Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Válaszolnátok minél...

Anyukák! Válaszolnátok minél többen? Egy 10 hós baba eltölthet már egy hétvégét kettesben a nagyijával véleményetek szerint?

Figyelt kérdés

A nagyijával (édesanyámmal) nagyon szeretik egymást.

Tudni kell,hogy a baba 7 hós koráig nálunk lakott az anyukám és havonta egy hetet mindig közösen töltünk el,hol mi megyünk,hol ő jön.

Fürdetni,etetni,pelenkázni és altatni is remekül tudja.

Már nem szopizik,tápszeres és vegyes étkezésű.

Mit gondoltok?Első babám gyermekem,nincs még tapasztalatom.


2012. szept. 12. 15:15
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, mindenki leírja, ő odaadná-e a saját anyujának.

Mindenki más. Minden család más, mások a viszonyok.

Más a kapcsolata mindenkinek a szüleivel.

Ha a gyerek jól érzi magát, az anyuka is a gyerek nélkül és rá meri bízni toszta szívvel, a nagyi is szívesen vigyáz rá, akkor mehet. de ehhez mindháromnak kell teljesülnie egyszerre.

2012. szept. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

én a fiamat csak 2 éves korában adtam :)

de ahogy leírod a dolgokat, a helyedben odaadnám, viszont csak egy éjszakára. szerintem így hirtelen 2 sok lenne, de ezt is neked kell érezned.

amúgy borzasztóan irigyellek, jó értelemben persze, hogy ilyen anyukád van! becsüld meg nagyon, egy jó nagymama mindennél többet ér!!!

2012. szept. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

szerintem először menjen csak egy éjszakát. Mondjuk ebéd után felkel, átviszed, és másnap délelőtt érte mész. Ha ezalatt nincs probléma, akkor nyugodtan!


Ha elmentek, feltöltődsz, tele leszel energiával, és sokkal-sokkal több türelmed lesz a picihez is. A pároddal meg majd mégjobban egymásra találtok, nagy lesz a szerelem, nem hiszem, hogy ez rossz hatással lenne rá :)

2012. szept. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha neked szükséged van rá akkor add oda. Nálunk kb 2 évesen aludt először a Mamánál ( Anyós ) a kisfiam, de mi nem vagyunk olyan szoros kapcsolatban mint ti. Viszont másfél éves volt mikor egy hétvégére itthon hagytam az apukájával és elmentem egy szemináriumra egy kis bulival összekötve. Először nem éreztem jól magam, pedig a fiúk tök jól el voltak itthon, de aztán tudatosan arra figyeltem ami ott körül vett és megújulva feltöltődve jöttem haza. Na ezt megismételtem fél év múlva most júliusban is. TÖK JÓ VOLT!!! :) És bárki lepontozhat, de nem attól vagyok jó anya, hogy mindig a gyerek mellett ülök, és csupa idegroncs vagyok, hogy gügyögni kell egész nap, meg a szokásos panaszkodás, hanem hogy tudom, hogy miként kell rendberaknom a saját lelkiállapotom. És ha neked arra van most szükséged, hogy a kicsi a Mamánál aludjon, mert csak olvasni akarsz pizsibe egy hétvégét, akkor tedd azt. Vasárnap este teljesen megújulva fogsz babázni újra. Szép hétvégét!
2012. szept. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó válaszolóknak is!

Sikerült meggyőznöm magam,(ebben segítettetek Ti is,amiért nagyon hálás vagyok mindnyájatoknak)hogy elvisszük a nagyikához.

Alig várja már édesanyám is,visszafelé számolja a perceket,mikor lehet már vele a kis unokája:-)

Örülök,hogy ilyen kedves és normális válaszokat kaptam!

Szép hétvégét mindenkinek!!!!!

2012. szept. 13. 12:31
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Én 1 hónaposan ugy döntöttem, hogy nem kell a cici és már akkor ott hagyott anyu náluk, aludni is. Valahogy csak felnőttem :D:D. De azt hangsúlyoznám, hogy ez nagyszülő függő!! Énis a saját szüleimre rá fogom hagyni nyugodt szívvel....na anyósomékra már nem :D
2012. szept. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is utolsó!

Nekem nincsenek anyósomék,csak az én édesanyám,de a viszonyunk az megrendíthetetlenül erős:-)

2012. szept. 14. 10:33
 28/29 anonim válasza:

Részben gyakorló anyukaként, részben csecsemőgondozóként (bölcsis néni) válaszolok. Nem olvastam végig, de biztos kaptál már ilyen és olyan választ is. Neked kell amúgy döntened, én leírom a saját véleményem, és tapasztalatom.

IGEN-eltölthet, mert vannak olyan helyzetek, amikor ez nem is elkerülhető. És ebből a szempontból nagyon jó, hogy jól ismeri, szereti a Nagyit, és a Nagyi is jól ismeri őt, a mindennapi kis szokásait, stb. Ez alapfeltétel, ilyen kicsi gyerkőcöt csak olyan családtaggal lehet napokra egyedül hagyni, akitől elfogadja az alapvető gondozási dolgokat, ahogy írtad, ez nálatok oké.

NEM-mert egy ekkora gyereknek még nincs időérzéke, tehát bármennyire jó kijön a Nagyival, az eltűnésedet véglegesnek fogja érezni. Ebből a szempontból vízválasztó az alvás, számos gyerek azért nem hajlandó eleinte elaludni a bölcsiben, mert az olyan érzetet kelt benne, mintha napokra, "örökre" magára hagyták volna.

A saját tapasztalatom:

Én nem bíztam volna még másra a fiamat, amikor ekkora volt. De meg kellett tennem, mert kistestvére született 13 hónapos korában! A férjemmel, és édesanyámmal maradt itthon, akikben a világon a legjobban megbízunk, én is, és a kisfiam is. Jól is sikerült tulajdonképp, evett-aludt-játszott kisebb fennakadásokkal. Bár a hazaérkezés után neheztelt rám egy ideig, ezen is túllendültünk.

Összességében: én nem kísérleteztem volna vele, ha nem muszáj, de annyira nem sűlt el rosszul. Ehhez azonban az kellett, hogy tényleg csak engem nélkülözzön, anyukámék mindent úgy csináltak, ahogy ő megszokta. És már hetekkel előtte, fokozatosan szoktattam hozzájuk a gyereket, etetés, fürdetés, altatás, stb. Ami még fontos, ha lehet, ne a Nagyinál, hanem nálatok legyenek, hogy a gyerek a megszokott környezetében maradhasson!

2016. nov. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:

Ez a téged ia felnevelt dolog ez baromság igen fel nevelt. Igen van 4 gyereke, de gondoskodni egy gyerekről és anyának lenni más mint nagyinak. Az edésanyám vàltig állította hogy ne vigyem a gyereket orvoshoz mikor lázas volt csak gyógyszerezte " nézd mosolyog jól van"

Jaa ha 4 órán keresztül míg a gyógyszer hat mosolyog az faja de utána. ?


Na mindegy ez így ment míg a gyerek 40 fokos lázas lett rohamot kapott és kiderült h sùlyos vese fertőzèse van.


Ha akkor megyek orvoahoz vele mikor én gondolom nem jutunk idáig

De a nagyi aki màr felnevelt 4 gyerelet csak nurofenezne.



Na ezért nem ....

2020. márc. 21. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!