Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyerek sírni nem hagyása =...

Gyerek sírni nem hagyása = rossz házasság?

Figyelt kérdés

Elnézést, ha provokatívnak tűnik a kérdés, de már régóta gondolkodom, hol itt az összefüggés. Már megint azt olvastam, hogy aki nem hagyja sírni a babáját, vagy netalántán hordozókendőbe köti, az tutira elhanyagolja a férjét, ki sem lóg a gyereke fenekéből, és mindenképp 5 éves koráig szoptatja.

Miért törvényszerű ez? Miért gondolja valaki, hogy ha nem állok le takarítani, miközben sír a kisbabám, akkor ennek egyenes folyománya, hogy nem törődöm a férjemmel, és nincs szexuális életünk? Hogy az, hogy most igény szerint szoptatom, az azt jelenti, hogy iskolás koráig így tervezem csinálni? Miért lenne mindenképp rosszabb a házasságom attól, hogy úgy főzök, hogy közben magara kötöm a babát?

A magam életét most nem kezdem részletezni, látatlanban úgyis mindenki azt állít, amit akar. De miért jobb a családi élet ott, ahol folyamatosan ordít a csecsemő, mint ott, ahol felveszik és dajkálják, ha baja van?


2012. aug. 15. 13:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
valaki milyen szorgalmasan pontozgat lefelé... egészségére! ha ettől jobb neki...!
2012. aug. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
57%
mondjuk tény és való, h ezen az oldalon találkoztam én már igen cifra gyereknevelési elméletekkel, ráadásul többségben!!, hogy csak egyet említsek: gyerekverés...
2012. aug. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%
látom összegyűlt a sok szuperanyu....
2012. aug. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Miért szerinted ki a szuperanyu?
2012. aug. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%
Amilyennek ti adjátok elő magatokat,"gyerekverés",persze mert néhány pihent agyú szerint ha az ember meglegyinti a gyerek kezét,fenekét mert semmi nem használ az verés,aki nem veszi fel minden nyekkenésre,az már sírni hagyja,és sokatok szerint aki nem köti magára és nem foglalkozik vele 24 órában az lusta a gyerekével foglalkozni....
2012. aug. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
71%

Én tudom melyik topikról beszélsz, én is próbáltam ott vitázni. Még azzal is előjöttek, hogy biztos mosakodni sem szoktam, mert mindig csak a gyerekkel foglalkozok. Na itt már hangosan felröhögtem.

Én úgy gondolom, hogy azért hangoztatják ezeket a sztereotípiákat, hogy enyhítsék a lelkiismeretfurdalásukat, amiért nekik nincs kedvük/türelmük eleget foglalkozni a gyerekkel.


A kérdésre válaszolva: a mi házasságunk inkább attól romlana meg, ha hagynám a babámat sírni. A párom is imádja a kisfiunkat, nagyon sokszor ő kel fel hozzá éjszaka, ha nyüszög. Egyikünk sem tudná hallgatni tétlenül, ahogy sír a gyerekünk, és szerintem ez így normális. Ettől még nem hanyagoljuk el egymást, ugyanannyi időt töltünk együtt, mint eddig, csak most már sokszor hármasban. Pl együtt szoktunk sétálni, együtt fürdetjük a babát stb. Aztán este, miután lefektettük aludni, akkor van időnk egymásra csak kettesben. Nagyon jól elvagyunk így.

2012. aug. 16. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

22:45-nek: hát épp ez az, hogy van, aki előadja magát. De fogd már fel, hogy nem mindenki, és épp ezért nem kellene egymást cse.szegetni. Itt a kérdező épp azon háborodott fel, hogy valaki olyan hülyeségeket beszél, mint amiket te is példaként írtál. Mert egyesek eltúloznak mindent. De itt a többség épp azt mondja, hogy ez nem normális, tehát ha jól végigolvasol mindent, akkor a többség veled van egy véleményen, de mégis idejössz cse.szegetni másokat.

Keresd meg azt a hülye topikot, ahol erről szó volt, és ott lázadj.

A szuperanyuktól szerintem mindenki kikészül, meg attól is aki ok nélkül bánt mindenkit.

2012. aug. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
57%

15-ös: na erről beszéltem. kezdődik a "meglegyintgetés". agyrém!!!

pontosan, csak a saját lelkifurdalását enyhíti az ilyen. szánalmas. kíváncsi lennék, mit szólna, ha ő lenne a magatehetetlen öreg, mondjuk, és a gyereke, aki kiszolgálja, "meglegyintené", ha teszem azt, nem ülne a s.ggén és enne normálisan. jobb félni, még ez is elkövetkezhet. a gyereket lekopizza rólad azt is, amit nem szeretnél.

2012. aug. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%
Szánalmasan buták vagytok de a ti bajotok,mondogassátok csak magatoknak,hogy jól tudjátok majd pofára estek...pont az ilyen felfogású emberek mint amilyenek itt egyesek miatt van annyi,ribi piás gyerek,akik tojnak a szüleikre... felesleges veletek beszélgetni,nem láttok az orrotoknál,csak azt hangoztatjátok amiket belemagyaráztak a fejetekbe ilyen emberekkel kár beszélni,csak elrontják az ember napját,azzal,hogy okoskodnak,és be akarják magyarázni,hogy aki nem foglalkozik 24 órát a gyerekkel,és aki a 100 nem vagy elmagyarázás után ráüt agyerek kezére és fenekére az lusta meg türelmetlen,meg rossz anya ilyenek vagytok ti,besavanyodott,képmutató,beképzelt,ki ha én nem anyukák..
2012. aug. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
57%

Utolsó, te nem vagy normális.

Mégis kivel veszekszel?

Olvass és értelmezz már okostojás, hogy lásd is, ez itt nem az a kérdés, nem az a fórum, amiről te beszélsz.

2012. aug. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!