Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek is van hát- és ízületi...

Nektek is van hát- és ízületi fájdalmatok? Mit csináltok ellene?

Figyelt kérdés
2 és fél hónapja szültem. Azóta babám megkétszerezte a születési súlyát. A szoptatás is sokáig kényelmetlen testhelyzetben volt, de sikerült javítani rajta. Gerinctornát és jogát csinálom minden nap, próbálok nehezet óvatosan emelni, de néha elviselhetetlen a fájdalom és emiatt keveset alszom. Ti mit csináltok a fájdalom ellen? Ti is szenvedtek vagy csak egyedül vagyok ezzel?

2012. aug. 21. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak ízületi problémáim szülés után (előtte hírből sem ismertem). Itt van egy-két lehetőség a megoldásra. Nekem egyébként multivitamin, illetve B vitamin segített. És azt is észrevettem, hogy akkor is jobb volt, ha sikerült aludnom kicsit. Idővel egyébként elmúlt, de emlékszem, nagyon rossz volt.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

2012. aug. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Sokféle megoldás van, a torna és a jóga biztosan jót tesz, és a szoptatási pozíció javítása is elsődleges.

Ami az emelést illeti, figyelj oda ott is a megfelelő testhelyzetre. Férfiak ezt jobban tudják, hogy nehezet emelni mindig a derék kímélésével célszerű (azaz nem hajolásból, hanem guggolásból indítva az emelést, és ugyanúgy befejezni a letevést). Persze ha egy mély kiságyból kell kiemelni a kisbabát, akkor ez nem fog menni, de törekedjél rá, hogy lehetőleg egyenes derékkal emelj. Talán láttad a súlyemelőket az olimpián, ők se hajolgatnak.


Ezenkívül természetesen a szakszerű masszázs az, ami az ilyen esetekben nagyon sokat segíthet, hiszen a masszázs egyik fő indikációja az izomfájdalom, és a hát a legfontosabb munkaterületünk. Ízületi fájdalmakon is lehet segíteni vele, amíg ilyen eredetük van.


Üdv: egy gyógymasszőr

2012. aug. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nekem a derekam és a térdem fájt. A tehermentesítés így nem ment, valahonnan kellett emelni.
2012. aug. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!