Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire normalis, ha egy...

Mennyire normalis, ha egy 16hos kislany nem indul el, csak vezetve lepked es maszni sem maszott soha?

Figyelt kérdés

2012. aug. 10. 23:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
77%

Jajj de nem szeretem az olyan anyukákat akik más gyerekén fröcsögnek.

Ezért nem járok akkor a játszóra mikor az olyan anyukák vannak lent akiknek az is baj ha van a gyereken sapka meg az is ha nincs....


Biztos foglalkozik vele anyja, ne "aggódj"!

2012. aug. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Atroposz ***** válasza:
71%
Igazad van utolsó.Olyan bántóak tudnak lenni ezek a kérdések.
2012. aug. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Ismerem jol az anyukat, a kislany tenyleg nem maszik, sehol, es beszedfejlodes:aaaaaa, ennyit tud. Szerettem volna segiteni neki, mert kerdezte, meddig normalis, ha nem indul el. Mert fejlesztesre meg nem hordja. Koszonom a segito valaszokat..!
2012. aug. 13. 15:31
 14/17 anonim ***** válasza:
A gyerekorvosuk biztosan figyelemmel kíséri a gyereket. Az én kislányom 1 évesen kezdett el mászni, és csak 18 hónaposan indult el. Egy darabig jártunk Dévény-tornára, de abbahagytuk, mert mondták, hogy teljesen egészséges, csak ő még fejben nincs erre készen. A testvérkéje ugyanez, most 1,5 éves, nem megy, fejlesztésre járunk megmutatni magunkat, ahol szintén azt mondják, makk egészséges, úgysem tudjuk siettetni, ha ő nem akarja. (Amúgy mi is a férjemmel nagyon későn kezdtünk járni, így biztos örökölték is) Azt mondják 1,5 éves korig el kell indulni a gyerekeknek, de igazából 20 hónaposan kell komolyabb kivizsgálásra vinni őket, ha addig nem indulnak el, amihez a gyerekorvos ad beutalót. A beszédfejlődés szintén teljesen egyéni, én is tudok olyat, aki 3 éves korában szólalt meg először. Na mi meg ebben vagyunk "jók", a lassan járó babáim már 15 hónaposan mondtak egyszerű mondatokat. Türelem, türelem, ha a gyerekorvos/védőnő nem látott furcsát, majd menni fog minden.
2012. aug. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az enyém sem jár még, viszont mászik, de mi tudjuk mi az oka.


Haa védőnő nem lép, családvédelemnél jelezheted, hog gond van náluk.


A többi már az ő dolguk.

2012. aug. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Kiki01 ***** válasza:
Én is csak másfél évesen kezdtem járni, most félmaratonra készülök:)
2012. aug. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom,de csak megkérdezte az orvost már,fiam 6 hónaposan állt fel,utána már bútor mellett lépegetett,fel-le mászott mindenhonnan,1 évesen már stabilan járt egyedül,még nincs 16 hónapos de rohangál,szerintem biztos elvitte dokihoz lehet csak te nem láttad,hogy mászik,pl unokatesóm kislánya 2 hónapja jár és most 17,5 hónapos
2012. aug. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!