Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most mi lesz? Teljesen bepánik...

Most mi lesz? Teljesen bepánikoltam. Volt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

32 éves nő vagyok, egy nagyon jól működő házasságban. Ahogy felnőttem, mindig volt, ami lefoglalt, és mindig voltak terveim. Iskola, tanfolyamok, munka, utazás, stb. Így mentek el szépen lassan a fejem felett az évek.

A gyerekvállalás komolyabban fel sem merült bennem. "Maaajd maaajd", így halogattam, és megmondom őszintén most sem hiányzik egy baba. Csak hát 32 vagyok már, ez az egyetlen érvem pillanatnyilag.


Ma vacsoránál éppen azt ecseteltem a páromnak, hogy örülnék egy macskának. Nem kell törzskönyvezett perzsacica, csak egy sima cirmos. akár egy kóbor utcagyereket is befogadhatnánk. Éppen az oltásnál tartok, amikor közbevág, hogy "baba mellé macska?!"

Erre közli, hogy gyereket akar jövőre, szóval ideje lenne abbahagynom a gyógyszert. Köpni-nyelni nem tudtam. Hirtelen annyit mondtam, hogy decemberig nem akarok teherbeesni, nehogy a nagy nyári hőségben kelljen szülni.

Aztán eltereltem a témát.


Most mi lesz? Tudom, 32 vagyok, és házasságban illik egy gyerek, és ez az élet rendje, bla bla. De én még életemben nem fogtam a kezemben 1 évesnél kisebb embergyereket!!!

Pelenkázás, fürdetés, stb? Azt sem tudom mit kell csinálni vele. Csak azt tudom, hogy minden testnyílásából folyik valami, és sokat sír, és nem lehet vele beszélgetni egy kávé mellett.


Teljesen bepánikoltam. Volt valaki hasonló helyzetben? Mitévő legyek? Csak ne azt írjátok, hogy anyai ösztön, mert az bennem nincs.


2012. szept. 10. 20:19
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
85%
Ma történt velem: találkoztam 1 ismerőssel,34 éves 4 hós a lánykája...nem találkozunk sűrűn de azt elmondhatom,hogy olyan fajta csajszi aki: vállalkozó...önálló élet,önálló ház..jövés-menés fodrász- manikűr- pedikűr,stb. mindezt NEM rosszindulatból írom,csak hogy majd értsed mire gondolok.Szóval kapásból láttam rajta,hogy nem minden kerek..pedig még semmit nem szólt :) valahogy nem illett a kezébe a baba....aztán el is kezdte mondani: hogy neki senki nem mondta milyen nehéz,mert 2 hónapig neki az is gondot okozott hogy fogat mosson,wc-re menjen stb. pedig azt még nem is sejti,hogy mennyi nehézség vár még rá...namármost: akinek van gyereke,az tudja ,hogy a gyereknevelés nem könnyű,sok áldozatot kíván,önzetlenséget...mert igen sokszor van,hogy nem jut idő magunkra...vagy nem annyi. amikor a nap nagy része csak a gyerek körül forog...sőt a fejedben is ott van egész nap...hiába szakadsz ki egy kicsit :) én azt mondom,ha fejben nem vagy felkészülve,még várjatok egy kicsit ,hogy meg tudjad élni ennek a szépségét...mert olyan oldala szerintem csak akkor van,ha az ember nem túlélni hanem átélni akarja a gyerekkel való létet....az élet legszebb dolga az anyaság,kár lenne elrontani azzal,hogy nem tudsz benne lenni ebben a szerepben..
2012. szept. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 krisztivan ***** válasza:
70%

21 -es nálad van a lényeg megfogalmazva:-))

Nálam 33 évesen változott meg a dolog.Soha az életben nem akartam gyereket szülni.Minek?Csak púp a hátamra,ne sírjon nekem itt,mosni-főzni még rá is!!És különben is akkora felelősség és akkora lemondások vannak a"dologban",hogy nem akartam.

Aztán végetért az a kapcsolatom,és találkoztam a mostani(utolsó)párommal akivel 2 év alatt jutottam el oda,hogy beledöglök ha nekem nem lesz gyerekem:-)) Már 2 éves és a szívem szakad meg hogy ott kell hagynom a bölcsiben(persze rettentő büszke is vagyok rá) mert annyira szeretek vele lenni:-))

Szóval az anyai ösztön van-volt-lesz.De a beszélgetést a pároddal ne hagyjátok ki.Tisztázni kell,hiszen Te félsz valamitől és ezt neki tudnia kell.Aztán majd várod te is a gólyát:-))

2012. szept. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:

ez egy olyan furcsa dolog. nem is szeretem azt a szót, hogy "még nem állsz készen" vagy "nem érettél meg rá" meg a többi furi beszólás az anyaságról...


én nem tudom, bennem is sok kétely volt és rengeteg kérdés, de abban a pillanatban ahogy megszületett olyan természetes lett minden. nem azt mondom, hogy nem mászok néha a falra tőle, 2,5 éves dackorszakos, de tudod mikor leszidod a gyereket mert őrült nagy hülyeséget csinált ezért torka szakadtából üvölt mint egy félőrült, eltelik 2 perc így majd filmszakadás, a könnyes szemével rád mosolyog és azt mondja, hogy szeretlek, ne haragudj :) hát nincs az a romantikázás ami felérne ezzel a pillanattal :)

szerintem ezt nem szabad kihagyni, akkor érsz meg a feladatra mikor ott lesz mert kénytelen vagy felnőni hozzá és gondoskodni róla :) és az a szeretet amit iránta érzel, az meg minden nehézségen átsegít :)

2012. szept. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ. Azt hiszem holnap mérlegelek, aztán meglátom, hogy hogyan tovább. A férjemet mindenképpen beavatom. Nincs jogom játszani a jövőjével.


Sajnos nem leszek olyan szuperanyuka, mint a #11, aki nem parancsolja ágyba a gyerekét, hanem mosolyogva nézik még éjfélkor is, ahogy viháncol, és türelmesen kivárnak.


A többieknek kivétel nélkül köszönöm, függetlenül attól, hogy várakozásra intettek, vagy bátorítottak, hogy vágjak bele.


Jó éjt mindenkinek.

2012. szept. 10. 22:02
 25/46 anonim ***** válasza:
kíváncsi leszek mit mondd a férjed...
2012. szept. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
46%
Én is úgy gondolom,hogy van benned is anyai ösztön,hiszen minden nő fel van vele ruházva,ugyan is a jó Isten így teremtett meg minket,nőket,máskülönben nem tudnánk nevelni gyereket :) De addig,amíg nem érzed ott belül,hogy gyermeket szeretnél,addig ne vállalj,mert úgy fogod megélni a terhesség minden pillanatát,mint 1 rémálmot.A szülésről nem is beszélve.Nálam is úgy volt,hogy kb 1-2 évvel ezelőtt azt éreztem,hogy szép az életem,a párommal imádjuk egymást,terveztük az esküvőnket,és úgy voltam vele,hogy a lagzi után még kb 1 évig nem szeretnék babát,hogy csak ketten legyünk és romantikázgassunk. :) Csakhogy ez év januárjában valami megváltozott..elkezdtem belül érezni,hogy babát szeretnék..ha megláttam a kisbabákat majd elolvadtam,gyerekruhákat nézegettem a neten,kismamás képeket,stb.Június 30.án megvolt az esküvőnk,és most kb 6 hetes 2 napos kismama vagyok.És ez életem legszebb időszaka,mert a szerelmünk gyümölcsét hordom a szívem alatt.Szóval megfogod érezni azt amikor készen állsz egy babára :) És hidd el,az lesz életed legszebb időszaka,amit soha nem cserélnél el semmiért!! :) Kívánom neked,hogy minél hamarabb megszülessen benned ez az érzés!!!
2012. szept. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
0%

A gyermek a világ legcsodálatosabb dolga!

Nem is tudom mi lenne velem nélküle, az édes mosoly a cuki totyogás! :)

Imádni való! Ne maradj ki ebböl a csodából csak azért mert egy kicsit félsz!


Nincs útba sőt! Imádom amikor velünk akar aludni mert szorongathatom a kezecskéjét éjjel! Simizhetem és takargathatom és ez nagyon szép és csodálatos dolog!

Boldog babavárást kívánok!

18 hónapos fiúcska mamája

2012. szept. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:

Remélem, nálatok hjól fog alakulni a dolog. Sajnos nálunk közeli családban pont emiatt válnak. Jó pár éve házasok, a fiú már pár éve nagyon szeretne gyereket. A lány kb. annyi idős mint te, ő viszont szeretne még élni, szórakozni, "szabadnak lenni", utazni, világot látni, külföldön dolgozni stb. Szóval kötöttségeket sem szeretne, mert ő is látja, hogy a gyerek mennyi lemondással és úm. teherrel jár (ő annak éli meg), és nem is jött ki benne a sokat emlegetett anyai ösztön. Hiába szerették egymást és nagyon jól megvoltak, ez egy olyan kibékthetetlen ellentétet okozott kettejük között, hogy inkább elválnak, hogy legyen esélyük olyan életet élni valaki mással, amit szeretnétek.


Amúgy én nem hiszek ebben az anyai ösztön dologban, nem vagyunk egyformák, nincs ez meg mindenkiben. Viszont fontos, hogy akiben nincs késztetés, az külső kényszer, megfelelés, érdek stb. miatt inkább ne vállaljon gyereket. Végtére is nem kötelező mindenkinek szülni.


Neked még van pár éved átgondolni, hogy mit is szeretnél kezdeni az életeddel, hogyan képzeled el a jövőtöket. Ha a férjed annyira szeret, lehet, hogy akár lemondana érted a gyerekről, bár lehet, hogy bánná ezt a döntését egész életében.

2012. szept. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:

Hát szia! :)


Én is pont így gondolkodtam/éreztem 2 évvel ezelőtt 32 évesen! :) Majd teherbe estem, és pánikba estem. El sem tudtam képzelni, hogy mi lesz velem/velünk. Engem soha nem érdekeltek mások gyerekei és soha nem akartam megfogni az ismerőseim babáit.


Most itt alszik mellettem a 1,5 éves kisfiam, és ő lett életünk értelme. Igen, 180 fokot fordult az életem, de ez sokkal jobb :) Elmondhatom, hogy van családom. Tudod milyen fura érzés, hogy a Te és a szerelmed génjei ott vannak abban a piciben? És fura, hogy anyukája vagyok valakinek, akinek én vagyok a mindene. És felemelő érzés, hogy valaki úgy szólít: anya ("nyanya")



Éld át! Csak egyszer! :)

2012. szept. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan nincs, hogy valaki készen áll az anyaságra. Ez egy olyan dolog, amire nem lehet felkészülni, egész más, mint amilyennek kívülről látszik. Én pont ezektől a dolgoktól féltem, amiktől te. Hogy "útban lesz", befurakszik a jól kialakított életünkbe, olyan lesz, mintha mindig itt lenne egy vendég stb.

De egyáltalán nem ilyen. Nem egy vendég, hanem kiegészít minket. Nem egy betolakodó, hanem a család tagja, aki belőlünk lett. Jó, igaz, hogy néha "útban van", még ha csúnyán is hangzik. Van, hogy letesszük aludni, és picit kettesben akarunk lenni, vagy csak megnézni egy filmet, ő meg pont akkor ébred fel, és foglalkozni kell vele, de amikor ez történik, akkor sem bosszúsan megyünk be a szobájába, akkor is jó érzés babusgatni, hozzábújni.

Ettől függetlenül én is azt mondom, hogy ha nagyon idegenkedsz a dologtól, akkor várj még, nem vagy lekésve semmiről. De abban biztos lehetsz, hogy nem olyan lesz, mint amilyennek most gondolod. Nem úgy fogod a kezedbe venni, mint egy idegen gyereket, úgy fogod érezni, hogy ez a pici valaki hozzád tartozik, és onnantól kezdve nem tudsz nélküle élni :)

Egyébként én sem vagyok oda a gyerekekért, mielőtt megszületett a kisfiam én se nagyon tartogattam babát, nem is vágytam rá, nem láttam aranyosnak stb. De igaz a közhely: a sajátoddal egészen más lesz.

2012. szept. 11. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!