Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most mi lesz? Teljesen bepánik...

Most mi lesz? Teljesen bepánikoltam. Volt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

32 éves nő vagyok, egy nagyon jól működő házasságban. Ahogy felnőttem, mindig volt, ami lefoglalt, és mindig voltak terveim. Iskola, tanfolyamok, munka, utazás, stb. Így mentek el szépen lassan a fejem felett az évek.

A gyerekvállalás komolyabban fel sem merült bennem. "Maaajd maaajd", így halogattam, és megmondom őszintén most sem hiányzik egy baba. Csak hát 32 vagyok már, ez az egyetlen érvem pillanatnyilag.


Ma vacsoránál éppen azt ecseteltem a páromnak, hogy örülnék egy macskának. Nem kell törzskönyvezett perzsacica, csak egy sima cirmos. akár egy kóbor utcagyereket is befogadhatnánk. Éppen az oltásnál tartok, amikor közbevág, hogy "baba mellé macska?!"

Erre közli, hogy gyereket akar jövőre, szóval ideje lenne abbahagynom a gyógyszert. Köpni-nyelni nem tudtam. Hirtelen annyit mondtam, hogy decemberig nem akarok teherbeesni, nehogy a nagy nyári hőségben kelljen szülni.

Aztán eltereltem a témát.


Most mi lesz? Tudom, 32 vagyok, és házasságban illik egy gyerek, és ez az élet rendje, bla bla. De én még életemben nem fogtam a kezemben 1 évesnél kisebb embergyereket!!!

Pelenkázás, fürdetés, stb? Azt sem tudom mit kell csinálni vele. Csak azt tudom, hogy minden testnyílásából folyik valami, és sokat sír, és nem lehet vele beszélgetni egy kávé mellett.


Teljesen bepánikoltam. Volt valaki hasonló helyzetben? Mitévő legyek? Csak ne azt írjátok, hogy anyai ösztön, mert az bennem nincs.


2012. szept. 10. 20:19
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:

Hú nem olvastam végig a hozzászólásokat, mert rengeteg van. Gondolom kaptál hideget, meleget :)

Szóval szerintem csak azért mert " az a a dolgok rendje" ne szülj gyereket, a gyerek megérkezése sokszor még egy babát nagyon váró családot is megvisel, mert szerintem is a legjobb dolog a gyermekem az életemben, de azért nem minden gyerek az a bizonyos rózsaszín köd. Bizony sok lemondással, konfliktussal és negatívummal is jár. Aki nincs erre felkészülve és valljuk be első gyereknél nem is nagyon lehet rá felkészülve az ember, ott szerintem komoly gondok lehetnek. Amúgy anyai ösztön mindenkiben van, csak ahhoz legalább már a pocakodban kell, hogy legyen a gyermek. Az, hogy nem állsz készen még a gyerekre más és szerintem ne vállald be, beszélj a férjeddel erről.

2012. szept. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
33%

11.vagyok

Kérdező te olyan nagy hülyeségeket írsz!

Miért lenne fent még éjfélkor a kislányom?Látszik hogy fogalmad sincs a gyerekekről.De akkor legalább hülyeséget ne írj!Hanem kérdezz.De igaz te okosabb vagy.

2012. szept. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
beszélj a férjeddel, lehet h most vársz, aztán pár hónap múlva egyszer csak előtör belőled h szeretnél babát. Elég egy film, egy baba látványa is akár. Minden nőben benne van az anyaság iránti vágy, csak valakiben később jön elő. Mi nagyon szerettünk volna babaát, teherbe is estem, nagy öröm, aztán egyik este elgondolkoztam azon h hát akkor most vége a barátokkal járó szórakozásoknak, összejárásoknak. És pár nap múlva elvetéltem. Nem tudni h miért,lehet tudat alatt nem voltam még rá mégse kész. Aztán fél év múlva sikerült újra teherbe esnem (nagyon akartuk a babát, de már semmi kétely nem volt bennem), most 10 hós a lányom, gyönyörű,mindig nevet, vidám tőle az élet. Nézhetem minden nap miket tanul, rosszalkodik. Nem bántam meg. És nem vagyunk remeték, kicsit átrendeződött az életünk (inkább délután járunk el a barátainkhoz, mindenki szereti a babát, alkalmazkodik hozzá, barátok jönnek át hozzánk).Szóval amíg nem vagy teljesen kész rá, addig várjatok, én szerintem nálunk is érezte az első baba, h még nem biztos a helye.
2012. szept. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:

Ne hidd el, hogy mindenki fel tud készülni az anyaságra. Én sose akartam gyereket, végül párom kérésére beleegyeztem, és rögtön teherbe is estem. Amíg a kórházban nem adták a kezembe, el sem tudtam képzelni, hogy ez igaz és működni fog.. Azóta nem tudom elképzelni, hogy miért gondoltam nem fog menni. Azt se tudtam hogy kell fogni, mit tegyek vele, fogalmam sem volt.

Valahogy minden kialakult és most vele teljes az élet. 13 hónapos, most jön a tesója is 7 hónap múlva.

2012. szept. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
szia! nem olvastam el a többi válaszolót nem tudom miket irtak. én 34 éves koromban szültem és előtte gondoltam néha talán jó lenne, de nem éreztem biztosnak magam. a férjem 8 évvel idősebb nálam és ő már nagyon szeretett volna. pár év eltelt és addigra kialakult bennem, hogy na talán én is szeretnék, mert az évek repülnek, fiatalabb nem leszek, ja és persze mindenki kérdezősködött. nem ez volt a kiváltó ok, hanem a férjem megkérdezte miért nem akarok még? eleget voltunk előtte eggyütt kettesben megcsináltunk minden dolgot amit házaspár tehet, és ő úgy érzi ez lenne a teljes boldogság. sok gondolkodás után és érvek-ellenérvek átgondolása után /munkahely,egészségem, stb/ belevágtunk. hát igen, nehéz semmi nem lesz a régi, de olyan dolgokat élhetsz át, amit egyébként sohasem. férjem remek apa lett mindenben segített, igy is voltak hullámvölgyek és néha az agyamra mennek most már ketten, de semmiért nem adnám az érzést. van még pár éved, ha a férjed is kitart melletted, vagy vár amig te is felkészülsz a gyerekvállalásra és szerintem meggondolod magad majd. de, ha tényleg semmit nem érzel majd akkor se, akkor ne vállald mert a babának lesz a legrosszabb, egy örökké ideges, mérges anyuka.
2012. szept. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 sumergo ***** válasza:
Köszi a lepontozást ismét! Remélem, mindenkinek jólesett!!! :-DD
2012. szept. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
Jaj már, miért kell foglalkozni a pontozással? Annyira gyerekes dolog ez az egész pontozósdi. Főleg, hogy neked ki van írva a nicked, egyértelmű, hogy valakinek nem tetszett valami hozzászólásod, aztán ahol meglát, lepontozgat. Velem is ezt csinálják, pedig még a nevem se látszik, de van egy annyira unatkozó anyuka, aki már a %-omból és a stílusomból rám ismer és pontozgat ezerrel lefele. De leszarom :)
2012. szept. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
Én dettó úgy voltam vele, mint Te, és amikor a párom felvetette a baba témát, átgondoltam, elmentem dokihoz, fogorvoshoz, stb., elkezdtem szedni a magzatvédő vitamint, sokat olvastam a terhességről, szülésről, gyermekpszichológiáról, szóval próbáltam fizikailag és lelkileg is rákészülni. Ez, bevallom, hónapokig tartott, és amikor már úgy voltunk vele, hogy "Na, mostantól jöhet a baba, ha jönni szeretne.", akkor az első próbálkozásra sikerült. Nálunk első gyerek, és az én környezetemben sem volt senki, akinek a gyerekén "gyakorolhattam" volna. A terhesség életem legszebb, izgalommal, kíváncsisággal teli időszaka volt. A korom miatt mindenféle szűrővizsgálatot elvégeztettem. A legtöbb városban tartanak szülésfelkészítő tanfolyamot, ott elmondanak minden fontos dolgot a baba ellátásával kapcsolatban, és a jobb kórházakban az újszülött osztályon is megmutatnak mindent, amíg bent vagytok a szülés után. Mégis azt mondom, hogy akinek nincs előzetes tapasztalata, az nem biztos hogy fel tud készülni a gyerekvállalásra a 9 hónap alatt (nyilván a baba fizikai szükségleteinek kielégítésére, nevelési módszerekre, értékrend átadására, következetességre, stb, még csak-csak, de rengeteg apró helyzet adódik, amit meg kell oldani, és amik a terhesség alatt az emberben fel sem merülnek). És amikor azt mondják, hogy új élet születik, az nem csak a babára vonatkozik, hanem az anyukára, ill. az egész családra is, mert átrendeződik, átértékelődik minden. Soha nem tartottam magam elvadult ősanyának, csak egy egészséges szemléletű szülőnek. Amikor a kórházban a kezembe adták a fiamat, valahogy olyan természetesnek tűnt, hogy elássam, gondoskodjak róla, szeretgessem, stb., jött minden magától. Kemény dolog a terelgetése, de amikor először hozzád ér, már tudatosan, mert ő téged akar megérinteni, vagy amikor ölelés közben az arcát a nyakadba fúrja, és odaliheg, miközben picit megpihen rajtad, vagy ha megijed valamitől, te ölbe veszed, és egyből abbamarad a hüppögés, vagy amikor önfeledten, őszintén, szívből jövően, gyermekien naivan kacag, na ahhoz nincs más fogható. Kívánom, hogy megtapasztald.
2012. szept. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:

Off:

Sumergo! Én is ezért szedtem le a nevem, mert még a leghétköznapibb kérdésnél is lepontoztak. Sajna valaki nagyon haragszik ránk. :)

2012. szept. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi a választ mindenkinek! Én senkit nem pontoztam le, mert mindenki válaszában volt ráció és észérv.

(A #11 más tészta, aki olyan ostoba, hogy hihetetlen, de nem tűnik fel neki, hogy mindenki lepontozta.)


Beszéltem a férjemmel, elmondtam neki a félelmeimet. Igaza van abban, hogy nem húzhatom évekig. Megígérte, hogy támogat mindenben. Decemberben abba fogom hagyni a gyógyszert. Uhhh.... Mintha államvizsga előtt állnék...

2012. szept. 12. 08:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!