Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol kezdődik az elkényeztetés?

Hol kezdődik az elkényeztetés?

Figyelt kérdés

Mit engedjünk, tegyünk, és mit ne.

Mindenhol azt olvasom, hogy cél, nyugodt baba, de mik azok az eszközök amik már a zsarnok babákat eredményezi?


5hetes a fiam, nem szeretném, ha elkapatódna.

Velünk alszik a nagyágyban, hozzám bújva, szeretgetem babusgatom, és nem érzem tehernek, na jó picit fárasztó, mikor 5percenként cicire kell tenni, és csak lóg rajta, közben vagy elalszik vagy nézelődik, de ha ez megnyugtatja, és jó nézni. Ez az igénye, és meg is kapja. De mit ne tegyek, mi az ami biztos falhoz állít majd. Vásárlásnál mondjuk, mi vezet oda, hogy a gyerek a földhöz vágja magát, meg a kiszemelt holmit, amikor azt nem kaphatja meg.


2009. júl. 25. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Pl.: ha minden nyafogásnál felkapod, vagy ha mindent odaadsz, megengedsz neki, vagy pl. ha vásároltok és már tudatosan kér valamit, akkor egyből megkapja. Az ölelés, szeretgetés az egész más dolog, az kell minden kisbabának, de azt se kell túlzásba vinni. Legyen akarata, de ne mindig érvényesítse, mert akkor tudja hogy gyenge vagy és elér nálad mindent!
2009. júl. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindig nyugodtan vedd fel, ha sír, ha látod, hogy vigasztalni kell. Mindig ciciztesd, ha éhes, szomjas, fáradt, nyűgös, bármi. Ezekkel tuti, nem fogod elkényeztetni. Viszont a közös ággyal vigyázz, megbánhatod pár hónap múlva:) Amit ajánlok (és nem csak én, hanem az "okosok" is /kismama újságban, stb/, az az, hogy a rácsos ágy egyik rácsát vegyétek le, toljátok közvetlenül a Ti ágyatok mellé, és amikor éjjel felébred, csak magadhoz veszed, cicizik és visszateszed a saját "parcellájába". Így Nektek is megmarad a helyetek, és Ő is tudja, hogy biztonságban van. Marha kellemetlen lesz, ha majd köztetek alszik egy évesen is, és az egyikőtöknek a fejét/oldalát rugdossa, a másik meg nem mozdulhat, mert rajta van a gyerek feje. (Tapasztalat, az enyém 13 hónapos)
2009. júl. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
2. vok: anyukám azt csinálta velem a vásárlásnál, hogy mindig választhattam egy csokit, v. bármit és ha később vmi más is kellett, akkor az előzőt vissza kellett vinnem a polcra. Tehát mindig kaptam vmit, ráadásul én dönthettem el, hogy mit. Sosem hisztiztem.
2009. júl. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az elkényeztetés biztos nem úszülött korban kezdődik,hisz akkor minden az anyuka. Rád van szügsége. Később szerintem fél éves kor után amikor már 2ki tud játszani",akkor már beszélhetünk erről. Akkor már rafkósak :)
2009. júl. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 2 fontos dolog van:

1,Következetes legyél amennyire csak lehet

2,Könnyebb valamire nem rászoktatni a babákat/gyerekeket,mint leszoktatni róla.

2009. júl. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!