Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz ötlet a picit rögtön a...

Rossz ötlet a picit rögtön a kezdetektől külön szobába tenni?

Figyelt kérdés
2012. aug. 31. 12:59
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Azért nem mindenki tartja betolakodónak a gyerekét, mert külön szobában altatja. Ez erős túlzás.

Ráadásul sokan felnőttek így, pl. én is.

Én meg nem attól tartom magam jó anyának,hogy odaveszem magunk közé!

2012. szept. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Szerintem egy-két anyuka nagyon nem gondolkodik,mikor ilyet mond azért,mert nem követem a trendet a gyerek sosem lógott rajtam 24 órát nem aludtunk együtt,még jó anya vagyok és a párom is jó apa és szeretjük a gyerekünket,szerintem sokkal egészségesebb ha agyereknek azért már pici korában meg van a kis saját tere pl egy saját ágy stb
2012. szept. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Én meg pont ezért nem gondolom magamat rossz anyának! És rajtam sem lóg a gyerek, mert ez a "trendi". Elég sokat eljátszik napközben egyedül és egyáltalán nem üvölt, ha eltűnök előle egy pillanatra, mindenkivel barátságos és mosolygós. És, most már, hogy nagyobb,egy plusz ágy van a mienk mellett és mivel még szopizik egyszer kel éjjel és gyorsan le tudjuk rendezni, hogy apa észre sem veszi az ébredést. És mindenki kényelmesen elfér és ott van a közelemben és ez neki érzem, hogy a LEGJOBB!
2012. szept. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
63%

Ez a TE gyerekednek a legjobb, oké. De nem gondolod, hogy esetleg a többi gyereknek meg nem ez a legjobb?

Bírom, hogy egyesek úgy vélik, csak az a jó, ahogy ők csinálják...

18. vagyok, és leírtam már, hogy nálunk hogy volt. És képzeld, attól, hogy nem aludt velünk, még ugyanúgy "elég sokat eljátszik napközben egyedül és egyáltalán nem üvölt, ha eltűnök előle egy pillanatra, mindenkivel barátságos és mosolygós" 3 éves gyerkőc, ahogy te jellemezted a gyerekedet.

Attól, hogy nem alszom együtt a gyerekkel, még lehet ilyen természetű. Nem azért ilyen a tiéd, mert együtt aludtál vele, hanem mert ilyen a természete és kész.

2012. szept. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
78%

Egyáltalán nem értem, hogy miért a szülő akarja ezt a kérdést eldönteni. A gyerekvállalás nem arról szól, hogy NEKEM mi a kényelmes, a jó, hanem hogy a GYEREKNEK mi a jó. Akkor talán "kérdezzük" meg őt, nem? Maximum azt a megoldást tartom jónak, ami a gyereknek és a szülőnek IS jó.

Kedves kérdező! A gyereknevelésben annál rosszabb tanácsot sosem kaphatsz, mint hogy így, vagy úgy csináld, mert aaaz jó. Nem! Tessék a gyerek igényeihez alkalmazkodni legalább az első évben. Ő a kiszolgáltatott, ő nem tud (és nem is kell) alkalmazkodni a felnőttek fölösleges elvásáraihoz, te tudsz. Őrá figyelj, ne a "trend"-re!

2012. szept. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
76%

Kedves kérdező! Ha megfogadsz tőlem egy tanácsot akkor csak jól járhatsz.Soha semmilyen körülmények között ne itt tegyél fel a gyerekneveléssel,altatással,etetéssel stb kapcsolatban kérdést,és ne itt kérj tanácsot.

A legfontosabb azért,mert akik itt vannak baromira nem látnak bele az életedbe nem ismernek nagyrészt unatkozó anyukák tele problémával,feszültséggel,sokszor félre informáltak.

Vagy leüvöltik a fejed,hogy hogy merészeled nem úgy csinálni ahogy a "trend",vagy ahogy az xy könyvben írják,vagy ahogy a "nagyon okos" WHo mondja.

Támadni fognak,okoskodni,beleszólni az életedben és legfőképpen ítélkeznek és meg akarják mondani mit hogyan csinálj és ha nem úgy csinálod,rossz anya,vagy meg szívtelen meg felelőtlen.

El akarják dönteni helyetted,a gyereknevelésnél,hogy ráüthetsz-e a kezére vagy az már súlyos bűn és verés,vagy együtt aludj vele,vagy teheted külön,vagy várj 5 éves korig a tejjel meg a hozzátáplálással,vagy elkezdheted az utóbbit 4-5 hónaposan is. Hogy a gyerek lelki beteg lesz attól ha babakocsiba teszed meg 1,5-2 évesen bölcsibe vagy nem.Vannak itt jófej korrekt válaszolók akik tényleg segíteni akarnak és nem szólnak bele az életedbe de a többség csak rajtad akarja majd levezetni a feszültséget,és az elméleteit rád erőltetni. Ha rám hallgatsz úgy csinálod ahogy te jónak látod,és nem foglalkozol csak a férjed véleményével,és a nagyszülőkével.

2012. szept. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

És ha gyereknek nincs igénye arra,hogy feltétlenül a szülőkkel aludjon?

Mert ezek szerint az alkalmazkodás a gyerekhez az az,ha feltétlenül együtt alszunk.

2012. szept. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
0%
Kedves Utolsó! Ne is foglalkozz velük sok anyuka azt hiszi a gyereknek az a jó ha együtt alszanak és össze vannak nőve nem fogják fel hogy a gyerek egy külön személy.
2012. szept. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Miért nem lehet elfogadni, hogy valakinél ez válik be, valakinél amaz?
2012. szept. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!