Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyerek sírni nem hagyása =...

Gyerek sírni nem hagyása = rossz házasság?

Figyelt kérdés

Elnézést, ha provokatívnak tűnik a kérdés, de már régóta gondolkodom, hol itt az összefüggés. Már megint azt olvastam, hogy aki nem hagyja sírni a babáját, vagy netalántán hordozókendőbe köti, az tutira elhanyagolja a férjét, ki sem lóg a gyereke fenekéből, és mindenképp 5 éves koráig szoptatja.

Miért törvényszerű ez? Miért gondolja valaki, hogy ha nem állok le takarítani, miközben sír a kisbabám, akkor ennek egyenes folyománya, hogy nem törődöm a férjemmel, és nincs szexuális életünk? Hogy az, hogy most igény szerint szoptatom, az azt jelenti, hogy iskolás koráig így tervezem csinálni? Miért lenne mindenképp rosszabb a házasságom attól, hogy úgy főzök, hogy közben magara kötöm a babát?

A magam életét most nem kezdem részletezni, látatlanban úgyis mindenki azt állít, amit akar. De miért jobb a családi élet ott, ahol folyamatosan ordít a csecsemő, mint ott, ahol felveszik és dajkálják, ha baja van?


2012. aug. 15. 13:11
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
57%

19-es komoly lelki válságban van, elkapta a szaranya fíling, csak helyett, h a párnába sírna, itt fröcsköl anonim a weben. ezt úgy hívják, hormonpangás.

olyan összefüggéseket teremtesz, amelyek nem léteznek, csak a te fejedben. ("ribi" valaki azért, mert figyeltek rá és foglalkoztak vele? haha! talán épp fordítva!). mindenki úgy neveli a gyerekét (sajnos), ahogy akarja, viszont gyereket megütni bűn, tehát elítélendő dolog. csak hogy tudd. próbáld meg, kezdd el mondogatni névvel-arccal más embereknek, ismerősöknek is. ha annyira jogosnak és normálisnak gondolod. így névtelenül pattogni könnyű.

2012. aug. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Jaj, kicsit messzire mentünk nem? Hol volt itt szó a gyerek megütéséről, főleg drogos meg piás kamaszokról? Azt sem állítottam, hogy a nap 24 órájában a gyerekkel kell foglalkozni, kicsi lányom pl. pontosan 2 órája szórakozik a játszószőnyegén, amíg én vasalok meg netezek. A kérdésem arra vonatkozott, hogy a sírni hagyás meg a házasság minősége hogyan függ össze, szó nem volt egész nap a gyerekkel foglalkozásról, szerintem.
2012. aug. 17. 16:27
 23/24 anonim ***** válasza:
igazad van. szó szót követett, mindenki rátett 1 (10) lapáttal, és már mindjárt máshol tart a beszélgetés.
2012. aug. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Tipikus magyar szokás.....
2012. aug. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!