Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok arról az anyáról...

Mit gondoltok arról az anyáról, aki megszüli a gyerekét és benn hagyja a kórházban?

Figyelt kérdés
És ha meggondolja magát,hogy mégiscsak kell neki a gyerek...
2012. aug. 28. 15:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Hugom osztálytársa terhes lett, nem akarta elvetetni a gyereket, kihordta, majd bement a kórházba mikor rájött a szülés busszal, megszülte a babát, és ott hagyta, hogy örökbe adja!

Na 1 hónap múlva levelet küldtek haza, hogy lemond-e róla, amit a szülei bontottak fel, akik egyből kérdőre vonták a lányt, mentek is a babáért!

A szülők nem látták a lányon hogy terhes, de senki sem!

Azóta a lány a szükeivel neveli.

Elvetetni nem akarta, mert akkor még csak 17 volt, szülők bele egyezést kellett volna, mikor szült már 18 volt.

Szóval van egy idő, amíg gondolkozhat az ember, hogy tényleg lemond-e a babáról!


Nekem is osztálytársam 16 évesen szült!

Egyik nap jött a rendőrség, elvittek óráról.

Tesi órán előttünk öltözött át, azt hittük csak meghízott!

Otthon megszült, kukába dobta a babát, egy kukátó találta meg, de jött suliba mint akivel minden rendben!


Inkább a kórházban hagyás, mint hogy megölje a gyermeket.

2012. aug. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
13%

te lennél az aki ott szeretné hagyni a babáját?


bocs a kérdésért!

nem pontosan értem, hogy lehet más miatt elhagyni a gyereket. ha neki fontosabb más akkor miért gondolná meg magát? ha meg bajban van akkor tegyen ellene, pl. ne hagyja ott a kórházban hanem menjenek anyaotthonba.

vagy ha ennyire életképtelen, akkor tényleg hagyja ott a kórházban és adjon neki esélyt, hogy szerető szülei legyenek akiknek a kicsi a legfontosabb.

2012. aug. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal 6 hét van a szüléstől amíg meggondolhatja magát. Én azt mondom, ez még oké. Mert mint írtad mindenki érdemel egy második esélyt. A fene tudja milyen hormonok érzelmek szabadulhatnak fel amiről nem is tud egy terhes , hogy milyen amikor megszenvedve életet ad valakinek amikor LÁTJA valóban hogy ott az a kis ember az övé belőle jött stb.

De annak nem vagyok híve hogy hónapokig évekig heti 1 telefonnal fenntartja a kapcsolatot a gyerekkel amitől az pont nem lesz örökbeadható de szülőt se kap szegény mert ez nem szülő aki heti 2 heti 1 szer rátelefonál...ez a leggenyóbb dolog . Mert akkor legyen benne annyi hogy mondjon le róla 6 hetesen. Akkor még nagyon pici, és örökbeadható semmi maradandó sérülése nem lesz belőle, mert normális emberekhez kerül.

2012. aug. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Inkább hagyja a kórházban, mint egy kukában. Én nem adnék még egy esélyt. Mi van, ha rájön, mégsem kell a gyerek. Egy baba nem egy kesztyű, amit elteszel a fiókba, aztán, ha meggondolod magad, újra előveszed. Itt egy életről van szó. vannak gyermektelen párok, akik a fél karjukat adnák egy gyerekért, akárki szülte. Náluk jobb helyen lenne, mint annál aki képes volt már egyszer lemondani róla.
2012. aug. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 ZsZs27 ***** válasza:
Sok mindentől is függ. Mindenesetre tényleg jobb, mintha kukába dobná. Mikor bent voltam a kórházban, volt egy lány, aki otthagyta a babáját. De ő pl. érthető okból. Amit elmesélt az életkörülményeiről, hát az tényleg nem volt egyszerű. Nem is tudom, egyáltalán haza engedték-e volna vele a gyereket. Véletlenül lett terhes védekezés mellett, de nem akarta elvetetni a babát, hanem megszülte, és beleegyezett az örökbeadásba. A szíve szakadt meg amiatt, hogy el kell hagynia, de a legjobbat akarta a babának. A kisfiút egyébként egy hét múlva már az új családja vitte haza a kórházból.
2012. aug. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Aki örökbe adja a gyerekét szerintem nagyon erős és tiszteletre méltó nő! Hatalmas lelki erő kell ahhoz, hogy azzal a tudattal éld az életed, hogy fogalmad sincs mi történik a gyerekeddel. Én biztos nem lennék rá képes! Ha valakit pedig erre kényszerítenek, de végül összeszedi magát és mindenkivel szembeszállva inkább mégis megtartja a gyerekét... hát én nem tudnám elítélni.


Egyébként 6 hét áll a rendelkezésére a vér szerinti anyának, hogy meggondolja magát, addig nem is lehet örökbeadni a babát!

2012. aug. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Ahol szültem,ott pl. 1 héten belül is 2 anya hagyta ott gyermekét... Rögtön szülés után lelépett,aztán mentő hozta vissza,mert vérezni kezdett... Aztán miután benn vt kb 2 napot,"eszébe jutott",h jéé neki benn van a babája is( a gyerekosztályon tartották,mert közben asszem volt vele valami baj) és mivel tudta,h beteg lett, a pénz miatt,amit utána fog kapni,mégiscsak úgy döntött,h hazaviszi......
2012. aug. 30. 07:59
 18/20 A kérdező kommentje:
A másik vissza se jött....
2012. aug. 30. 08:02
 19/20 anonim ***** válasza:
74%

16. vagyok


Azért más az, ha valaki tényleg rákészül arra, hogy születése után örökbeadja a babát és más, ha valaki szívtelenül ellöki és tovább nem érdekli a dolog. Természetesen az utóbbi eset már elítélendő az én szememben és az lenne a minimum, hogy elköttetném az ilyen szívtelen perszónákat, mert nem érdemli meg, hogy anya lehessen!


Én már olyannal is találkoztam, hogy egy nő megszült egy kislányt, elnevezte Noéminek, aztán otthagyta a kórházban. Egy év múlva újabb kislánya született, szintén a Noémi nevet kapta és újra köddé vált a kedves anyuka. 2 év múlva megismételte a "mutatványt" és egy újabb Noémi született.:( Azóta nem tudom mi történt vele, de azt hiszem, elköttették még az altatás alatt, miután császárral megszülte a 3. babát. Na az ilyen szívtelen embereket mélységesen elítélem, de a szakmám megköveteli, hogy ezt még véletlenül se éreztessem velük.:)

2012. aug. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
6 hétig gondolhatja meg magát az anya. onnan tudom, hogy ebbe vagy ilyesmibe akart engem is belevinni a "párom" akibe halálosan szerelmes voltam. embertelenül nehéz volt terhesen, sérülékenyen, hormontúltengéssel döntenem arról, hogy "ő vagy a gyerek".
2012. aug. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!