Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért jó sírni hagyni a babát?

Miért jó sírni hagyni a babát?

Figyelt kérdés
Nem provokálok, csak kíváncsi lennék, hogy aki hagyja, miért. Én nem vagyok rá képes, úgy gondolom, azért vagyok, hogy segítsek neki.
2012. aug. 12. 14:12
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
80%

19-es, egyetértek. Én is fennakadtam ezen, hogy "tudja hol a helye". Miért, hol a helye? Elgondolkodtató ez a megfogalmazás tényleg.

70-es, nem kötekedik veled senki, nem pont rólad beszéltem, amikor azt írtam, hogy kegyetlenség ülni a másik szobában, amíg sír a baba. De ezek szerint rád igaz. (ne azon lovagolj, hogy csak egy szobátok van, mert ez lényegtelen). Én abbahagyom a mosogatást, ha sír a gyerek, odamegyek, megnyugtatom, és utána folytatom. Persze van olyan dolog, amit nem lehet félbehagyni, ilyenkor előfordul, hogy sír 1-2 percet, de igyekszem ilyenkor a lehető leggyorsabban odaérni hozzá. Én nem akarom, hogy az én babám azt tanulja meg, hogy az ő helye a sorrendben leghátul, a mosogatás meg minden egyéb mögött van. Azt akarom, hogy tudja, hogy rám mindig számíthat. És ez nem egyenlő az elkényeztetéssel.

Ettől még te úgy neveled a gyerekedet, ahogy akarod, a te dolgod. Én csak elmondtam a véleményem.

2012. aug. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
A hsz második fele a #20-asnak szólt, bocs elírtam.
2012. aug. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
20%

Ha a anya mosogat, port töröl, porszívózik vagy a nagyobbik gyerekkel tanul, akkor a kicsinek a kiságyban a helye!


Ha ezen ti felháborodtok, ez van, szerintem ennek így kell lenni!

Vagy ti gyerekkel a kezetekben takarítatok? :)

2012. aug. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
68%

"Vagy ti gyerekkel a kezetekben takarítatok? :)"

Azért a legtöbb baba nem sír a nap 24 órájában, van, hogy elvan a játékaival, sőt olyan is, hogy alszik, lehet ezalatt is takarítani. Nekem a "nagy" is még kicsi, 2 éves, de valahogy nem tudom elképzelni, hogyan lehet úgy gyakorolni egy iskolással, hogy közben kegyetlen üvöltés hallatszik a másik szobából. Akkor már inkább az ölembe veszem a babát is, nem?

2012. aug. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
25%

Milyen másik szobáról beszéltek már megint?


Igen, eljátszik a gyerekem, és alszik is! Na de ha 2 másodperc sírás után felvettem volna, ez nem így lenne! :)

De most tényleg nincs jobb dolgotok, mint hogy velem szórakozzatok? :) Jó sokat aludhat a babátok! Majd ha felkel, akkor meg indulhat a takarítás fél kézzel! :)

2012. aug. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
67%
Én sem gyerekkel a kezemben takarítok, általában ha valami házimunkát csinálok, akkor ő vagy alszik, vagy jön velem hordozóban, pihenőszékben, vagy a játszószőnyegén, és közben "beszélgetünk". Mindent nagyon jól meg lehet így is oldani, és mint látod, még itt írogatni is bőven van időm :)
2012. aug. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
68%

Ja és még valami. A kiságy nálunk az alvás helye. Akkor teszem oda, amikor aludni megy, ha pedig felébred, akkor kiveszem. Ha oda vágnám be azzal az indokkal, hogy anyának most nincs kedve vele foglalkozni, akkor mintegy büntető helyként gondolna a kiságyra. Én pedig azt akartam, hogy a kiságy egy békés, kellemes, nyugodt hely legyen számára, ahol nyugodtan aludhat, nem pedig álomba sírja magát.

Később, ha majd nagyobb lesz, és már nevelni kell, akkor sem azzal lesz megbüntetve, hogy bedobom a kiságyba, hanem pl a sarokba kell állnia. Nem akarom, hogy a fekhelyét, vagy a szobáját megutálja.

2012. aug. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
38%

Igen, igen! Ez mind szép és jó!


Na de azt kellene végre felfogni, hogy nem mindenkinek adatik meg, magára kösse a gyereket, és úgy takaritson!


Te sem tudnád megtenni a helyemben (minigarzon 25 nm)Én magam sem férek el, nemhogy még gyerekkel!


És nemtudom, hogy te hol olvastad azt, hogy azért rakom a kiságyba, mert nincs kedvem vele foglalkozni!


Nem ítélkezni kellene, hanem elgondolodni rajt, hogy sajnos mindenki nem tud át menni a másik szobába csücsülni, mert egyszerűen nincs neki!


Remélem világos voltam!

2012. aug. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
28%
Ne is foglalkozz ezekkel a szuperanyákkal,nagy a szájuk,okoskodnak azt hiszik ami a könyvben van szent és sérthetetlen,ezek azok akik le sem teszik a gyereket magukra kötik,együtt alszanak vele,agyon féltik,elkényeztetik,5 éves korig szoptatnak,semmi nem érdekli őket csak a gyerek,szerencsétlen férjet is a 26.nak sorolják,ha egyet nyekken felkapkodják,vagy csak leírják,hogy szerintük ez a jó közben vagy nincs gyerekük vagy a gyerekük egy tündi bündi kis angyal aki sose sír,az ilyen ítélkezik a többi felett és az ilyen megy ki úgy az utcára hogy 3 hete vizet sem látott.Látjátok én is ítélkezhetek,újra kéne gondolni a gyereknevelést vagy befognia szátokat,mert senki nem kíváncsi az elméleteitekre.Egy anya nem rabszolga,egy babát meg nem kel minden nyekkenésre felkapkodni,és nagyon jót tesz neki ha a hasán van ha hintázik,ha játszik úgy hogy az anyja nem ül mellette minden pillanatba s nézi óó mikor ad ki hangot mert akkor felkapom.
2012. aug. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
19%
De jó, látom nem csak én vagyok értelmes anyuka! :)
2012. aug. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!