Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyerek sírni nem hagyása =...

Gyerek sírni nem hagyása = rossz házasság?

Figyelt kérdés

Elnézést, ha provokatívnak tűnik a kérdés, de már régóta gondolkodom, hol itt az összefüggés. Már megint azt olvastam, hogy aki nem hagyja sírni a babáját, vagy netalántán hordozókendőbe köti, az tutira elhanyagolja a férjét, ki sem lóg a gyereke fenekéből, és mindenképp 5 éves koráig szoptatja.

Miért törvényszerű ez? Miért gondolja valaki, hogy ha nem állok le takarítani, miközben sír a kisbabám, akkor ennek egyenes folyománya, hogy nem törődöm a férjemmel, és nincs szexuális életünk? Hogy az, hogy most igény szerint szoptatom, az azt jelenti, hogy iskolás koráig így tervezem csinálni? Miért lenne mindenképp rosszabb a házasságom attól, hogy úgy főzök, hogy közben magara kötöm a babát?

A magam életét most nem kezdem részletezni, látatlanban úgyis mindenki azt állít, amit akar. De miért jobb a családi élet ott, ahol folyamatosan ordít a csecsemő, mint ott, ahol felveszik és dajkálják, ha baja van?


2012. aug. 15. 13:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
59%

ezt a hülyeséget hol hallottad? engem szerencsére elkerült :-@

gondolom, azok találták ki, akik így mentegetőznek azért, amiért nem foglalkoznak eleget a gyerekeikkel...

2012. aug. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
29%

Amit írsz abban nincs összefüggés, max. csak előítélet attól, aki ezt mondta.

De ez a gyereknevelés bármelyik témájában megjelenik, mert sokan ítélkeznek felettünk.

Igazából ezen az oldalon is meg sokszor a valós életben is teli vagyunk előítéletekkel, és a saját igazunkat akarjuk másokra rányomni.

Persze vannak kivételek, van aki nem állít semmit erőszakosan, de sokan belelátnak olyan dolgokat is a gyereknevelésbe, ami nincs is.


Bizonyára nem jobb ott sem, ahol ordít a csecsemő, mert természetesen nem ez adja meg a pozitív családi élet alapjait (ki is gondolja így?). Jóval több dolognak kell összhangban lennie, mint hogy hordozod vagy sem, szoptatod vagy sem stb.


Egy anyának "csak" annyit kell tennie, hogy önmagával összhangban van. Ha ez megvan, akkor boldog a gyerek és az apuka is. Hogy eközben miként neveled, minden családnál más. Más szokásokkal. Csak el kell fogadnunk, hogy mások vagyunk.

2012. aug. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
26%
Az hülyeség ha valaki azt hiszi hogy akkor foglalkozik többet a babával ha éjjel nappal magához köti:) Egyébként nincsenek ezek a dolgok összefüggésben.-"Miért lenne mindenképp rosszabb a házasságom attól, hogy úgy főzök, hogy közben magara kötöm a babát?- " Remélem ilyen nincs ,mert ez viszont veszélyes.
2012. aug. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
86%
Ezt én is tapasztaltam attól, akinek még nincs gyereke vagy attól akinek 8 éves (BOCSÁNAT) kezelhetetlen gyereke van(biztos jót tett a vasszigor és a "rend").Jól csinál-om-juk, nem a gyerek kérte, hogy megszülethessen, a férj pedig így is el van "látva" :DDD.
2012. aug. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Bennem is él a fenti sztereotípia. Persze nem kell általánosítani és nem is szeretek, mert kivételek az élet minden terén vannak. Nálam abból alakult ki a dolog, hogy általában ezek az anyukák szokták hangoztatni, hogy a gyerek igényei mindenek felett, és a gyereknek CSAK az anyukára van szüksége, mert.......... Apa keresi a pénzt, közben az anyuka lehet, hogy észre se veszi, de megássa az apa ellen való nevelés alapját. Eljön az idő, amikor fel se tűnik, de a gyerek lesz a legfontosabb és mindenek feletti. Bennem ezért alakult ki a kép.
2012. aug. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


Az altatás annyira de annyira babafüggő! Pl. barátnőm leteszi az ágyba a babát és alszik. Nekem mindekettőt ringatni kell/ett (a kisebbet még mindig, 9 hós). Akarja már a franci...de ha csak így alszik el...??:) Hagytam én már sírni, 15 perc után én nem bírtam....Az igény szerinti szoptatás meg kell, az elej után úgyis beáll a "baba igénye", napirendje, szóval nem félóránként lesz ciciltetve.A hordozókendő meg egy jó találmány. Semelyiknek nincs köze a házasság milyenségéhez.

2012. aug. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Na ezek a hülyeségek is úgy születnek, mint a pletyka.

Egyszer elhagytam a pénztárcámat, mire pár hét múlva egyik rokonom megkérdezte, hogy miért loptam el valakinek a pénztárcáját? :)

Pár emberen végig megy egy-két mondat, és már tök más is a jelentése.

Szerintem amit írtál az is így született. Túlzások vannak benne, meg hülyeségek. Valóságalapja meg nem sok.

De gondolom, amikor ezt olvastad már akkor gondoltad, hogy ez hülyeség, tehát nem kell megszorozni még ezerszer, és nem kell komolyan sem venni.

2012. aug. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Hogy honnan vettem ezeket? Elég ezen az oldalon körbenézni például. :)

Egyébként én úgy vettem észre, hogy a legtöbbeknél az ilyesmit az élet hozza magával. Ismerek olyan anyukát, nem is egyet, akinek a világon semmi segítsége nincs, a nagyszülők több száz kilométerre, és egyébként is öregek, a férjük meg egész nap dolgozik, a gyerekeket csak alva látja. Jellemzően az ő szlogenjük ez a "gyereknek csak az anyjára van szüksége". Legalábbis az én környezetemben csak ilyenektől hallottam ezt.

2012. aug. 15. 14:10
 9/24 anonim ***** válasza:
41%
Nem törvényszerű de,kb minden 2. kérdésnél ha valaki leírja,hogy a gyereke sírt már 1-2-5 percet,vagy ha elkezdett valamit befejezi,és a babája vár 2-3 percet, máris le van hordva,vagy ha valaki leírja,hogy leteszi a gyereket hogy játsszon vagy beteszi a járókába,kiságyba,karámba,hintába,pihenőszékbe stb. akkor jaj de rossz anya,mert miért nem köti magára,vagy ha azt írják,hogy külön szobába alszik akkor lehordják az anyukát,hogy persze mert a szex fontosabb,vagy elmondja,hogy nem tudott szoptatni rögtön leszólják,milyen önző,és folytathatnám még.Ezek után ne csodálkozzon ha ilyet írnak,már láttam olyat is,hogy lehordtak valakit,hogy hogy mer elmenni fürdeni mikor a baba pl az ágyban nézelődik,vagy alszik vagy mégis mit képzel hogy az apukára nagyszülőre hagyja amíg valahova elmegy.érdekes módon mindig azok háborodnak fel akik ítélkeznek támadnak és okoskodnak,ha kapnak egy választ pl,mint amit a kérdező a kérdésbe beleírt.
2012. aug. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
66%
A párom le is csapna, ha hagynám bármikor is sírni a babánkat :D Mindketten azt az elvet valljuk, hogyha egy csecsemő sír, annak oka van, és ha "csak" azért, mert testközelségre vágyik, akkor azt kutya kötelességünk neki megadni, hiszen mi szerettük volna őt. A hordozókendő pedig nagyon jó találmány, megadhatjuk neki a testközelséget úgy, hogy két kezünk szabad, tehát lehet főzni, háztartást vezetni stb. Szerencsére nekem a párom nagyon kiveszi a részét a baba körüli teendőkből, és ki nem hagynám belőle :) Remélem nekik jobb kapcsolatuk lesz, mint amilyen nekem volt az édesapámmal. Szóval nálunk a jó házasságba beletartozik az, hogy nem hagyjuk sírni a picit.
2012. aug. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!