Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjszakai etetés? Véleményeket...

Éjszakai etetés? Véleményeket várnék. Részletek lent.

Figyelt kérdés
Most 3 hónapos a kislányom tápszeres, sajnos nem tudok szoptatni. Kb. 1,5 hónapig 3 óránként evett nappal és éjjel is. Azóta jobb a helyzet volt hogy éjjel 4-5 órát is kibírt. Most tartunk ott hogy este 8tól általában csak egyszer ébred 3-4 óra körül enni, de párszor volt már hogy aludt hajnali 5-6ig, sőt egyszer reggel 8ig is. Kérdésem, hogy mindenképp megetessem ha éjjel felébred? Mert volt már többször is hogy átaludta az éjszakát. De ha megébredek hallom, hogy eszi a kezét, cuppog, és inkább adok neki, ha ezt sokáig csinálja (kb. 10-15 perc), mert olyan is volt, hogy mire felkeltem volna visszaaludt. Szóval azon gondolkodom biztos éhes-e, vagy csak megébred és nem tud visszaaludni, de ha adok neki éjjel mégis megeszi- ha nem lenne éhes nem enné meg, mert akkor kitolja a cumit a szájából. Ti mit tennétek, megetetnétek? Vagy hagyjam cuppogni, vagy csak simizzem meg? Mert sírni nem sír, hogy éhes....
2012. szept. 16. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Kínáld más innivalóval,hátha csak szomjas!
2012. szept. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nem tudok hozzászólni de ez annyira aranyos:

eszi a kezét és cuppog :)


nagyon édi baba lehet !

2012. szept. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg visszaaltatni,esetleg adj cumit a szájába.De ha éhes,úgy is jelezni fogja Neked!Próbálkozni kell ezzel-azzal; bár ha nem éhes úgy sem fog enni hiába kínálod.
2012. szept. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Ne etesd éjjel. Ha cuppog, az nem az éhség jele, Ha felébred, akkor adj neki inni, de ne enni.

Ha eteted,akkor soha nem fogja végigaludni az éjszakát, mert ezt szokja meg.

2012. szept. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! A problémám még az, hogy a cumit kiköpi, nem kell neki, helyette a kis ujjait cumizza, amióta megtalálta őket. :) És sajna a vizet, teát se nagyon fogadja el, még nappal se, csak pici itatópohárból, de abból is csak ha "erőltetem" pl. kamilla teát a kaki miatt, hogy legyen neki, de akkor is van hogy felét kiköpi...

Szóval cumi, itatás éjjel nagyjából kilőve. Akkor ha ne etessem, mit csináljak, ha nem tud visszaaludni, mert csak eszi a kezét és cuppog, nyöszörög? Ha meg megetetem utána rá pár percre visszaalszik szépen magától. De pont ezért kérném a tanácsokat, mert én is szeretném, ha már átaludná az éjszakát.

2012. szept. 16. 21:58
 6/8 anonim ***** válasza:
34%

Szia!

Az én lányom 5 hónapos koráig átaludta az éjszakát (9-től 5-ig), aztán bejött a kánikula, és felébredt 1-szer minden éjjel, mert szomjas volt (ahogyan mi is). Megszoptattam, és kb 10 perc múlva vissza is aludt. Mostanra elmúlt a kánikula, de a lányom minden éjjel 3-szor kel szopizni, nappal alig eszik, éjjel meg pótol... Fogalmam sincs, hogyan szoktassam vissza, a vizet már nem fogadja el éjjel, addig sír, míg meg nem szoptatom. Szóval szerintem NE adj neki kaját, max vizet, azt nem fogja megszokni.

2012. szept. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én babám 7 hónapos, tápszeres, de még mindig van éjszakai etetés. Legtöbbször fel sem ébred, álmában szlopálja be a tápszert. Őszintén szólva én nem erőltetem, hogy kimaradjon ez az éjszakai evés, mert akkor korábban ébredne reggel, én meg utálok korán kelni :) Ez így mindkettőnknek jó így, ő nem éhesen, üvöltve ébred, nekem meg nem kell hajnalban kelni :)
2012. szept. 18. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A 10 hós anyatejes babám még mindig eszik éjjel, s nem is bánom. Evés után azonnal visszaalszik, reggel ébred aztán. próbáltam én se adni neki, 2 órát sírt, nem aludtunk mi se, aztán evett és aludt mint a tej. Azt nem értem ha minden másra azt mondjuk h hagyjuk h a baba ugy csinálja ahogy az ő ritmusa diktálja (mikor ül fel, mászik, stb), akkor azt miért nem bízzuk a babára h mikortól nem akar enni éjjel?persze normális keretek között, mert az nem az ha valaki óránként a szájába tömi a mellét, h aludjon.

A barátnőm babája pl. ugyanugy megébred vizet inni, szóval arra is rá lehet szoktatni

2012. szept. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!