Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet leszoktatni a...

Hogy lehet leszoktatni a babámat az éjszakai szopiról?

Figyelt kérdés
A védőnő szerint már végig kéne aludnia az éjszakát, sőt másfél hónapos korától három hónaposig végig is aludta, de ismét visszatértünk az éjszakázáshoz.Most 5,5 hónapos.
2012. aug. 7. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Sehogy,lehet hogy a meleg miatt,vagy a fogzás miatt ébred fel.Ne szoktasd le.Türelem.6 hónaposom is felébred mostanában éjjel,és eddig átaludta.
2012. aug. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jó kis védőnő:) Olvasson a témában, simán másfél-két éves korig felkelnek éjszaka a babók min. 2x. (persze van, akinek átalussza az éjszakát, de az a ritkább...)

Az én kisfiam 16 hónapos, eszik szilárd kaját, és még mindig felkel éjszaka szopizni. Nekem még soha sem aludta át az éjszakát, nincs ebben semmi szokatlan. A védőnőd picit "tájékozatlan", ugyanis az alvási ciklusaik nekik jóval rövidebbek. (1 éves korig 40 percesek, aztán kb. másfél órás ciklusokban alszanak)

2012. aug. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

a kicsi 1.5 éves és most megint kel éjjelente 1x

akkor iszik és alszik tovább

simán belefér a dolog


nekem egyik sem aludta végig az éjszakát 5.5 hónaposan 1-2x kelt fel mindegyik szopi majd alvás tovább


ráér még most még sok neki a 8-10 óra egyhuzamban pláne ha szopik

2012. aug. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 alaszka ***** válasza:
Az én kicsim 13 hónapos, és ő sem aludt át még egyetlen éjjelt sem, sőt mi több, legalább 3 óránként felébred ő is szopizni. Én is szeretném leszoktatni, de fogalmam sincs hogyan kezdjem. Sírás nélkül ez úgysem megy majd.
2012. aug. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kedves második válaszoló! Nem ritkább egyáltalán, hogy átalussza az éjszakát egy ekkora baba. Szerintem is át kellene aludnia. Ha a kérdezőnek van hozzá lelkiereje akkor könnyedén leszoktathatja. Amúgy az enyém sem úgy alussza át az éjszakát hogy fel sem ébred közben, hanem ha megébred visszaalszik magától (sírás nélkül) Ezt kell megtanítani neki. Kedves kérdező! Ha már felmerült benned ez a kérdés biztos kimerült vagy az éjszakázástól. Ha neked ez nem megy így, mindenképpen szoktasd le. A legfontosabb hogy kipihenten és kiegyensúlyozottan láthasd el a kisbabádat. 5,5 hós kislány anyukája
2012. aug. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez is védőnőtől függ: az enyém azt mondta hogy nem baj ha a 9 hós babám egyszer ébred cicizni, azzal van a gond ha 2 óránként vagy gyakrabban. Nekem 3 hós koráig átaludta az éjszakát (pedig nem tanítottam neki), és akkor napra pontosan elkezdett ébredni. lehet akkor nem kellett volna etetni nem tudom. De egy biztos: éjjel véggi alszik, csak enni ébred és azonnal alszik is vissza. Egyébként nehéz leszoktatni az biztos, sok helyen olvastam hogy apa menjen be hozzá, akkor tudni fogja hogy nincs anya, nincs cici. De szerintem 5,5 hósan nyugodtan szophat, mert előfordulhat hogy éhes valóban, anyatej gyorsan emésztődik, javulni fog a hozzátáplálás során.
2012. aug. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én Kisfiam is 1 hónapos korától átaludta az éjszakát. Aztán 3 hónaposan jött a növekedési ugrás meg a nagy melegek is, és 1x felkelt. Kb. 2 hete már 2x kel. Jövő héten lesz 5 hónapos. Engem nem zavar különösebben, gondolom majd a hozzátáplálással is változni fog. Meg a nagy melegben tudom, hogy szomjas is. Meg jön a fogacskája is pár hete. Igény szerint szoptatom.

Szerencsére úgy zajlik az éjszakai evés, hogy mocorog és sír, gyorsan kiveszem, szopik és alszik is vissza cicin, ki se nyitja a szemét.

Hát nem tudom, de itt az oldalon is jópárszor olvastam, hogy még jóval idősebb babák sem alusszák át feltétlenül az éjszakát.

2012. aug. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!