Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nélkülözhetetlen a...

Tényleg nélkülözhetetlen a légzésfigyelő. Meg bébiőr?

Figyelt kérdés

régen is felnőttek a gyerekek- e nélkül.

sokszor írják itt is hogy tévesen beriaszt meg hasonlók..

nem lehet-e nélkül meglenni?

mi lenne ha nem létezne ez?

megőrülnének az anyukák vagy mi?


annyira nem értem ezt értessétek meg velem ..



2012. szept. 25. 20:09
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
64%
Volt bébiőröm, így nem kellett folyamatosan nézni a kisbabámat csak amikor az anyai ösztön felkeltett. Viszont kipihentebb lehettem hiszen tudtam, hogy amíg én alszok sem lehet gond, mert riasztana. Jó fajta légzésfigyelőt kéne venni és akkor nem riaszt be tévesen. A mai világban a nők nem úgy kezdik a napot, hogy kiszedik a tyúkok alól a tojást és sürögnek-forognak egész nap. Teljesen más az életvitelünk. Kényelmesebb, de stresszesebb. Nem mondanám könnyebbnek, de fizikailag mindenképpen az. Manapság (pénzzel!) olyan dolgokat lehet venni ami a nők kényelmét szolgálja. Ezt az anyukák többsége is igényli. Ma már lehetőség van arra, hogy ahelyett hogy folyamatosan rettegj és ébren figyeld a gyermeked mozgó pocakját egy készüléket bekapcsolva kicsit pihenhessen az anyuka. Az elektromos sterilizáló 1 perces összekészítési idővel 8 perc alatt (vagyis nem kell mellette állj!) ugyan azt a munkát elvégzi amit régen vízforralással végeztek a kisbaba cumisüvegének kifőzésére. De a forró vizet is teát ma már egy egyszerű kis szerkezettel 80 másodperc alatt iható hőfokúra hűtheted míg régebben hideg vízzel és jégkockával teli edénybe állították az üveget és fél órát vártak rá. Ezek időt spórolnak mert ma már több igény van a komfortra, vagyis egyáltalán lehetőség van rá. Édesanyám csak nevet a tampon, gyanta, epiláló, stb... hallatán is hiszen ő is megvolt nélkülük. Változnak az idők. A légzésfigyelő használata alatt folyamatosan érzékeli a kiságyban történő apró mozgást. Ez a funkciója és ennél nem több és nem is kevesebb. Ez egy biztonsági funkciót ellátó készülék. Aki ezt maga készülék nélkül megteszi annak nincs rá szüksége. Aki nem tudja felügyelni az pedig vagy homokba dugja a fejét és büszkén veri a mellét, ha elkerüli a tragédia, vagy megvásárolja a készüléket a saját maga nyugalma érdekében. Ezt azért mondom, mert lehet pótolni a légzésfigyelőt! Ha a légzést figyeled... DE NYUGODTAN ALUDNI EGY CSECSEMŐ MELLETT ÚGY, HOGY SENKI NEM FIGYELI CSAK 10 PERCENKÉNT RÁNÉZEL (2 perc alatt akkor is megfulladhat a 10 percek valamelyikén belül) AZ NEM MÁS MINT FELELŐTLENSÉG! Tévesen sok olcsóbb készülék az elem miatt is jelez. Egy középkategóriás készülék már nem elemmel működik és legalább 2 érzékelőlapja van ami az egész kiságyat érzékeli. Kisbabával együtt alvás nem váltja ki a figyelést. Ha bekövetkezne a tragédia az édesanya már holtan találná gyermekét. Semmilyen jele nincs, semmi szusszanó hang vagy hasonló. Régi mendemonda az, hogy ,,anyai ösztönből" felkelhetnek rá az anyák. Aki ilyen képességgel van megáldva az jósnő és ezúton szeretném mekérni, hogy a heti lottószámokat részesedésért cserébe küldje el privátba:D
2012. szept. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Annyit fűznék hozzá, hogy az elemes figyelő nem olcsóbb kategória. A miénk más csippanással és színnel jelzi, ha fogytán az energia.
2012. szept. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
89%

Magadtól nincs annyi sütnivalód, hogy akik nem nőttek fel azok nem fognak itt írogatni neked?

Tévesen riszat? És? Inkább alszol nyugodtan ha baj van ,mint egy kis kényelmetlenséget elviselni. Csippan , ránézek, ha rendben veszi a levegőt akkor csak elmászott,ennyi.Megigazítom és alszok.

Azok biztos megőrülnek akik elvesztették a babájukat.

Nem drága nem kér enni , nem értem miért nem számít ennyit a gyermek biztonsága.

Ennél már csak az a szánalmasabb aki arra hivatkozik hogy ő olyan éberen alszik,minden neszre fel kell.Ja csak itt pont nincs nesz . Meg hogy rendszeresen ránéz...sokat ér vele ha nem gubbaszt felette guvvadt szemekkel egész éjjel...

2012. szept. 26. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
89%

"én igazából azért nem merek venni, mert attól félnék hogy mikor riaszt be,..mindig azt lesném..

"

az kicsit sem aggaszt hogy mi van ha leáll a légzése? Nem zökkentene ki ? Kabaré milyen emberek vannak...

2012. szept. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Bocsi ,nem vagyunk jó módúak de nem hiszem hogy valakinek ne futná használt légzésfigyelőre. Ez nem kopik el nincs terhelve ,nem rizikós használtan. Anyasági 60 000 forintjából sem jut?
2012. szept. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
92%

Falnak tudnék menni ettől a "régen is felnőttek a gyerekek" szövegtől. Igen, nagyanyáink nem szedtek magzatvédő vitamint sem, mégis megszülettek anyáink egészségesen, néhányan viszont nem, de ők nem jönnek ide írogatni, ahogy azok sem, akiknek leállt a légzésük, de nem volt légzésfigyelőjük, úgyhogy meghaltak...

Meg lehet lenni nélküle, lehet ezen spórolni, aztán helyette venni egy nyolcadik zenélő-forgót meg babaúszás bérletet, mérlegelés kérdése.

Anyukám is pont ugyanezzel a szöveggel jött egyébként, amikor megvettük a légzésfigyelőt, hogy pénzkidobás, meg mi is felnőttünk enélkül stb... Aztán egyszer tök mellékesen megjegyezte, hogy az első hetekben ott ült a kiságyam mellett és leste, hogy lélegzek-e, és amikor időnként úgy látta, hogy nem (persze tévedett), akkor azonnal felrázott a legmélyebb álmomból, aztán persze nem tudott visszaaltatni. Mindezt azért, mert a szomszédjukban meghalt egy baba bölcsőhalálban, és ettől ő is beparázott. De a légzésfigyelő az azért hülyeség...

Az emberi hülyeség meg végtelen :)

2012. szept. 26. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem is van a környezetemben barátnő, akinek meghalt a kisfia. Nekik volt légzésfigyelőjük, de délután kint altatta a babakocsiban és sajnos pont akkor történt meg a baj. Nem volt koraszülött, nem volt komplikáció a szülésnél, makk egészséges kisfiú volt, mégis 4 hónaposan örökre elaludt. Azóta van másik babájuk, de mostmár csak légzésfigyelőn altatják.

Egyébként a Lányomat én is 20 hónapos koráig a légzésfigyelőn altattam. Úgy éreztem biztonságosnak. Sohasem riasztott tévesen és nagyon megnyugtató volt, hogy villog a zöld fény. Nekünk BabySenseII légzésfigyelőnk volt/van, ezt ajánlja a Madarász kórház is!

A bébiőr abban az esetben nagyon hasznos, ha nagy a ház vagy kertes a ház. Egy pici lakásban szerintem felesleges. Mi 74 nm-en lakunk, nem volt bébiőrünk, de hamarosan megszületik a második Babánk, és elgondolkodtunk a megvételén, mert a Nővérke elég nagyhangú és így nyugodtan rá tudnánk csukni az ajtót, ha alszik!

2012. szept. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Én is hallottam ilyen esetről, hogy volt légzésfigyelő, de a baba pont nem a kiságyban aludt, amikor megtörtént a tragédia.

Én ezért vettem mobil (pelenkára csatolható) légzésfigyelőt, bárhol rá lehet tenni, ahol elszundít, nekem nagyon megnyugtató volt.

2012. szept. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!