Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 0-24 hogy bírjátok idegileg a...

0-24 hogy bírjátok idegileg a babákkal?

Figyelt kérdés
imádom a most 10 hónapos lányom, csak nem bírom már a folytonos figyelmet, az egyik tevékenységből a másikba való rapid átváltást, úgy érzem életembe nem dolgoztam még ennyit, pedig a háztartást már alig alig végzem, egésznap bírná a gyerek a sétát, játszóteret, mondókázást..de én nem! néha el tudok szabadulni, de elbírnám viselni, ha délelőtt pár órát elmaradna valahol, délbe meg mennék érte, de a családi napközi horror áron van, bölcsibe nem veszik fel...ötlet? A minek szültél gyereket c. dumákra nem vagyok kíváncsi, különösen, mert mind olyantól jön, aki még nem nevelt életében egymagába gyereket 0-24 órában.
2012. szept. 7. 14:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Megértelek, átérzem!!!

Szerintem igenis szánj magadra egy kis időt, ha pl. alszik, akkor azt Te is használd pihenésre, szunyókálj mellette, vagy olvass, nézz meg egy filmet...

Nem kell egy gyereket 0-24-ig folyamatosan szórakoztatni, lekötni. Meg kell tanulnia egyedül is elfoglalnia magát, És nem feltétlenül a Te kényelmed miatt, hanem a saját érdekében. Egy kisgyereknek kell tudnia egyedül játszania! Erre már egy pár hónapos baba is képes (amikor pl. érdeklődéssel szemlélgeti a kezeit, lábait, félürákon át), de egy 100 hónapos már sok mindenttud egyedül csinálni, kockákat épiteni, lapozókat nézegetni, edényekbe ki-be pakolászni, autókat tologatni, stb.

Tedd le magad mellé a szőnyegre, vagy a járókába, hogy azért lássátok egymást, és pl. amig Te főzöl, ő játszik.

A sétálásban is alakits ki rendszert! (most még lehet fél napokat a sétálgatni, de télen úgyis többet lesztek a szobában, erre is fel kell készülni!)

2012. szept. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Neked is szükséged lenne néha kikapcsolódásra,igenis egy nőnek attól hogy anya lett,szüksége van néha egyedüllétre,vagy néha pl elmenni fodrászhoz stb...nehéz lehet nagyon,de ne érezd magad emiatt rossz anyának.Esetleg nagyszülőkre nem tudnád rábízni?Vagy baby sittert fogadni alkalmanként.főiskolás lányok szívesen szoktak felügyeletet vállani,talán valamivel olcsóbbak is mint a játszóház.Keress olyan lányt aki pedagógiát tanul,vagy óvónőnek készül,legalább gyakorol...
2012. szept. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%

üdv a klubban:(

Nekem még 5 percnyi segítségem sincs....

Egy órára sem tudom odaadni sehova :(

Nem akarlak elkeseríteni,de ez csak még rosszabb lesz....ahogy nő.Két és fél éves a lányom,Minden nap 2x menni kell,amióta megszületett állandóan menne(játszótér,séta stb.)Ha itthon maradunk(eső v.rossz idő miatt)egy percet nincs el egyedül.Segíteni sajnos nem tudok,mert nálunk talán még rosszabb a helyzet,a hisztikorszak közepén,meg hogt

2012. szept. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Minek szültél gyereket??? Mi az hogy hogy bírjuk idegileg???

Na csak vicceltem.Én egyedül nevelem a gyereket. Hogy oldom meg? Bőgök a fáradtságtól amikor a gyerek elalszik és nekem még millió dolgom van. Az a baj, hogy én néha sem tudok elszabadulni, pedig nagyon jó lenne egy kicsit! :( Nekem sokat segít, ha beszélhetek valakivel (boltban, parkban stb) Igaz akkor is ott a kicsi de az más. Mást sajnos én se tudok mondani, de nekem is jó lenne pár ötlet a kikapcsolódásra, úgy, hogy a kicsi is velem jön. Létezik olyan?

2012. szept. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Amíg ilyen kicsi, én nem adnám be sehová :-( Legalábbis nem minden nap.

Bár én csak 3 hónapja csinálom egyedül amióta a férjem külföldön van, de akkor sem. Főleg nem minden nap.


Viszont a játszóházakat meg lehetne nézni, van olyan ahová be tudod adni pár órára. Ha budapestiek vagytok, akkor a kuponos oldalakon vannak néha akciók, pl 2 óra 500 ft-ért, ezeket érdemes figyelni.

2012. szept. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

bocsi hamarabb elment....

szóval mi még éjszaka sem alszunk,mert 3-4x kel éjszaka,még soha nem aludt át éjszakát :(

Szóval nem vagy egyedül :(

2012. szept. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Kicsi kitekintés: igen igazad van, ált. azok írják, h "minek szülted?", akiknek még nincs is. Majdnem mki azt hiszi ygerekvállalás előtt h a csescemő egy tehetetlen kis valami, gügyögél, mosolyog, szopiztatni kell, aztán cseperedik...és egyszercsak 18 éves lesz. Hát nem!! Az anyai munka szerintem a legnehezebb, legstrapásabb munkák egyike a világon!

Hogy a kérdésre is válaszoljak! Abszolúte átérzem, és bár nem nagyon olvastam a hsz-okat, de próbálj valahogy "kimenőt" szervezni, akár heti 1-2-3 óra is már csodákra képes. Apára rá lehet bízni, ha más nem. Kaját, pelsut mindent megmutogatni neki, te meg elmész mondjuk kozmetikushoz+ fodrászhoz, vagy egy új cipőt venni magadnak...bármi, csak h kiszakadj kicsit a "rutinból"!

2012. szept. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Akkor ezt most szorozd meg kettővel! Nekem most 18 hónaposak az ikreim, eszméletlen érdeklődők, mindenre felmásznak, mindent megkóstolnak, mindent leszednek, mindent elpakolnak és még sorolhatnám. Annak idején a nagy lányomnál azt hittem, hogy már nem lehet rosszabb (ő is pakolós volt és igen aktív), de rácáfolt az élet. :-) Most duplán kapom a jót és a rosszat és bár nem nevelem őket egyedül, néha bizony elszakad a cérna. :-))))
2012. szept. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

remélem, nem értesz félre.

teljesen értem a gondod, én is így voltam. aztán 22 hó különbséggel megszületett a 2.gyerekünk.

most, ha csak az egyik gyerekkel vagyok, nyaralásnak érzem. nem is értem magam, mit éreztem nehéznek, amikor 1 gyerekünk volt.


szóval, prbálj ki nagyobb terhelést, utána öröm lesz csak a 10 hósoddal tölteni a napokat.

2012. szept. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nincs olyan anyuka akivel beszélgetel? Hasonló koru babával. Én összebarátkoztam két anyukával és olyan jol meg tudjuk beszélni a dolgokat segitünk egymáson tapasztalat cserével. szerintem a gyerekvigyázás terén is fogunk tudni vigyázni egymás gyerekére. Szerintem egy olyat is lehet csinálni például, hogy összeengedni a gyerekeket és hol az egyiknél hol a másiknál legynenek kicsit. És akkor az anyukák felváltva tudnak egy picit pihenni. Köztünk már volt ilyenröl szó. A jövőhéten egy délután jön az egyik anyuka a babával nálunk a gyerekek had szokják egymást és a gyerekek minket. És még a babáknak is jobb.
2012. szept. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!