Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én nem csináltam soha a sírni...

Én nem csináltam soha a sírni hagyós altatós módszert, és most hogy megpróbáltam (8 hósan), úgy látom, nem tud így elaludni, éber és sír és néz kifelé, és hisztizik, van ilyen?

Figyelt kérdés

Olvasom a véleményeket sírni hagyás- nem hagyás- altatás témában, sokan azt vallják pszichológusok, hogy a baba sírással altatja magát a REM fázisokban, és ha kikapom csak elrontom.

Most 8 hónapos a babám, és kezdek kikészülni az ébredésektől+ most már tutti vagyok hogy nem éhes, mert hozzátáplálok és jóllakik+ már nem görcsölök hogy elapad a tejem, ha nem szoptatok éjjel. Itt volna az ideje az átaludt éjjeleknek... ha felriad és megszoptatom, alszik tovább... ha rázom a fenekét, alszik hamar... ha hagyom sírni, csak egyre éberebb lesz, hisztizik, néz ki a rácson és engem vár. van ilyen? vagy azzal tennék jót ha hozzászoktatnám hogy aludjon? annyira szívet tépő a sírást hallani. nem nyöszörög hanem sír hisztizik, nem kap levegőt. mit javasoltok?


2012. aug. 20. 20:57
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
58%
22:37es vagyok,látom jól le lettem pontozva,én csak azt nem értem miért én vagyok lepontozva holott a gyerekem 10 hónapja felsírások nélkül alszik éjjel alszik délután,sőt már születésétől kezdve csak egyszer kelt fel enni,és egyébként aludt,össz 2 hét volt mikor felkelt mindenért ekkor tanítottam meg aludni,kiegyensúlyozott,boldog,nagyon ügyes és okos,még 16 hónapos sincs de már egyedül eszik kanállal,villával,egyedül is feltudja venni a cipőjét,nadrágját,levenni is a ruháit,türelmes,de ki tud állni magáért,80%ban hallgat rám,szeret minket nagyon,imádja a társaságot a gyerekeket,jól alvó,jó evő,és érdekes módon mindig én vagyok lepontozva mert nem követem a mai trendet,hogy kösd magadra,aludj vele és kezeld úgy 2 évesen is mint egy tehetetlen csecsemőt...
2012. aug. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
45%

Kedves Utolsó! Nyugi, pont Te csinálod jól, és SZERINTEM sokszor az irigység beszél a másik táborból. Meg hát az, hogy érezhetően valamit elrontottak, és muszáj valami magyarázatot találni, mert nyilván igazolni kell az életmódjukat valamivel. Ezért mi, akik nem pörgünk a csilláron, hogy alapvető dolgokat megcsináljon a gyerek, mi vagyunk a rosszak, mi nem is szeretjük a gyerekünket.

Én csak mosolygok rajta, mert én bizony biztos vagyok a dolgomban, tudom, hogy jól csinálom. :)

2012. aug. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
48%
Köszönöm :) Igen én is így gondolom :)
2012. aug. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 A kérdező kommentje:
én mindenkinek köszönöm a választ.
2012. aug. 21. 09:57
 25/62 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden gyerek MÁS, nincs egy tuti recept sem!!! Akinek alszik, örüljön, hogy ilyen szerencsés, de azért mert alszik valakinek a gyereke, még nem biztos, hogy tudja us a tutit. A kérdező is írja, hogy a babája inkább behergeli magát, mintsem megnyugodna idővel.

Aki figyelmes, a kérdések között olvashatja, hogy több gyerekes anyukák is leírják, hogy még nálunk is képes akár a 3. gyerek is meglepetést okozni, pedig mindent úgy csináltak, mint az előző kettőnél.

2012. aug. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
100%
Én sajnálom azokat az anyukákat akik éjszakáznak de el kell hogy mondjam a nagy titkot! Vannak baba tipusok. Mindegyik más és más! Van az a tipus amelyik 5-6 hetes korától magától tanítás nélkül végig alussza az éjjelt mert neki így jó (lányom ilyen) vannak azok akik engedik hogy megtanítsd elaludni(kevés baba ilyen) És van a kitartó ébredező! Ez senkinek sem a hibája, sem a babának sem a mamának! Ezt el kell fogadni nem nyűgként kezelni :( Én sosem pontozok le senkit, elolvasom konstatálom az írottakat és ennyi! Én nem ítélem el az együtt alvósdit sem amiért nekünk nem ment! most is kisasszonyt lehoztam magahoz mert a bébi őr állandóan jelzett hogy ő még nem akar aludni :) ilyenkor nem sír hanem kiabál pedig eddig mindennap ebben az időpontban aludt..... ebből is látszik hogy folyamatosan mást produkálnak :) Én még mindig a türelem aranyszabályait tanulom pedig már egy éves elmúlt.
2012. aug. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
61%

A pszichológus nagynéni szerint nincs, én ezt külön meg is kérdeztem tőle.

És akik ráfogják erre a dolgot, azok meg azért tévednek, mert azt hiszik, hogy a jó alvó gyerekek azok mindig jól is alszanak. Hát ez rohadt nagy tévedés ám!! Igenis bepróbálkoznak, vannak új korszakok, nyílik az elméjük, vannak harcok itt is. Csak mi eltökéltünk valamit, és emelett ki is tartunk.

Az én fiamnak kb. egy hónapja volt egy ámokfutása. Éjjel csataüvöltés, nem alvás, stb. Felhívtam a nagynénit, megbeszéltük, elkezdtem újra az elejétől tanítani a dolgot, és láss csodát, meg is oldódott a dolog, újra béke van.

Szóval tévedés ne essék, mi nem mázlisták vagyunk, mi is megküzdünk, csak úgy látszik ezt nagyobb sikerrel oldjuk meg. Ettől még mást lehet, hogy rosszul csinálunk, nem vagyunk mi szuperanyák, és ez nem verseny.

2012. aug. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
42%

Utolsó vagyok, lehet, hogy nem egyértelmű az első mondat.

Szóval, szerinte nincs ilyen, hogy más-más baba. Olyan van, hogy az egyik kitartóbban próbálkozik, de szerinte minden gyerek képes aludni. Meg hát tényleg, mi most arról beszélünk, hogy egy alapvető emberi szükségletet képes-e egyedül véghez vinni????


Az én gyerekem is behergeli ám magát, ő is amikor leművelte ezt legutóbb, akkor szép kis visításokat levert. Kemény is volt, vért izzadtam, de tudtam, hogy muszáj, mert mindenkinek úgy a jobb.

De én azt elfogadom, hogy ha ez valakinek nem megy, és ha neki nem okoz problémát az altatás, félreértés ne essék. Én ezt nem szeretem, akinek ez gond, és mégsem képes tenni érte.

2012. aug. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 A kérdező kommentje:

kedves utolsó, és leírnád pontosan, hogy hogyan csináltad? csinálod?

Én az a típus vagyok akinek most már gondot okoz. ezért tennék ellene. és köszi a választ.

2012. aug. 21. 11:22
 30/62 anonim ***** válasza:
37%
Azért ez durva számomra, hogy valaki vért izzad, csak hogy a gyereke aludjon éjjel. És ha pl. a foga miatt ébredt szegény, Te meg hagytad üvölteni.
2012. aug. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!