Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babátok, nagymamáktol kereszts...

Babátok, nagymamáktol keresztszülőktöl szokott kapni valamit alakalom nélkül is?

Figyelt kérdés
Az én kisfiam 5,5 hónapos és soha nem kap semmit a férjem családjátol. A sógornőm a keresztannyja csak a keresztelőre kapott pénzt a fiam töle. Nem vagyunk ráutalva , félreértés neeséék, hogy arra tartok, hogy halmozzák el dolgokkal. Csak fura, hogy anyósom is annyira várta már a babát és még csak egy 51 forintos kukit sem kap töle soha. Nekem is van keresztfiam de soha nem megyek hozzájuk üres kézzel. Nem veszek nagy dolgokat, olyan is van, hogy a turibol viszek neki ruhát és annak is nagyon örül 4 éves kisfiu léttére. Vagy csokis pudingot, vagy turórudit viszek neki. Szegény férjem meg itt mutogatja, hogy miket szeret a fiunk de tudomást sem vesznek rola. Pedig nem annyira szegények!

2012. szept. 5. 20:42
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
kedves utolsó! valamien szinten neked is igazad van. De nekem akkor is nagyon rosszul esik, hogy még egy popsi törlőt sem kap sosem. Én ilyen vagyok, hogy midig viszek valami kis apróságot ha olyan családhoz megyünk ahol van kisgyerek. Az is igaz, hogy az én fiam még kicsi és nem tudja még felfogni ugy sem. Csak nekem fáj ez. Mert a multkor is panaszkodott pl. anyós a férjemnek, hogy nincsen pénze de a sógornőméknek tud főzni minden hétvégén+ hétfő, keddre is visznek.(igaz ez nem ide tartozik) A kaja kerül a legtöbbe szerintem. A mi gyerekünknek meg semmi nem jut. Meg hallom és látom más nagyikat és ezért is esik rosszul.
2012. szept. 5. 21:34
 12/25 A kérdező kommentje:
Utolsó előttinek szántam!
2012. szept. 5. 21:35
 13/25 A kérdező kommentje:
kedves 10-es! Én is abban bízom, hogy majd bele jönnek.
2012. szept. 5. 21:36
 14/25 anonim ***** válasza:

Én a barátnőm kisfiának is viszek mindig egy kis ajándékot, pedig nekem soha nem volt gyerekem. Azért nem kell túl sok ész hogy kitaláljam minek örülnek a kicsik.

25L

2012. szept. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

én írtam,h "nem tudják mi kell neki"

nem tudom,számomra ez a fura,hogy mindenki elvárja,és visz is...Én nem így nőttem fel...nekem ez fura...amúgy lehet ebből sértődés lesz,de,pont ma olvastam egy idézetet..

"ha embert akarsz nevelni a gyerekedből,tölts kétszer annyi időt vele,és fele annyit rá"én a helyedben tényleg örülnék neki,h nem "megvenni"akarják a gyerek szeretetét...és nyugodj meg,majd el fogják halmozni csokival,és mindennel,ha nagyobb lesz(kb. annyira,h már eleged lesz belőle:D)

szóval én a helyedben tényleg hamar túl lendülnék ezen...

amúgy valahol megértelek Benneteket,kicsit más szitu,mi esküvőnkre kaptunk egy igen tehetős családtól,egy igen kis összeget,úgy,h előtte,mi a gyerekük ballagására ugyanannyi pénzt adtunk..na ezen én is kiakadtam,igazából szégyelltem magam a férjem előtt(az én családomból volt),de mondta,h ugyanmár,ne legyek ilyen lökött,semmi közöm a viselkedésükhöz...

ezt csak azért írtam le,hogy én sem vagyok ilyen elvarázsolt szeretetguru,de a ti szitutok szerintem azért nem olyan vészes,ha valóban szeretik a gyerkőcöt:)

2012. szept. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Bogyo110 ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló a helyzet csak az én szüleimtől kap a kislányunk na meg a keresztanyukájától aki mellesleg a legjobb barátnőm is! a párom szüleitől nem igazán sőt karira meg szülinapra is inkább valami turis dolgot .Pedig hiddel megtehetnék jócskán de mégse ,Bezzeg a másik unokát ajnározzák ezzerel .de hál istennek nem is vagyunk rájuk szorulva de igen ez nekem is nagyon rosszul esik !Megértelek de sajna ez van !
2012. szept. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

én személy szerint nagyon nem szeretem ha hoznak valamit, ha "hasznos" dolgot akarnak hozni, az mindig rosszul sul el, vagy mar kicsi a ruha, vagy kipattog tole, stb. a játékkal meg csak elrontják a gyereket. Én azt akarom, hogy onmagukért szeresse az embereket, nem az ajándékokért.

A nagybátyám szokott nekunk mindig hozni valamit, és egyszer ocsém azzal fogadta, hogy "na mit hoztál". Na én pont ezt nem akarnám. Inkább koltsék a saját gyerekukre, mert manapság mindenkinek be kell osztani, így meg csak gyakori a pazlás

2012. szept. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Csak a keresztszülőktől a barátainktól és a nagymamától(anyósom) szokott "csak úgy" kapni valamit a fiam (persze nem nagy dolgokat, kicsi "gesztust", hogy mégse jöjjenek üres kézzel). Anyukám és apósom sajnos meghalt, de a többi családtagban teljes a létszám mindkét oldalon, mégis ez a statisztika... Apukámtól évente 3X kap valamit (szülinap, névnap, karácsony), kb 6X látja, és nem a nagy távolság választja el tőlünk csak az érdektelenség.A többieknek szerintem eszébe sem jut...Vannak ilyen emberek. Mondjuk az én családom anyum halála óta nem mondható normálisnak...:(
2012. szept. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

18, 00:00


Még annyit szeretnék tisztázni, hogy itt nem arról van szó, hogy minden alkalommal több ezer forintért kell ajándékot vinni, meg egy halom édességet, hanem apró "gesztusokról" amivel örömet okozunk annak, akit állítólag szeretünk. attól nem lesz elkényeztetve (szerintem) egy gyerek, ha kap egy tábla csokit vagy bármit amit szeret, amiben örömét leli. Másik oldalról tükrözi azt, hogy az az illető gondolt arra a gyerekre, arra, hogy biztos örülne neki. Az egésznek ennyi a lényege, és mivel én így gondolkozok, ha valakitől soha nem kap semmit "csak úgy" az számomra annyit jelent, hogy "soha" nem gondol rá-vagy legalábbis megkérdőjelezem, hogy tényleg szereti-e! És megelőzvén...azokról az esetekről beszélek amikor az illető anyagilag megteheti, hogy meglepje az unokáját, unokaöccsét/hugát stb...

2012. szept. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van, én is írhattam volna a kérdést. Az én Kisfiam is 5 és fél hónapos :)

Nekem sem kell, hogy pénzt adjanak, vagy nem tudom, mert mindent megveszünk Neki (Apa jól keres, soha nem kell számolgatnom, hogy mit vehetek meg, és nem szid le, hogy miket veszünk), csak tényleg a gesztust hiányolja a Párom is, hogy gondolnak a Kisfiunkra.

Anyukámékkal lakunk, tőlük apróságokat mindig kapunk, nem keresnek sokat, de időnként meglátnak valamit, megveszik neki (játék, vagy ha kell valami).

Anyósék pár utcára laknak, mindig üres kézzel jönnek, eddig egyszer kaptunk tőlük 10ezer forintot. Meg a 2 hetes gyereknek hoztak húsvétra egy kerámia nyuszifigurát :DD. Voltunk rendezvényen 3 hós korában, tőlünk lufit kapott, anyuméktól szélforgót, anyóséktól meg kis sípolós figurát (amit anyós úgy adott át, hogy tessék, 500 forint volt). A Páromnak olyan a stílusa, hogy simán a szemükbe mond mindent, és mindig mondja nekik, hogy már megint üres kézzel jöttetek, nem hoztatok semmit az egy szem unokátoknak, de nevetnek rajta. Ritkán jönnek, azt várnák, hogy mi menjünk (de a nyári melegekbe szerencsére volt kifogásom), ha jönnek, nem telefonálnak ide, volt hogy felkeltették a gyereket vagy engem. Após beállít, mondom altatnám a gyereket, erre jó hangosan beszélget hozzá. Meg nem ide jönnek látogatni, hanem mikor sétálunk, az utcán (persze azt látják akkor az emberek). Mindenki kérdezi, hogy biztos nagyon szeretik, én meg bólogatok, de belül meg ideges leszek. Anyukám és Apukám hozzájuk képest... na ők kényeztetik tényleg.

Amúgy nálunk is a sógorom és a felesége a kedvenc, ott nincs baba, sógornőm sokat okoskodott nekem és betelt a pohár, ellentmondtam neki egyszer, leszidák a fejem, én 2 hónapja nem beszélek vele.

Egyébként Páromnak van egy keresztfia (mostmár nekem is az, imádom a Kissrácot), ha megyünk hozzájuk, mi is viszünk mindig valamit, akár csak tényleg egy csokit.

Vagy ha ismerősöket látogatunk, ahol van gyerek, Baba.

2012. szept. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!