Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most mi lesz? Teljesen bepánik...

Most mi lesz? Teljesen bepánikoltam. Volt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

32 éves nő vagyok, egy nagyon jól működő házasságban. Ahogy felnőttem, mindig volt, ami lefoglalt, és mindig voltak terveim. Iskola, tanfolyamok, munka, utazás, stb. Így mentek el szépen lassan a fejem felett az évek.

A gyerekvállalás komolyabban fel sem merült bennem. "Maaajd maaajd", így halogattam, és megmondom őszintén most sem hiányzik egy baba. Csak hát 32 vagyok már, ez az egyetlen érvem pillanatnyilag.


Ma vacsoránál éppen azt ecseteltem a páromnak, hogy örülnék egy macskának. Nem kell törzskönyvezett perzsacica, csak egy sima cirmos. akár egy kóbor utcagyereket is befogadhatnánk. Éppen az oltásnál tartok, amikor közbevág, hogy "baba mellé macska?!"

Erre közli, hogy gyereket akar jövőre, szóval ideje lenne abbahagynom a gyógyszert. Köpni-nyelni nem tudtam. Hirtelen annyit mondtam, hogy decemberig nem akarok teherbeesni, nehogy a nagy nyári hőségben kelljen szülni.

Aztán eltereltem a témát.


Most mi lesz? Tudom, 32 vagyok, és házasságban illik egy gyerek, és ez az élet rendje, bla bla. De én még életemben nem fogtam a kezemben 1 évesnél kisebb embergyereket!!!

Pelenkázás, fürdetés, stb? Azt sem tudom mit kell csinálni vele. Csak azt tudom, hogy minden testnyílásából folyik valami, és sokat sír, és nem lehet vele beszélgetni egy kávé mellett.


Teljesen bepánikoltam. Volt valaki hasonló helyzetben? Mitévő legyek? Csak ne azt írjátok, hogy anyai ösztön, mert az bennem nincs.


2012. szept. 10. 20:19
1 2 3 4 5
 41/46 sumergo ***** válasza:

:-)

Hát akkor sok sikert, és sok boldogságot!! :-)

(Már az, hogy felmerültek benned kételyek, az is azt jelzi, hogy jó anyuka leszel! A legrosszabb anyukák azok, akikben soha semmiféle kétely nem merül fel, mert azt hiszik tökéletesek. Ha gondolkozol, hogy hogyan lehetnél jobb, az már fél siker.)

2012. szept. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:

de jó, hogy meg tudtátok beszélni!


jó a hasonlat! életeted legnehezebb vizsgája lesz, emberségből, kitartásból fogsz vizsgázni, de biztosan életed legszebb, legértékesebb szakasza kezdődik.


sok boldogságot!

2012. szept. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:

Sumergo, ez nagyon igaz. A rossz anyák mindig úgy gondolják, hogy ők csinálnak mindent nagyon faszán, és nem lehet őket elbizonytalanítani.

Bár szerintem ez még nem jelenti azt, hogy akiben kétely merül fel, automatikusan jó anya lesz.

2012. szept. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
Sok boldogságot nektek...:) 21-es voltam :)
2012. szept. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
Hidd el egy 23 éves 6 hetes terhes,első gyermekes kismamának,hogy teljesen jól döntesz,hogy leteszed a gyógyszert.Add meg magadnak az esélyt a teljes boldogságra!!Hidd el,egy gyermeket nem lehet semmihez hasonlítani!!Ha szereted az életed akkor őt imádni fogod,mert ő még az életedtől is fontosabb lesz!!Kívánom neked,hogy rögtön sikerüljön majd teherbe esned,és SOHA ne bánd meg ezt a döntésedet!!!(De hidd el nem fogod!(: ) Nagyon örülök,hogy megpróbáljátok!!Légy majd nagyon boldog kismama,és még boldogabb anyuka :D
2012. szept. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 A kérdező kommentje:

De aranyosak vagytok!!!!!!

Uccsónak meg boldog babavárást!!

2012. szept. 13. 21:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!