Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Válaszolnátok minél...

Anyukák! Válaszolnátok minél többen? Egy 10 hós baba eltölthet már egy hétvégét kettesben a nagyijával véleményetek szerint?

Figyelt kérdés

A nagyijával (édesanyámmal) nagyon szeretik egymást.

Tudni kell,hogy a baba 7 hós koráig nálunk lakott az anyukám és havonta egy hetet mindig közösen töltünk el,hol mi megyünk,hol ő jön.

Fürdetni,etetni,pelenkázni és altatni is remekül tudja.

Már nem szopizik,tápszeres és vegyes étkezésű.

Mit gondoltok?Első babám gyermekem,nincs még tapasztalatom.


2012. szept. 12. 15:15
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
80%

Nyugodtan le lehet pontozni,nem érdekel!

3 hónapos volt a babám,amikor leléptünk egy napra,kirándulni.Hajnalban indultunk,és még aznap éjfél körül jöttünk meg (repülő.)Amit tudni kell a mama nagyon fiatalos/bár még alapból nem öreg/,a gyerekekhez nagyon ért,ő maga is felnevelt két gyereket,a kisebb,a párom húga 17 éves(párom 26.)A babám remekül elvolt,nem szopott már akkor.

Ennek tükrében én azt mondom menjetek!Érdemes elsőre egy közelebbi helyre menni,ha esetleg bármi gáz lenne,haza tudjatok jönni.

5 hós kislány anyukája

2012. szept. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Én nem fogok lepontozni senkit,emiatt ne vesszetek össze!

Várom a válaszokat,mindenkié hasznos,mert még nem jutottam döntésre!

Előre is köszönöm!

2012. szept. 12. 15:52
 13/29 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt Neked kell tudnod.Éjszakára még nem hagytam senkinél,mert nem volt rá szükség,de altatni altatták már a nagyszülők, a nagynénik, a keresztapa,keresztanya sőt 1-2-3 hónaposan is már volt,hogy párommal esti evés után elmentünk 3 órára kikapcsolódni és visszaértünk mire jött a következő étkezés.Kisfiam egy kiegyensúlyozott,nyitott,társaságkedvelő,barátságos,jókedvű, kedves kisfiú aki 2. hete bölcsis és nagyon szereti semmi probléma nem volt a beszoktatásnál sem,mindenkit szeret és az elevensége,kíváncsisága,csintalansága jó hatással van a zárkózottabb,visszafogottabb gyerekekre, lassan 17 hónapos,és nem bántam meg hogy pici korától kezdve vigyáztak rá,és felügyeltek rá mások is nem csak mi a szülei.
2012. szept. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Talán... :) Én anyukám is folyton velünk van (bár nem velünk lakik), én mégis csak picivel 2 éves kora előtt hagytam több napra/éjszakára csak vele a fiam. Nem azért mert nem bízom benne, hanem mert tudtam, hogy hiányoznék a napi rutinból még nagyon. Mondjuk az enyémnél pont 10 hós kora körül tombolt a szeparációs szorongás és szopott is még.
2012. szept. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
76%

Ha megszokta a nagyit úgy is, hogy több órát ő vigyáz rá, akkor nyugodtan bízzátok rá. Még fontos feltétel, hogy ismerje a baba szokásait és meg tudja nyugtatni. Ha ezek a feltételek adottak, akkor nem lesz semmi gond!


Első válaszolónak írnám, hogy a változékony hangulat, kötődési bizonytalanság nem azért alakult ki, mert heti egyszer más vigyázott a gyermekre! Ennek oka részben genetika (érzékeny idegrendszer), részben pedig nevelési hibák, a családon belüli érzelmi problémák, az anya bizonytalansága, az ő kötődési zavara stb.

Nem attól lesz jó anya valaki, ha a nap 24 órájában magához köti a gyerekét. A születés utáni időszakban ez fontos, de egy 10 hós babánál, aki jól kötődik más családtaghoz is, nem.

A szülőknek is szükségük van pihenésre, kikapcsolódásra, feltöltődésre. Az is fontos, hogy az anya és apa szerep mellett férj és feleség szerepben is tudjanak maradni.

Kedves hazánkban kiemelkedően magas a válások aránya. Leginkább a gyerekek születése utáni pár évben. Ezen érdemes elgondolkodni..


Kérdező kedves, ha az adott feltételek megvannak, amit az elején írtam, akkor pihenjetek jól, hogy feltöltődve, megújulva még nagyobb szeretettel lássátok újra ezt a drága printyőt!

pszichológus anyuka

2012. szept. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit hozzátennék, hogy mindenképpen tegyetek egy próbát, hogy kis időre elmentek. Ha ezt jól viseli az altatási időben is, akkor tényleg nyugi.
2012. szept. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
52%

Mi együtt élünk anyósomékkal, a fiam már 2 éves, de még most sem hagynám el egy egész hétvégére. Nem azért, mert nem lenne jó kezekben, vagy mert ne jönnének jól ki a nagyszülőkkel, vagy mert parás vagyok, hanem mert én nem érezném jól magam, ha nem volna mellettem. Születésétől fogva velem van a nap nagy részében, volt mikor 24 órában. Most már azért, hogy nagyobb jobban elvan a család többi tagjával is.

Azért azt ne hagyd figyelmen kívül, hogy az egy dolog, hogy a nagymama veletek lakott, de ti is ott voltatok, az is egy másik dolog, hogy néhány órát elvannak kettesben is, de ismerve az én fiamat, bizony egy idő után igencsak keresne. És nyilván attól még elvolna a nagyival, de szerintem előbb kéne tenni egy próbát, hogy egy éjszaka vagy egy nap hogy telne nélkületek és majd az alapján lehetne dönteni.

A fiam és köztünk (szülők) jelenleg olyan a kötelék, hogy biztos nem mennénk bele még egy éjszakába sem, nemhogy egy hétvégébe. Maximum, ha nagyon-nagyon muszáj volna.

Mert a nagyszülő hiába tudja teljesen ellátni, de egy anyukát vagy apukát nem tud helyettesíteni egy ilyen helyzetben, ha a gyerek a szüleit akarja.

2012. szept. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a pszichológus Anyukának is a válaszát!

Igen,az adott feltételek megvannak,voltak már együtt sokszor több időt is és rendben zajlott minden szerencsére.

Nagyon kötődik a nagyikához,aminek én nagyon örülök,mert rettentően szeretem az édesanyámat!

És köszönöm az összes többi Anyukának is a válaszát!!!!!

2012. szept. 12. 16:19
 19/29 A kérdező kommentje:
De szívesen fogadok még válaszokat!
2012. szept. 12. 16:20
 20/29 anonim ***** válasza:
Én még nem adnám. :) De ha tudod, hogy anyukáddal is jól elvan a kicsi, akkor hagyd ott, annyi a lényeg, hogy első alkalommal a közelben legyetek, hogyha valami miatt menni kell, akkor hamar ott tudjatok lenni.
2012. szept. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!