Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én nem csináltam soha a sírni...

Én nem csináltam soha a sírni hagyós altatós módszert, és most hogy megpróbáltam (8 hósan), úgy látom, nem tud így elaludni, éber és sír és néz kifelé, és hisztizik, van ilyen?

Figyelt kérdés

Olvasom a véleményeket sírni hagyás- nem hagyás- altatás témában, sokan azt vallják pszichológusok, hogy a baba sírással altatja magát a REM fázisokban, és ha kikapom csak elrontom.

Most 8 hónapos a babám, és kezdek kikészülni az ébredésektől+ most már tutti vagyok hogy nem éhes, mert hozzátáplálok és jóllakik+ már nem görcsölök hogy elapad a tejem, ha nem szoptatok éjjel. Itt volna az ideje az átaludt éjjeleknek... ha felriad és megszoptatom, alszik tovább... ha rázom a fenekét, alszik hamar... ha hagyom sírni, csak egyre éberebb lesz, hisztizik, néz ki a rácson és engem vár. van ilyen? vagy azzal tennék jót ha hozzászoktatnám hogy aludjon? annyira szívet tépő a sírást hallani. nem nyöszörög hanem sír hisztizik, nem kap levegőt. mit javasoltok?


2012. aug. 20. 20:57
1 2 3 4 5 6 7
 61/62 anonim ***** válasza:

Jaj, hagyjuk már. A Keresztlányod életét 24 órában látod születése óta? Szépít a szülő, szépítesz Te magad is.

Van saját gyereked?

Hidd el, én is nagy észosztó voltam, aztán gyerekem lett. :) A dolgok nem így működnek, ez pszichológia. Ott van eleve a dackorszak, ami arról szól, hogy megtalálja saját magát, hogy hol van a helye a világban, milyen hatással bír a környezetére. Megvívja a saját csatáit. Ha ott sem ellenkezett soha (akkor én fehér pingvin vagyok :D :D), akkor annak a kislánynak nulla önbizalma, nulla akarata van. Az ellenkezés nem feltétlenül egy rossz megnyilvánulás, az egy természetes velejárója a gyereknek. Majdnem inkább az a nagyobb baj, hogy ha nincs ilyen, de ezt továbbra is határozottan állítom: kizárt.

2012. nov. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/62 anonim ***** válasza:

Igen a gyerek kicsi de nem hülye,ezzel egyetértek,de attól függetlenül nem azt jelenti a gyereknevelés,hogy jaj kicsim nem szabad és a gyerek rögtön nem csinálja azt soha többet,vagy hogy anyuka mindent elmond a gyerek rögtön nem ellenkezik,nem kér semmit a dackorszakban is egy angyal.

Azért van a hiszti,mert a gyereknek saját elképzelése van,saját akarata,próbálgatja a határait,azt hogy anya mennyire ugrik a hisztire,egy erős jellemű gyerek 2 szóra nem fog röngtön angyal lenni és utána soha többet hisztizni,tiltakozni.

2012. nov. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!