Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babátok, nagymamáktol kereszts...

Babátok, nagymamáktol keresztszülőktöl szokott kapni valamit alakalom nélkül is?

Figyelt kérdés
Az én kisfiam 5,5 hónapos és soha nem kap semmit a férjem családjátol. A sógornőm a keresztannyja csak a keresztelőre kapott pénzt a fiam töle. Nem vagyunk ráutalva , félreértés neeséék, hogy arra tartok, hogy halmozzák el dolgokkal. Csak fura, hogy anyósom is annyira várta már a babát és még csak egy 51 forintos kukit sem kap töle soha. Nekem is van keresztfiam de soha nem megyek hozzájuk üres kézzel. Nem veszek nagy dolgokat, olyan is van, hogy a turibol viszek neki ruhát és annak is nagyon örül 4 éves kisfiu léttére. Vagy csokis pudingot, vagy turórudit viszek neki. Szegény férjem meg itt mutogatja, hogy miket szeret a fiunk de tudomást sem vesznek rola. Pedig nem annyira szegények!

2012. szept. 5. 20:42
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Ez nekem is ismerős téma. A kislányunk 11 hónapos, de még egy banánt sem kap anyósoméktól. Eljönnek, nyígnak a gyereknek, mennyire szeretik, okoskodnak, hogy mit ne cisnáljon a gyerek. Ne állj ide, ne állj oda mert bajod lesz, stb... Ez érzékeny téma nálam, mármint anyósék. A hátam közepére sem kívánom őket! Mikor megtudták, hogy unokájuk lesz, anyósom azt mondta, "Kezdhetitek megszokni a magas árakat"! Megszoktuk, jelentem ki, mert egy popsitörlővel sem szúrnák ki a szemünket. Pedig nem nagy tétel. És félre ne értsétek, nem kell elhalmozni a lányunkat, mindene megvan, de ez csak a gesztusról szól és megértem a kérdezőt. Mikor még terhes voltam, az is kiderült az apósomról, hogy ezt mondta: nem segít anyagilag, mert ha volt pénzünk nyaralni, akkor legyen gyereket is nevelni...

Anyukáméktól mindig kap valamit, gyümit, kis sapkát, forgót, csak ilyen apróságokat, de nagy örömmel fogadja a lányunk. Nem is engedünk nagy dolgokat, mert kicsi a lakás, így is alig férünk.

Barátnőméktől is kap mindig ha jönnek, párom és az én munkatársaimtól is kap. Keresztszüleitől kapott rengetek ruhát, amit a lányuk hordott (aki a keresztlányunk), de valami apróságot mindig szokott.

Mi is olyanok vagyunk, hogy ha megyünk valahova és van gyerek, viszünk valamit. Tényleg csak valami joghurt, tejszelet, ilyenekre gondolok.

Amúgy szerintem is buta aki azért nem visz valamit, mert nem tudja, mit lehet. Ha nagyon akarna, megkérdezné! Egy 5 hónaposnak lehetne vinni almát, babakekszet amit már lassan ehet, csörgőt, kis csörgős könyvecskét... Na felbosszantottam magam megint:-) Kitartást!!!!!:-)

2012. szept. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hozzászólásokat! ugy látom ez a téma mindenkinek ismerős vagy így , vagy ugy!

igen , nekem nem nagy dolgokat kell , hogy vegyenek, csak a gesztus. Írta az egyik válaszoló, hogy nagyon szerethetik a nagyszülők, mások megállapitották. na nálunk is ugyan ez a helyzet. Büszkén mutogatta tegnap is az utcán ismerősöknek, nekem meg végig az járt a fejemben, hogy mekkora szinésznő. Ahhoz szerintem nem kell tul nagy ész, hogy a boltban a polcrol levegyen egy olyan bébi ételt például amire az is rá van írva hatalmas számmal, hogy hány hónaposnak való. Vagy egy popsitörlő is tök mindegy, hogy milyen márkáju. És igen abban is igaza van az egyik hozzászólónak, hogy nem is gondolnak a gyerekre, mert nem is törik magukat azon, hogy kedveskedjenek neki. Az én kereszt fiam mindig mondja ha azt a ruhát veszi fel amit én vittem neki (akár turis is) , hogy ezt az én keresztanyukám hozta nekem. így ő is gondol rám legalább. Csak ennyi az egész.

2012. szept. 6. 09:50
 23/25 anonim ***** válasza:

Nálunk a keresztszülőktől (férjem testvére és felesége)nem nagyon, anyósoméktól igen (de nem annyit, mint sógoromék, sajnos különbséget tesz, hogy tőlük van az első unoka, a miénk csak 2.), szüleimtől kapja a leghasznosabbakat.

Mi, amikor sógoromék babája megszületett, minden alkalommal vittünk valami apróságot, ha mást nem pl: Mikulásra bébidesszertet. A keresztgyermekünk ruháinak (féléves korig)a nagy részét mi vettük.

Mióta megszületett a babánk 3-szor látták (egyszer mi vittük hozzájuk), nem hoznak semmit a kicsinek. Hiába azonos neműek a gyermekeink ruhát nem kaptunk kölcsön.

2012. szept. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Hmm, nálunk is az a helyzet, hogy szinte csak alkalmakkor kap - jelzem nincs elvárva, és szerencsére nem is vagyunk rászorulva. Nos, a férjem szülei most nincsenek jó anyagi helyzetben. Anymék se nagyon hoznak neki semmit, pedig első unoka... Ha mi megyünk a keresztlányainkhoz (férjem testvéréék), szinte mindig viszünk valami apróságot (túrórudi, joghurt, gyümi).

Hát ez van, az okát csak anyóséknál tudom. Ja, és dédik. Az én "oldalamról" való dédi szokott hozni gyümit, vagy kekszet ha jönnek, és ha mi megyünk is tömne mindenkit mindenfélével. A férjem mamája meg felénk se néz, pedig ő itt lakik 5 percre tőlünk.

2012. szept. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Ismerős szitu :) Mi ( majdnem) együtt élünk anyósommal, közös a háztartás. Karácsonykor vittünk át ajit, amit ő adhatott a picinek. ( Ha ő kap valmit, abból is kap a pici). Nekem az volt szörnyű, hogy már a terhesség alatt anyám azzal nyaggatott, h. a nagyszülőkre ott szokták hagyni a gyereket. Ennyire-meg annyira imádják az unokát. Kb. 6-8 hós lehetett, mikor először kapott valamit tőlük. ( törlőkendő, játék, olyan, ami már volt.) Párom unkatestvére már a terhesség előtt kérdezte, mit vegyenek, minek örülnénk. ( mivel karácsonyi baba volt, és ők mindíg sütöttek mézeskalácsot, kértem, nem-e küldenének néhány szemet :)) Persze, többször is küldtek.. Már előre kaptunk pénzt, hogy dötsük el, mi lenne a legfontosabb. Néhány héttel később kaptunk tőlük egy csomó mindnet ( rágóka, fürdetőszerek, ilyenek.) Tesóm is alaposan bevásárolt szülés előtt a kicsinek. Anyámék viszont csak okoskodtak.. Párom barátjától 2 zsák kisruhát kaptunk, és a munkatársaitól is kaptunk.

Ui.: Párom rokona hetente jön anyóshoz, de akkor mindíg kap kukacot a lányunk...

Ja, nemrég anyám küldött 2 hatalmas zsák ruhát, ami szuper állapotban van, nemsokára bele fog nőni...

20 hós kislány anyukája

2012. szept. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!