Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet ezt bírni? Vagy...

Hogy lehet ezt bírni? Vagy alapból rossz anya lennék, azért bírkózom ezzel ilyen nehezen?

Figyelt kérdés
1 éves a lányom, párom 2-3 hetente jár haza a munkából pár napra. Még dolgozni van mindennap beszámol mit csinálnak, és hát minden este kocsmában vagy discoban végződik a kollegákkal. Ő nem iszik amúgy, mert mindig Ő vezet. Én meg ugye minden este itthon a babával. Engem ez annyira zavar, hogy majdnem minden este bőgök, miután beszélünk.
2009. júl. 30. 09:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom néha megy csak el itthonról, de úgy érzem, mintha állandóan csavarogna. Engem csak azért zavar, mert én nem mehetek. Ettől függetlenül csesztetem is állandóan, szerintem már kezd elege lenni az egészből, pedig hozzátenném, bármit kitalálok, azt előteremti.

A anyaság nincsen összefüggésben ezzekkel az érzésekkel, inkább az ingerszegénység, ami közrejátszik. Sajnos szerintem el kell fogadni, és mással lekötni magad. Ha a babád elaludt, "kapcsolódj ki" te is. Egy jó könyv, egy film, egy jó fürdő csodákra képes. A lényeg, hogy rossz anya biztos nem vagy!!!!

2009. júl. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csak néha úgy érzem, hogy ha Ő is mehet bulizni, akkor nekem is járna, ez meg a baba mellett nem fér bele. Pedig imádom, soha nem fogom megbánni Őt, de ha együtt vállaltuk miért csak az enyém minden teher?
2009. júl. 30. 10:24
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia.Hát ha ezt a féle hazajárást kibirja a házasságotok akkor,tényleg minden rendben van köztetek.engem is iritálna ha állandóan csak a párom járna ilyen helyekre,megjegyzem ő nem tőletek megy el,és az más.De csak maga a tény iritálna,mert én nem kívánkozom semilyen bilis helyre.sokszor megyünk ide oda,mert a párom ki akar mozdítani,de nekem ez nem hiányzik.de ha a párom egyedül menne,az nem esne jol.
2009. júl. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen én is ezzel nyugtatom magam, hogy ha már nincs itthon, akkor végülis minek üljön egyedül a szállón, mikor mindenki megy este szórakozni.
2009. júl. 30. 11:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Én biztos nem birnám ki, már azt sem, hogy ilyen ritkán látom, és próbálnék más megoldást találni. De tuti elbőgném egyszer telefonban is magam, meg beszélnék róla neki...
2009. júl. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

De miért nem fér bele?Nincs nagyi,aki 1-2 órára vigyázna,míg elmész kávézni v. egy moziba a barátnőiddel?Vagy anyagi nincs rá esetleg?

Mi a barátainkkal voltunk bowlingozni délután,egy abszolút kultúrált cigimentes helyen 1-2 órácskát a gyerkőccel.Mivel többen mentünk mindig volt ki vigyázzon rá míg gurítottam,így babakocsit sem vittünk.Gondolom már a lányod simán ül,vagy már jár is talán.Strandon(természetes víz) is voltunk

már.Azt értem,hogy a párod nincs itthon,de anyuddal,v. a barátnőkkel is lehet menni ilyen helyre gyerkőccel együtt.Ez is kikapcsolódás,a 4 falhoz képest.

Elhiszem,hogy rosszul esik,de tényleg nem tőletek megy el.Nekem 9 hónapos a kislányom.

2009. júl. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Beszéltünk róla és én is bőgök nap mint nap. De nem léphet ki, hogy itthon maradjon velünk, akkor hogy élünk meg? Sajnos néha eszembe jut az is, hogy miért is vágyódna haza, ott minden este a szórakozásról szól, itthon meg kakis pelus és egy szomorú, magányos nő.
2009. júl. 30. 11:56
 8/9 A kérdező kommentje:
Sajnos anyagilag is rosszul állunk, elég sok pénzt elvisz itthonról, mert még főzni sincs ott lehetőség, enni meg ugye kell. Elmegyek néha barátnőmhöz babával, de akkor is magányosnak érzem magam a párom nélkül, barátnők (nincs is olyan sok, meg ugye ők dolgoznak hétköznap, anyu, anyós nem pótolja. Igazából nincs kivel és mit csinálni. Imádom a lányom de jó lenne néha picit lerakni este, elmenni beülni valahova dumcsizni, iszogatni, hogy nem kell figyelni mit csinál hol van a baba. Idáig nem hiányzott, de most hogy párom minden nap ezt éli át nélkülem, ráébredtem hogy igenis jól esne egy kis kikapcsolódás
2009. júl. 30. 12:04
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon megértelek, hasonló érzésem van sokszor nekem is. A férjem belesodródott egy hobbizenekarba. Egy ideig csak 'örömzenélni' jártak össze, de most már több fellépésről is szó van. Meg tudnék őrülni ettől!!! - mert látom a veszélyeit, nem lesz ennek jó vége :-(

Tényleg igazságtalan, hogy nekünk otthon kell ülnünk, az apáknak meg ekkora a szabadsága. Mondjuk ezt valamennyire a természet rendezte így, hogy az anyáé a gyerek... a párod végül is nem tehet róla, hogy otthon te egyedül érzed magad - ezért nem tanácsolnám, hogy rágd a fülét az esti szórakozásai miatt, inkább mindig mondd neki kedvesen, hogy mennyire hiányzik nektek, hogy várjátok már hogy együtt legyetek - így nagyobb kedvvel jön haza.

Ha a telefonba sírsz neki, akkor már felhívni sem fog szívesen. Tudom hogy nehéz, de vegyél erőt magadon.

2009. júl. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!