Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babátok, nagymamáktol kereszts...

Babátok, nagymamáktol keresztszülőktöl szokott kapni valamit alakalom nélkül is?

Figyelt kérdés
Az én kisfiam 5,5 hónapos és soha nem kap semmit a férjem családjátol. A sógornőm a keresztannyja csak a keresztelőre kapott pénzt a fiam töle. Nem vagyunk ráutalva , félreértés neeséék, hogy arra tartok, hogy halmozzák el dolgokkal. Csak fura, hogy anyósom is annyira várta már a babát és még csak egy 51 forintos kukit sem kap töle soha. Nekem is van keresztfiam de soha nem megyek hozzájuk üres kézzel. Nem veszek nagy dolgokat, olyan is van, hogy a turibol viszek neki ruhát és annak is nagyon örül 4 éves kisfiu léttére. Vagy csokis pudingot, vagy turórudit viszek neki. Szegény férjem meg itt mutogatja, hogy miket szeret a fiunk de tudomást sem vesznek rola. Pedig nem annyira szegények!

2012. szept. 5. 20:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%

Mamája,és dédije van a 20 hós kisfiamnak!

Ha jön a mama mindig hoz neki gyümit,gyümilevet,túrórudit,krémtúrót,joghurtot.

Régen vett neki ruhát és pelenkát is,volt hogy pénzt is adott neki,de ezekről már leszokott!

2012. szept. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Persze,kap.Az én kislányom még csak 3 hónapos,de szokott kapni.Már születése előtt is sok mindent kapott a nagyszülőktől.Mióta megszületett,pedig totál odavannak érte,ruhát,csörgőt ezt-azt kap.
2012. szept. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszülőktől túl sokat is,keresztszülőktől csak alkalomra,ezt időben leszögeztük.Egymás mellett lakunk,minden találkozásnál túlzás lenne,még az apró meglepi is,viszont a fiam fél ruhatárát az ő gyerkőcük kinőtt ruhái adják,ez elég nagy ajándék:)
2012. szept. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Csak anyukámtól, a férjem szüleitől, déditől nem. (Alkalomra persze, igen, de "csak úgy" nem)
2012. szept. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

4 gyerekem van 2 keresztszülő(a kicsik még nincsenek megkeresztelve).

Ha jönnek mindig hoznak valamit ha mást nem kukacot mert azt mindenki megeszi.

2012. szept. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
74%
Férjem szüleitől minden hónapban kap 10 ezer ft-ot (pelenkapénzt.így mondják.)Szüleimtől nagyon sok mindent kap.A kelengye fele tőlük volt,és anyum minden héten turizik neki valamilyen ruhát,vagy vesz vmilyen játékot.keresztszülei nincsenek.(nem is lesznek)
2012. szept. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat. Azért több válaszban van az, hogy kapnak a babák azért valamit. Én egyébként kezdem azt hinni, hogy annyira buták, hogy nem is tudják mit lehet adni egy gyereknek. de meg sem kérdezik esetleg. Mindenesetre nagyon várom, hogy a sógornőmnek is legyen majd babája és vissza adjuk majd neki ezt a gesztust. A férjem nagyon szégyenli magát. Tesómtol most is olyan praktikus dolgokat kaptunk aminek haszna is van. De ő jobban is tudja mi kell egy babának mivel neki is van gyereke. De akkor is furák nekem. Jönnek itt abajgatják, hogy mennyire szeretik a gyereket és mindig üres kézzel.
2012. szept. 5. 21:01
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez a helyzet. :(((( Az én anyukám soha nem jön üres kézzel. Valami mindig lapul a táskájában. :)Mindkét kisfiamnak. 1 és 4 évesek. :) A nagynéném, anyukám nővére is pont ilyen. Tesómék, a nagyobbik keresztszülei, igaz tőlük messze lakunk, de ők is mindig hoznak valamit a fiúknak.Ez az én családom. Nálunk természetes ez. A férjem családja pedig sajnos pont olyanok, mint a tieid.A kisebbik fiamnak, még egy banánt sem vettek soha. !!!!!! Nagyon rosszul esik nekem is. Alkalomra ők is adnak pénzt, de nekem ez akkor is fura.A tesójáék sem hoznak soha semmit. Ők a kisebb fiam keresztszülei. Én, még csak együtt jártam a férjemmel, mikor az ő gyerekei kicsik voltak, SOHA nem mentem üres kézzel. Nekem alap volt, hogy viszek nekik mindig valami kis apróságot. Ezért esik most annyira rosszul, hogy ők meg semmit nem hoznak az enyéimnek. Nem anyagi okokból,telne nekik rá.Nagyon fáj ez nekem........
2012. szept. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
szerintem azért kicsit te is lehetnél megértőbb...Lehet,h valóban nem tudják,mit kaphat a gyerek,esetleg nem tudják,h ti mennyire örülnétek a dolgoknak...Ez nem butaság,csak nincsenek abban az élethelyzetben,h tudják mi kell a gyereknek...Meg úgy őszintén,az 5,5hónapos gyerkőcnek nem mindegy?nem bántani akarlak,de mi pl hiába kaptunk egy csomó mindent,egy idő után mondtuk,h oké,elég lesz az x-edik ruha,és játék...Egyrészt,én tudom,h milyen ruhát szeretek ráadni,és nem olyan nagy a lakásunk,h csak játékokkal legyen telepakolva,kaját meg szintén én szeretem venni..Lehet kukacoskodónak,meg furának tűnök,de én sokkal jobban örülök annak,h szeretik a gyereket és játszanak vele..
2012. szept. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Hozzánk senki nem jön üres kézzel, de hozzá teszem, hogy ők már nagyobbak 6, 3, 1 évesek. Amíg ilyen kicsi, addig nem akadnék ki, mert ebben a korban az ajándék, gesztus inkább neked szól, nem a babának. Ahogy nő, ők is tudnak majd a picivel mit kezdeni, nem csak kézben fogni. Ahogy nyílik a pici értelme, úgy világosodnak meg a rokonok is.
2012. szept. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!