Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 0-24 hogy bírjátok idegileg a...

0-24 hogy bírjátok idegileg a babákkal?

Figyelt kérdés
imádom a most 10 hónapos lányom, csak nem bírom már a folytonos figyelmet, az egyik tevékenységből a másikba való rapid átváltást, úgy érzem életembe nem dolgoztam még ennyit, pedig a háztartást már alig alig végzem, egésznap bírná a gyerek a sétát, játszóteret, mondókázást..de én nem! néha el tudok szabadulni, de elbírnám viselni, ha délelőtt pár órát elmaradna valahol, délbe meg mennék érte, de a családi napközi horror áron van, bölcsibe nem veszik fel...ötlet? A minek szültél gyereket c. dumákra nem vagyok kíváncsi, különösen, mert mind olyantól jön, aki még nem nevelt életében egymagába gyereket 0-24 órában.
2012. szept. 7. 14:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
15 hónapos a kislányom és éppen pár hete hívtam este sírva a férjem, aki külföldön dolgozik, hogy nem bírom :( Az állandó 24 órás készenlét, figyelem. Még éjjel sem tud kikapcsolni az anya, pedig a kislányom többnyire nem ébred egyszer sem,de mégis. A férjem rögtön mondta, ha hazajön odamegyek ahova akarok,majd Ő vigyáz a babára. Persze, ha itthon van mindig Ő csinálja a több mindent, de akkor is agyilag ott vagyok. Na meg minden második hétvégén van csak itthon. Múlt héten elkezdtem járni spinningre heti 2 alkalommal 1óra. Már ez is kikapcsolódás :)Én sajnos nem tudtam ismerkedni kisgyermekes anyákkal, mert olyan elutasitóak az emberek :(
2012. szept. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Én miután kiborultam, eljöttem 300 km-re anyukámékhoz. Kezdek sokkal jobban lenni, itt falun a kertbe kiülök, nincs az a nagy nyüzsi, szmog, apukám nyugdíjas, egész nap szinte itthon van, anyukám vállalkozó, napközbe sokszor hazanéz, hoz ebédet meg mindent. Meg jönnek a rokonok, átlag napi 3 ember. Azt hiszem kezdek helyrerázódni, de nem tudom még mi lesz ha visszamegyek. Néha az is megfordul a fejembe, hogy talán nem kellett volna szülnöm, nem vagyok anyatipus, viszont abban reménykedem, hogy ha már sokkal nagyobb lesz, értelmes, esetleg ovi végefelé, meg nagyon jó lesz, igazi családélmény, amit mindig is elképzeltem, hogy majd a gyerekem elmeséli a napját, sütök neki paqlacsintát, legózunk...stb. Valaki meg tudná ezt erősíteni, hogy tényleg könnyebb lesz-e, vagy hiú ábránd?
2012. szept. 8. 12:00
 13/13 anonim ***** válasza:

azt gondolom, hogy nem szabad várni a későbbi "majd ha akkora lesz, akkor jó lesz". minden időnek megvan a nehézsége és szépsége is. a MOSTban keresd meg az örörmöt.


de, hogy a kérdésedre is válaszoljak: 1 év körül folyton futhatsz utána, nehogy baja essen, 2 évtől jönnek a hisztik, érthetetlen küzdelmek, aztán egyre önállóbb lesz és egyre kevésbé hallgat a szülőre... nem gondolom, hogy könnyebb lenne.

2012. szept. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!