 200 ml, nem issza meg.
2012. aug. 9. 10:18
 5/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, bár most már lehet hozzászokott a kis fényhez. De korának megfelelően "működik": általában ezt csinálják ennyi idősek, most minden érdekesebb mint az alvás, aztán kinövi. Amugy ez nálunk is megfigyelhető: ha éjjel ébred akkor vissza alszik, h hajnalban amikor már világosodik egyre nehezebben.Viszont délután simán elaszik az ágyban ha egyedül marad a szobában, viszont este csak akkor ha picit nyitva hagyom az ajtót és lentről beszűrődik a fény. ja és sötétben is el tud játszani, akkor talál valamit az ágyban (rácsvédő kötője pl.)az sötétben is jó móka, vagy koccogtatja a rácsot a cumival, felül. Ha nincs semmi, akkor énekel, és beszél.:-)
2012. aug. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem akarlak bántani, de ezt egy picit Ti rontottátok el... Nem értem az éjszakai fényt... A pici nem igényelte, így meg, ha felébred, klasszul eljátszhat a fényénél.. Nálunk sötét van, s ha át kell mennem, a mobilommal világítok.. Mindig at vallom, hogy ha valami jól működik egy gyereknél, akkor azt, mi, felnőttek ne tegyük tönkre tanult rossz szokásokkal.. Próbáld meg elvenni azt a fényt....

Amúgy nálunk (1 éves múlt a kisebb) szintén van ez a hajnali 5-ös kelés, de csak kap egy kis vizet, visszafektetem, s alszik... Egy ekkora kisfiú, mint a Tied, már simán kell, hogy bírja kaja nélkül, ez megint egy olyan szokás, amire ha ráneveled, majd győzd leszoktatni később... De a Te dolgod, ez meg a én véleményem.. .-)

2012. aug. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk jobban alszanak a gyerekek sötétben.

Én sem tudnék egész éjjel lámpa mellett aludni.

2012. aug. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy időbe én is fénynél altattam a koraszülött fiamat.

Nyugodtabb voltam ha láttam,könnyebb volt az etetés is,meg 4,5 hós koráig hasfájós volt egész éjszaka ordított,tehát kellett is.

Aztán mikor kinőtte egyik napról a másikra lekapcsoltam a villanyt mikor elaludt.

1-2 nap alatt megszokta és azóta ha jóllakott villany lekapcs,ágyba fektetem és alvás.

Egyébként ő is 8,5 hós.Szerintem próbálkozzatok ti is:-)

Sok sikert!!!

2012. aug. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!