Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban ennyit sírnak a...

Valóban ennyit sírnak a babák? A Te babád sírás tekintetében hogy áll az "átlag"-hoz képest?

Figyelt kérdés

Most olvastam egy cikket és teljesen kiakadtam rajta. Azt írja hogy a babák az első 3 hétben átlag napi 22 percet sírnak, ez a 2. hónap végére 34 percre emelkedik, majd 3 hónapos korra 14 percre csökken.

Az én babám sírása ebben a korban nem percekben volt mérhető hanem órákban, és nem 1-2 órát sírt hanem annál sokkal-sokkal többet. Ő egy sírós baba volt mondjuk, de én ezt az átlagot akkor sem tudom elhinni. Tényleg csak ennyit sírnak a babák? A Te babád hogy volt ezzel ennyi idősen?


2012. szept. 11. 12:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerencsére nagyon nagyon keveset sírt, sír a babám. Most is inkább csak az elesés miatt (most kezd járni). Én mondjuk azon azb elven voltam h nem hagytam sírni az első naptól kezdve, lehet ezért nem volt síros, de aztán lehet azért nem kellett hagynom sírni hagyni,mert amugy se sírt volna?nem tudom. Remélem később se lesz "adj uram de rögtön" típus emiatt
2012. szept. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az en Kisfiam hasfajos volt...Nagyon sokat sirt altalaban du.4-6-ig tartott a "musorido". Minden kisgyerek mas. Nem nagyon lehetett ot letenni, nagyon igenyelte a kozelsegunket. Meg most is ugy megy el aludni, hogy lefekszunk vele. 22 honapos es sokszor hozza a kengurut rakjam bele, ugy megyunk ki a boltba, hogy a hatamon log es boldog!

Tudok olyan Babat aki az elso pillanattol kezdve tok jol elvolt maganak. Bar ja, nem tudom honnan szedtek ezt az atlagot...

2012. szept. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A lányom az első 6 hétben du. fél6- este fél 9-ig megállás nélkül üvöltött. Kólikás volt.

Aztán kinőtte, mert bevezettem a babakocsizást.


Egészen 1 éves koráig alig hallottam a hangját sírás tekintetében. Persze volt, hogy sírt, de nem volt jellemző rá.


Most 14 hónapos. Mióta betöltötte az 1 évet, azóta meglehet tőle őrülni! Egy igazi hiszti pitsa lett. :)))


És ez még csak a kezdet, koránt sem vagyunk túl rajta.

2012. szept. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az enyém 1 és 3 hós kora között mindig délután 5-től 6-ig sírt - ez volt a fix hasfájós időszaka. Összeadva az "éhes/álmos/pisis vagyok" sírásokkal szerintem lehetett olyan másfél-2 óra/nap, és nem tartottam sírós babának.
2012. szept. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az én második babámnál is órákban mérhető a sírás még mindig, pedig már 3 és fél hónapos.

Az első babámhoz képest nagyon sokat sír, nem is lehet megvígasztalni, míg ki nem üvölti magát.

Ha felveszem az a baj, ha leteszem az a baj, ha hozzáérek az a baj, ha éhes azért, ha már nem kér többet azért, ha álmos azért..

Ha az első is ilyen lett volna (de ő is többet sírt annál, amit átlagnak írtál), akkor egyke lenne, de így ezután nem lesz több, pedig szerettünk volna, de nem bírom idegileg...Rémálom.

Amikor csendben van nagyon aranyos és mosolygós egyébként.

2012. szept. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mindkét babám igazi "eszik-alszik"baba volt és kb annyit sírtak mint a cikkben amikor követelték a cicit,vagy csak simán engem :) Óriási mázlisták vagyunk,mert sosem voltak hasfájósak/betegek,és a fogzás sem hatotta meg túlzottan őket,de szerintem a többség baba többet sír,mert ezt csak teljesen optimális helyzetben lehet reális.
2012. szept. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kedves 5-ös,mintha az én fiamat irtad volna le és ő is pont annyi idős:) Extra siros sajna,igazi zsémbes alkat:D Én is ezt mondtam épp,h nem lesz tesó,mert nekem első babám:)
2012. szept. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A fiammal a sírás az még mindig órás műsor pedig 3,5ÉVES.

Szörnyen sírós baba volt. Mikor már hullalaza volt úgy aludt gondoltam végre elmegyek pisilni leteszem aludni a helyére. Rittig felkelt és 25percig sírt, hiába csitítottam azonnal:(

Most már a hisztik-esések a sírások, de rengeteg van belőle napjában.

A csajom meg csak akkor sír, ha elesik, néha hisztiből, de ő kis csendes apróság(20hónapos).

2012. szept. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mindkét babám 8 hós koráig állandóan ordított...soká kezdtek el mozogni, és szerintem unatkoztak tehetetlenségükben.Napi sok-sok órát sírtak :(.
2012. szept. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ezek szerint jól gondolom hogy ez egy nem túl reprezentatív felmérés alapján készült. Két válaszolót leszámítva eddig mindenkinek sokkal többet sír/sírt a babája. Amúgy ha összeadom az öltözéses/kajára várós türelmetlenkedős sírásokat nálunk is még mindig sokkal több jön ki ennél egy nap pedig már elmúlt fél éves. Az újszülöttkoráról nem is beszélve ami egy rémálom volt.
2012. szept. 11. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!