Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A mai babák mind ilyen ügyesek...

A mai babák mind ilyen ügyesek vagy inkább csak az ügyesebb babák anyukái szeretnek dicsekedni? Jó vagy rossz ha előrébb tart egy baba a mozgásfejlődésben?

Figyelt kérdés
Kislányom 1 hét múlva tölti be a 6 hónapot és már szépen négykézláb mászik szabályosan (pár napja csinálja). Ha mellé ülök felhúzza magát állásba mellettem. Nagyon aktív baba. Ez átlagos? Mert nagyon sok ilyet olvasok, de a nagykönyvek szerint 1-2 hónappal előrébb tart. Ez most akkor jó vagy rossz? Nem igazán tudom eldönteni. Szerintetek?
2012. aug. 16. 13:41
1 2
 11/17 Bogyo110 ***** válasza:
szerintem is ügyi a kislányod nálunk 11 hónapossan kezdett el mászni addig csak kúszot meg gurult 13 hósan indult el most 18 hós és győzök utánna rohanni .Szerintem bármikor csinálják a babák a dolgaikat ugy is utol érik egymást . Pl az én kislányom még nem beszél de a barátnőm kisfia aki szintén 18 hós már mondokákat mond! Ti teljessen jól fejlődtök Sőt szuper jól ! Jó babázást !
2012. aug. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Kleopátra89! Én nem pontoztalak le, de nemigazán értek veled egyet. Egyáltalán nincs szükség a dicsekvésre, mert azt senki nem szereti, még azok sem, akik egyébként nem irigykedő típusok. Más dolog, ha a kérdező büszke a gyerekére (joggal), de dicsekedni (hencegni) felesleges, mert csak ellenszenvet vált ki az emberekből (nem feltétlenül irigységet!!!).
2012. aug. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
A kislányom fél éves korában kezdett csak forgolódni, de aztán minden felgyorsult azt követően. 7,5 hónaposan egy napon kezdett el mászni és ülni, majd pár napra rá állni. 10 hónaposan elindult, de a "mackójárást" kihagyta, mindig lendületből indult, ezért sokszor elesett. A kis barátnője 15 hónaposan kezdett járni, de sokkal ügyesebb volt eleinte, mint az én kislányom. Ő elég sokáig elbotlott mindenben. Szóval minden gyerek más ütemben fejlődik, de én látom azt is, hogy nem mindig előnyös, ha valamit hamarabb csinál.
2012. aug. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 6,5 hós és ő is, mint a tiéd, mászik, ül és felhuzza magát ha bármibe belekapaszkodik. Én is nagyon aggódom amiatt, hogy mindent hamarabb csinál, de a doki azt mondta, hogy, amit egyedül megbír csinálni, azt szabad neki.
2012. aug. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 7 hónapos. 6hónapos korától kúszik, 1hete kezdett szabályosan mászkálni, de még nem nagyon megy neki, vagy csak megijedt, mert párszor felborult. Néha már belémkapaszkodik és feláll, ha vezetgetem, rakja a lábát, de ülni még nem tud rendesen, felborul, de nem sietünk, olyan hamar felnőnek, hogy aztán, meg sem lehet fogni őket.


Nem dicsekedni jöttem, csak a tapasztalataimat megosztani :-). Szerintem mindenki örül, ha a geyereke valami újat tanul, az olyan izgalmas, hogy muszaj elmesélni..

2012. aug. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nekem a napokban votl féléves a fiam, és nagyon kimérten csinál minden mozgást- kis lustika. Mindkét oldalról hasrafordul hátról, de vissza még nem. Hason szépen kitámaszt- egyenes karral nyitott tenyérrel- és kb itt tartunk.

De én nem aggódok miatta egyátalán- amit KELL azt csinálja, semmivel sem többet. :)

:)

Nem akarom siettetni, és nem érdekel kinek a babája mit tud már. :)(ezt ne értsétek félre, csak azért írtam, hogyha babatársaságban vagyunk, rögtön téma, hogy ki mit tud, ki mekkora, az enyém már 6hósan felállt- megy... ááááá szóval ezek nem foglalkoztatnak-én igy szeretem a kisdrágámat, ahogy van.:D)



De egyébként a te kislányod nagyon ügyes!!!

Amit magától csinál egy baba, azt szabad neki.

2012. aug. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is feltettem tegnap a babám túl gyors mozgásfejlődéséről egy kérdést!Én is aggódom, hogy ennek lehet hátulütője.Az lányom 5 hónapos és egy hetes és már stabilan ül pár percig.Ami ledöbbentett tegnap, hogy belekapaszkodott a kiságy rácsába és felállt..Aggódok, mert mászni meg még nem láttam csak kúszni tud.

Itt a kérdésem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2012. szept. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!