Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vállaljuk be a költözést...

Vállaljuk be a költözést ilyen anyagi helyzetben, egy évesünk mellett? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Nos a helyzet a következő. (Igen bonyolult) Párommal jelenleg az egyik családtagjánál/val élünk. Ennek megvannak az előnyei és a hátrányai is egyben. Amikor 3 hónapos terhes voltam a kislányommal akkor derült ki, hogy a Páromat mihamarabb meg kell műteni és az azt követő 1 évben semmilyen nehéz fizikai illetve könnyű fizikai munkát sem vállalhatott. 4 hónapja van munkahelye én jelenleg végzős főiskolai hallgató vagyok, a GYES mellett diákmunkán dolgozom, amit tudok csinálni minden nap. Emellett részesülök szociális ösztöndíjban valamint tanulmányi ösztöndíjban is. Ez mind szép és jó, viszont ezek csak átmeneti jövedelmek (mármint az ösztöndíjak és a diákmunka csak év közben hoz nagy jövedelmet, nyáron a jelentkezők száma miatt nagyon nehéz munkába állni. A Párommal még nem tudjuk, hogy pontosan mi lesz, ugyanis először 1 hónapos próbaidőn volt, majd megkötöttek vele egy 3 hónapra szóló szerződést, a munkahelyén sikeres, viszont még nem tudjuk, hogy leszerződtetik -e egy évre. Nagyon szeretnénk külön költözni, ennek megvannak a személyes okai, nagyon sokat idegeskedünk, voltak már nézeteltéréseink és szeretnénk önálló életet, saját teret. De nem merek belevágni a költözésbe mert nagyon félek, hogy a nagy spórolás ellenére sem tudnánk megélni. Minden figyelembe vett jövedelemmel együtt körülbelül 180-200 ezer forintra számolhatunk most illetve már most télre raknánk félre mivel jelenleg a rezsit nem kell fizetnünk. A diplomám megszerzése után pedig ha nem találok munkát úgy gondoltam, hogy jelentkeznék oda teljes állásra, ahol jelenleg dolgozom, ugyanis 4 éve dolgozom ott, ami jelentős előny. De igazából nem látok bele a teljesen önálló életbe sajnos, nem tudom mit tegyek.
2012. szept. 11. 16:32
 1/3 anonim ***** válasza:
A baba mennyi idős most? Suli jövő nyárig tart? Biztos felvennének oda ahol most dolgozol? Ez a 200e ft a mostani bevételetek, vagy akkor lenne, ha már dolgozol? Párodat megműtötték már?
2012. szept. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez a 200 ezer forint a mostani jövedelmünk, a Páromat pedig már több mint 1 éve megműtötték, de sajnos félrekezelték a műtét után ezért azóta sem gyógyult fel teljesen :( A kislányunk 1 éves és az, hogy felvennének -e az nem biztos ... Ki tudja mi lesz addigra. :(
2012. szept. 11. 18:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez így nagyon bizonytalan. Bár mi is majdnem ennyi jövedelemből élünk albérletben, de nektek 1 éven belül minden borulhat. Én a helyedben megvárnám még a diplomát és az elhelyezkedést, ha nem olyan vészes ott lakni ahol most vagytok. De mindenképpen még a gyerkőc ovis kor előtt költöznék, hogy ne kelljen majd ovit váltani.
2012. szept. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!