Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikorra tanulnak meg a babák...

Mikorra tanulnak meg a babák cumizni?

Figyelt kérdés
7 hetes mult a kislányom de még nem tudja a cumit a szájában tartani!Vagy lehet nem is akarja?de ha szájába rakom el van egy darabig!előre is köszönöm
2012. szept. 9. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nem is akarja! Az én kisfiamnak sem kell a cumi, nagyon ritkán fogadja el, akkor szintén el van vele egy darabig, de legtöbbször kiköpi, öklendezik tőle. A két nagyobb fiam egyáltalán nem cumizott. Nekem egy doktornéni azt mondta, hogy a babák cumi nélkül jönnek világra nem minden baba fogadja el a szülők "erőltetik" rájuk! A kisfiam egy ideje az ujjacskáit szopizza, de akkor sem tudom rávenni a cumira!
2012. szept. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha kell neki, akkor benntartja. Az én Kisfiam négy hónaposan kapott rá, addig utálta, csak ha autóztunk, akkor fogadta el. :)
2012. szept. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

a cicit se köpi ki, nem igaz? :) biztos mikor rájön, hogy nem jön belőle semmi, kiköpi.

nem kell erőltetni, ha elvan vele egy darabig akkor néha add oda

2012. szept. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 TKI Ibolya ***** válasza:
Miért kellene cumiznia? Nekem a fiaim soha nem cumiztak de még csak cumisüvegből sem ittak.
2012. szept. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor ne erőltesd. Nem kell Neki. Nem muszáj cumiznia a Babának, legalább nem kell leszoktatni. De ha kellene Neki, az se lenne baj. A lényeg, hogy Ő mit igényel.

Szopóösztöne születésétől kezdve van, én úgy emlékszem, ezt olvastam.

Az én Kisfiam anyatejes. Ő is pár másodpercig szopizta a cumit, amikor a szájába tettem, aztán nem jött belőle tej, kiköpte. Legközelebb amikor próbáltam, akkor meg ökölődött tőle. Úgyhogy nekünk 2x volt a szájában a cumi :) És a cumisüveget sem fogadta el, mikor el kellett menjek és lefejtem Neki a tejet.

5 és fél hónapos Kisfiú anyukája

2012. szept. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én babámnak muszály volt cumit adni már amikor hazajöttünk a kórházból, mert olyan erős szopóreflexe volt, hogy folyamatosan szopizta még a semmit is. Egész nap járt a szája, olyan kis aranyos volt. Sztán tápszeres lett, akkor azért kellett a cumi, hogy el tudjon aludni. Elalvás közben egyszer kiköpi, visszaadom a szájába és a következő percben már alszik is és megint kiköpi. Nekünk csak a 3. fajta vált be. Próbáld meg a MAM 0-2 hónapos cumiját, nálunk ez a sláger. De nincs folyton a szájában csak ha már nagyon álmos.
2012. szept. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek,mi is Mamos cumizunk
2012. szept. 10. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!