Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez befolyásolja a...

Szerintetek ez befolyásolja a kötődést?

Figyelt kérdés
Kisfiam császárral született. Mikor megszületett, akkor a hasam fölé tették egy kicsit, de utána elvitték lefürdetni, stb és mikor vittek fel az őrzőbe akkor fektették mellém egy percre, de csak az ágyra, utána pedig csak másnap délben lehettem Vele. Szerintetek ez befolyással lesz arra, hogy mennyire fog ragaszkodni hozzám? Rendes szülésnél ugye első pillanattól mellettem lehetett volna és ha jól tudom, hogy a szülés után közvetlenül az Anya mellkasára is teszik.

2012. szept. 25. 14:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Császáros voltam, egy puszi és egy fénykép erejéig tették mellém és 14óra múlva kaptam meg először. Az első 15hónapban egyáltalán nem volt bújós vagy félős (11hónapig szoptattam és hordoztam őt), bárkivel elment volna vidáman, szeparációs szorongás nálunk kimaradt, 15.hónaptól egyre többet jön, ölelget minket és mondja hogy szeretlek,ha baj van, engem hív, hozzám szalad,teljesen megváltozott. Szóval szerintem a kötődést az alapvető személyiség és az befolyásolja, hogy mennyit foglalkozol vele.
2012. szept. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Nem, ennek ne dőlj be, hogy az első órákon múlik minden. A kötődés a későbbiekben fog kialakulni, az első hetekben-hónapokban, attól, hogy reagálsz az igényeire: ha éhes, tőled kap enni, ha kakis, te teszed tisztába, ha álmos, te altatod el... A kötődés attól alakul ki, hogy megtanulja, hogy ha valami baja van, te segítesz rajta. Persze nem kell, hogy mindig te segíts rajta, apához ugyanúgy fog kötődni emiatt.
2012. szept. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!