Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg annyira fontos?

Tényleg annyira fontos?

Figyelt kérdés

Novemberre várjuk elsö babánkat és mindenki arról akar megyözni, hogy elengedhetetlenül fontos a mózeskosaras (multifunkciós) babakocsi. Tényleg ennyire fontos? Nem nöhet fel egy baba 30-35 ezer Ft-os, vízszintesig dönthetö babakocsiban?

Tudom, hogy kényelmes, meg tartja a meleget, de -20 fokban úgyis csak maximum fél órát sétálnánk és nagyon kibélelném a babakocsit. Bárányszört már vettem.



2012. szept. 13. 12:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
50%
Nekem decemberi a babám, és mély babakocsim volt! Jól kibéleltem, egyszer sem fázott meg a gyerek! Nyár elején, amikor mentünk nyaralni, akkor vettünk egy olyan sport kocsit, amit teljesen el lehetett fektetni is! Ezt könnyebb volt a repülőre felvinni, össze csukni a feladáskor! Ez a mózeskosaras babakocsi nem olyan régi divat, és a "régi" babák is felnőttek!
2012. szept. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt mózeskosaram!Lányomnál volt egy sportkocsink fél éves koráig,amit sógornőmtől kaptam,amihez semmi nem volt(lábzsák stb.)Januári és mégsem fagyott meg benne.Aztán vettem egy nagy kerekű Hauck kocsit,mert a másikkal nem tudtam közlekedni ezeken az útviszonyokon,ami nálunk van.Terepkocsi kellett és van hozzá lábzsák.2 éves sem volt,mikor ő már nem használta,de közben megszületett az öccse.Úgy gondoltam,hogy veszek neki másikat.Szintén nagy kerekű,lábzsákos,totál vízszintesig dönthető pierre cardint.A másikat tesómnak adtam oda,mert ott is érkezett baba.A pierre-ben volt fél éves koráig utána úgy döntöttem,hogy veszek mellé egy másikat,egy sportkocsit,mert a cardint nehéz buszra vagy bárhova felemelni.Eközben tesómék kaptak egy travel system kocsit,hordozóval és az enyémre már nem volt szükség,visszaadták.Így már sok kocsim volt itthon.A pierre-t eladtam,az elsőt sógornőm visszakérte,mert oda szerette volna adni másnak.Jelenleg a Hauck-val megyünk el itthonról sétálni,a sportkocsit meg ahova megyünk kocsival,visszük magunkal,mert könnyű.

Amúgy a Hauck került 5000 Ft-ba,A pierre 9000 Ft-ba,a sportkocsi 8000 Ft-ba.Eladtam a pierre- 9000-ért és összesen került 13.000 Ft-ba a babakocsijaink.

Mindegyik (az elsőt kivéve) kiváló állapotú volt,rendelkeztek lábzsákkal és a teleket túléltük,úgy hogy télen mindig kint aludtak a déli alvásnál!

2012. szept. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nem a babának jobb szerintem a mózeskosaras kocsi, hanem neked. Ha elalszik, azzal együtt felviszed, és kész. De abban a kategóriában, amit írtál, abban is vannak puhamózessel rendelkező vízszintesig dönthető kocsik.

Nekem ezekkel annyi bajom volt csak, hogy hátulra esett a bolygókerék, amit utáltam.

Én azt mondom, inkább használtan egy minőségi, mint újan egy gagyi. Nagyon szépeket, jókat ki lehet fogni. És az sem mindegy, milyen terepre kell.

Szívesen segítek keresni, ha gondolod :) Sokat próbáltam már, sok típust, el tudom mondani melyikben mi volt a jó, mi a rossz :)

2012. szept. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Mondjuk én babám nyári és meggyőztek az okosok a multis babakocsiról. Hm... a mózesben kb 3x volt a gyerek mivel hason utált lenni és bukós volt. Így én ezt a részét megbántam. Viszont ehhez volt hordozó amit rápatintottam a vázra..... na azt imádta a lányom és én is a bukások miatt (kevesebb volt) Szóval nem fontos a mózes szerintem.
2012. szept. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Bocsi nem teljesen értelek.Sima sportkocsira gondoltál,hogy azt veszel?

Én mélykocsipárti vagyok,szerintem igenis kell főleg egy téli babának.Ha egy sima sportkocsit veszel annak több hátránya is van.Például csak háttal tudod tolni,ami télen nem a legjobb még egy nagyobb babának se nemhogy egy picinek.Nem tudod úgy bebugyolálni hogy a hideg,szél ne érje.Nem kell 100ezres babakocsit venni.Mi a vateráról rendeltünk babakocsit,nagyon sok minden volt hozzá.Nagyon szuperul téliesíthető,főleg egy újszülött babának.És most újonnan 32000Ft.!

[link]

2012. szept. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Én fontosnak tartottam....vettünk egy Chicco-t használtan 32 ezerért, szerettem, a gyerek hamar kinőtte. A mózest használtuk egy ideig, a hordozót kocsiban, a sport részt meg már alig alig. Ezután vettem egy "nagydögöt". Hatalmas babakocsi, jó nehéz is, de én nem hozom viszem a gyereket, csak itt az utcában, esetleg a faluban sétálok vele, arra meg tökléletes. Ami miatt megvettem ezt az az volt, hogy a gyerek csak haosn aludt a chiccoban nem fért el. íGy utólag lehet,h nem vettem volna meg a 3funkciósat, de akkor is vennem kellett volna egy sportot, és egy hordozót is. Tulajdonképpen a mózes maradt volna ki.

2012. szept. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Le lettem pontozva, mert nem volt mózeskosaram! GRATULÁLOK a sok okos anyukának, akik lepontoznak másokat, csak azért, mert más a véleménye!
2012. szept. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

[link]

itt minden le van írva, nekem nagyon hasznos infók voltak benne, remélem segíti a döntésed:)és ne másra hallgass, mert mindenkinek eltérőek az igényei, körülményei, befolyásoló tényezői(lakhely megközelítés, terep...)és ez nagyban eltérhet attól, ami a te életedet teszi könnyebbé.

2012. szept. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!