Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már nem bírom tovább a ringatá...

Már nem bírom tovább a ringatást, miért nincs valami jó módszer?

Figyelt kérdés

Októberben lesz 1 éves a fiam.

3 hónapos kora óta csak ringatással alszik el, minden létező trükköt,praktikát,nevelési módszert kipróbáltunk,de mind hiába.Ha leteszem mielőtt mély álomba zuhanna és kimegyek, kitartóan végigszenvedve a bizonyos 5 perces "jól van itt vagyok semmi baj" módszert, gyakorlatilag elő is vehetem a römi kártyát mert akkor tuti hogy nem alszunk hajnal 3ig( 8-9 között van altatás).

Ha kómásan leteszem azonnal feláll és sír, nem hagyja abba, sőt annyira behergeli magát hogy minden össze vissza hány (SOHA többet ez a módszer,a szívem szakadta meg!).

Inkább elringatom fél órán át és akkor szent a béke, tud ő is meg mi is aludni.Viszont most 2 napja nem elég hogy ringatom a 12kg kis popsiját, még fél óránként feláll (semmi sírás csak áll és néz,néha nevet) vagy fél 4kor úgy dönt hogy ő kialudta magát játszunk!

??? Már tanácstalan vagyok hátha volt valaki vagy van ilyen helyzetben....


2012. szept. 11. 16:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%
Kösd magadra kendőben, és nézz egy filmet hintaszékben. A kezed nem fárad el, ő elalszik, te meg lerakhatod.
2012. szept. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Adamo hintát próbáltátok már?
2012. szept. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 wartburg353s ***** válasza:
91%
Sajnos nem tudok jó tanácsot adni, de azért leírom a történetünket, hátha megnyugtat kicsit, hogy nem vagy egyedül. A kiságyban altattam a fiacskámat, ott volt a mi ágyunk mellett, este énekeltem neki, cirógattam, és elaludt szépen magától. Aztán amint megtanult a rácsba kapaszkodva fölállni, éjszakánként többször is arra ébredtem, hogy áll a kiságyban, felém nyújtogatja a kezecskéit, és szólongat. Ha visszafektettem és simogatással elaltattam, mindez megismétlődött fél óra múlva. Kb 3 hónapig bírtam, aztán feladtam, és odavettem ilyenkor közénk. Akkor aludt végig, mint a bunda, onnantól kezdve, hogy kivettem a kiságyból, reggelig. Aztán ahogy egyre nagyobb és nehezebb lett, egyre többször bevertem a lábacskáját a rácsba, amikor kómásan vettem ki éjszaka a kiságyból. Úgyhogy a kiságyat kiiktattuk. Egymás mellett alszunk el, megnyugtatja, hogy én is lefekszem, átölel, rugdal kicsit, simogat, és hamar elalszik. Alszik mélyen reggelig. Ha akarok, fel is kelhetek mellőle, csak hozzám bújhasson, amikor elalszik. A férjem sajnos másik ágyra költözött, ha nem éjszakás, és a fiunk már alszik, általában átbújok őhozzá. Elég hülye megoldás, de nem tudtam máshogy, tényleg az volt a szándékom, hogy a kiságyba szoktassam, még csak nem is ringatással altattam, de nem bírtam sokáig, hogy éjjel annyiszor fölkeljek visszaaltatni. Így legalább mind a ketten átalusszuk az éjszakát. Novemberben lesz 2 éves.
2012. szept. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
nálunk a függő hinta volt a megoldás.Egy csoda..nagyon sokat segített nekünk:))
2012. szept. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
37%

legyél kemény. lerakod és kész. pár éjszakát átordít,aztán abbahagyja hidd el. nálunk úgy aludt,h apa mellé feküdt. 11-12ig ott kellett lenni mellette mert azonnal kelt ahogy kijött. elegünk lett. egy nap megmondtuk neki h ez van és kész. kb 3 napig tartott a "csoda"azóta 8-6ig alszik,fel se kel éjjel sem. megöleljük,mesélünk.,kimegyünk.ha cirkuszol várunk,nem szólunk,max bemegyünk,lefektetjük,kijövünk. de mint írtam cirkusz 3 nap volt csak


ha határozott vagy és átveszed az irányítást,hamar megérti h mi van nem hülye ő csak kicsi-és rafkós :))

2012. szept. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!:)

Az a baj hogy tényleg összerókázza magát, ha kemény vagyok vele és otthagyom.Másik szituáció, takarítottam és megunta a járókát, na most majd kemény leszek, nem jössz ki stb. 5perc múlva a járókát is takaríthattam....

Ezért is vagyok elkeseredve.Hintát nem tudom elképzelni, mert azonnal felkel.Felül feláll!Ete megissza a tejcit beleteszem elringatom és úgy teszem az ágyába, ezt inkább kisebb korában tudtam volna elképzelni...

2012. szept. 11. 17:25
 7/19 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk sem jött be ez a berakom az ágyba és rácsukom az ajtót módszer. Talán 3x próbáltuk meg a most 1 éves lányomnál, de nem vált be nekünk.

1. ő is nagyon könnyen kiteregeti a rókabőrt és akkor nemcsak, hogy takaríthatok mindent, hanem kijön az a kevés is, amit egész nap belecsalogattam

2. iszonyatosan sajnálom, amikor mégis rászántam magam erre a módszerre, akkor a kimerülés határán voltam én is

Nálunk nincs ringatás (szerencsére soha sem szerette, ha mozgatjuk akkor, amikor aludni szeretne), de így sem megy mindig könnyen az altatás.

Egy ideig úgy aludt el, hogy ölbe vettem, felültem az ágyra és míg ő elszundított az ölemben én tévéztem, utána beraktam a kiságyba. Egy idő után már nem tetszett ez a pozíció, így a mellkasunkon aludt el (ami nekem nagyon nem volt kellemes). És most az utóbbi hónapokban már ez sem tetszik neki. Most már csak annyit csinálok, hogy leteszem az ágyunkba néhány játékával együtt, én mellé ülök/fekszek, közben nézem a tv-t, ha igényli játszok vele, és attól függően, hogy mennyire álmos, van amikor 5 percen belül, máskor 1 óra elteltével elalszik. Ekkor szépen átrakom az ágyába.

Szerintem próbáld ki ezt az "ágyas" módszert, felülsz vele az ágyba,játszotok, tévéztek, hátha kifárad játék közben és ringatás nélkül elalszik. Ami a legfontosabb lenne az az, hogy leszokjon a ringatással való elalvásról, mert valóban nagyon fárasztó lehet neked. Kitartást! és próbálkozz ilyen-olyan módszerekkel, hátha megtetszik valamelyik módszer a kisfiadnak. :-)

2012. szept. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Az én fiamat is nagyon sokáig ringatni kellett, csak úgy volt hajlandó elaludni. Aztán rászoktattam, hogy úgy aludjon el, hogy lefekszünk a mi ágyunkba, és hozzám bújik. Olyankor odafekszik a hasamra, "oda gubózza" magát, és úgy alszik el.
2012. szept. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nekünk bejött az esti rutin elbúcsúzás,ölelgetés, puszi,ágyba 5 percenként vissza megnyugtatás,de nem vesszük ki,első nap 45 perc volt még elaludt össz 5 perc sírás 2.,3. nap semmi sírás máris aludt azóta gyönyörűen alszik 7-fél 8tól 6-7ig,ekkor 6 hónapos volt mikor megtanulta
2012. szept. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 xStefix ***** válasza:
70%

Én mindkettővel együtt alszom születése óta és soha nem volt gondom az altatásukkal. A nagy is szopival aludt el 2 éves koráig, a kicsi meg most pláne, még csak 3 hónapos.


Kérdező, nem véletlen, hogy a kisfiad ezt csinálja: lásd meg, hogy téged szeretne az alváshoz is, még szüksége van rád. Ne lökd el őt magadtól semmilyen rászoktatós módszerrel! Add meg neki, amit kér, sokkal nyugodtabb leszel te is és ő is. Hidd el, hogy ha eljön az ideje, elhagyja ezt saját magától is.

2012. szept. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!