Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért jó sírni hagyni a babát?

Miért jó sírni hagyni a babát?

Figyelt kérdés
Nem provokálok, csak kíváncsi lennék, hogy aki hagyja, miért. Én nem vagyok rá képes, úgy gondolom, azért vagyok, hogy segítsek neki.
2012. aug. 12. 14:12
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
Az én babám, csak akkor sír, ha éhes.Most újabban akkor , ha álmos.Ilyenkor felveszem, leteszem, felveszem, sír akkor is, akkor már tudom, hogy tuti álmos.Ilyenkor leteszem és hagyom sírni, de közben beszélek hozzá, simogatom és többnyire megnyugszik és elalszik.5 percnél tovább sosem hagytam,nem is bírná az anyai szívem :)
2012. aug. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
38%
Érdekes kérdés. Én amikor megszületett a kislányom és elkezdett reggeltől estig ordítani sokat olvasgattam a témában és nem is értettem mi az hogy sírni hagyni? Mármint hogyan kellene nem sírni hagyni? Merthogy az én pici lánykám mindenhogyan sírt az első hónapokban.. Ha felvettem, ha ringattam, mindenhogyan. Úgyhogy én elég sokat "hagytam sírni". És nem fogtam ölbe... Leraktam az ágyába és sok időt töltöttem inkább a másik szobában, hogy kíméljem a fülemet.. Aki hasonló cipőben járt most tudja miről beszélek... Amúgy azóta egy kis vigyori lett belőle.
2012. aug. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem kegyetlen dolog szándékosan sírni hagyni egy babát, én nem lennék rá képes. Persze van, hogy mondjuk éppen a fürdőben vagyok és nem tudok kiugrani hozzá az első nyekkenésére, akkor előfordul, hogy 1-2 percet sír, de sietek hozzá, ahogy tudok.

Elítélem az olyan anyát, aki képes nyugodtan üldögélni a másik szobában, miközben a gyerek ordít a kiságyban.

2012. aug. 13. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
68%
Na az utolsó válaszolónak valószínűleg nincs vagy nem volt sírós gyereke. Úgy megmosolygom mindig azokat az anyukákat akiknek naponta kettőt nyekken a gyereke és odaszaladnak majd büszkék rá hogy ők nem hagyják sírni. Az ilyen anuykáknak olyan szívesen kölcsönadnám 1 napra az én gyerekemet mondjuk 2 hónapos korában...
2012. aug. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
23%

Nem ez a kegyetlen, hanem az abortusz!

Én nem azt írtam, hogy szándékosan sírni hagyom, meg hogy nyugodtan ücsörgök a másik szobában (egy szobás albérletben lakunk!)

Annyit írtam, hogy a gyereknek meg kell tanulnia, hogy anya mindig nem ér rá!

2012. aug. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
Szerintem a kegyetlenezés nem neked szólt
2012. aug. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
78%

13-as vagyok. Bírom, hogy rögtön jön az általánosítás, hogy biztos nincs gyerekem, mert valamit nem úgy csinálok, ahogy te. De bizony van gyerekem és kb 3 hónapos koráig nagyon sírós volt. De soha nem hagytam szándékosan sírni. Igen, fáradt voltam, keveset aludtam, meg minden, de szerintem ha valaki gyereket vállal, akkor tudomásul kell vennie, hogy egy kisbaba sajnos 24 órás készenlétet igényel.

Most 5 és fél hónapos, nagyon ritkán sír. Ha éhesen ébred, leginkább csak nyüszög, nem kezd el üvölteni rögtön, és én ezt annak tudom be, hogy biztonságban érzi magát, tudja, hogy nem kell visítania ahhoz, hogy anya foglalkozzon vele. Úgyhogy most könnyebb dolgom van, mint annak, aki hagyta sírni a gyerekét, és idősebb korában is állandóan üvölt, mert nem érzi magát biztonságban.

2012. aug. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
19%

Aztírtad, hogy amég a gyerekem üvölt, én addig a másik szobában olvasgatok!


Egyébként még csak esélyem sincs a másik szobába menni, mert egy szoba van!

De amég én mosogatok, vagy bepakolok a mosógépbe, addig sírt mindkét gyerekem!

Nem gondolom, hogy ez kegyetlenség lenne!

2012. aug. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
62%
Hát nem tudom... Ízlés dolga, én biztos nem állnék neki mosogatgatni meg pakolgatni, amikor épp sír a babám. Nem örülnék neki, ha így tanulná meg, hol a helye. Igaz, az én babámnak a helye legelöl van, lehet, hogy egyeseknél más a sorrend.
2012. aug. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
29%

Én sem akkor álltam neki mosogatni, mikor sírt a babám, hanem ha már nekiálltam akkor azt be is fejeztem!

Nekem is első helyen a gyerek áll, de ezt már leírtam az előbb, gondolom ez elkerülte a figyelmedet!

Ne velem kötekedj, hanem csücsüjj le a gyereked mellé, hallgasd nem-e sír! mert ha sír, akkor aztán nyomba fel kell venni! :)

2012. aug. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!