Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kezdjek egy 3 hetes...

Mit kezdjek egy 3 hetes csecsemővel?

Figyelt kérdés
Teljesen elbizonytalanodtam...Persze, 3 óránként tisztába teszem, megszoptatom. Ezt tudom, de mennyit kell hozzá beszélni, játszani? Nálam folyton sír.-én pedig folyton álmos vagyok. Azt hiszem idegileg kicsit kifáradtam. Azt érzem, hogy nem tudom, mit csináljak vele...Aggódom, hogy kevés a tejem, hogy nem kap meg mindent. Ti hogy csináltátok, hogy egészséges, kiegyensúlyozott gyereketek lett?

2012. szept. 27. 16:16
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Kiegyensúlyozott anyukának lesz kiegyensúlyozott gyereke. Először is amikor a baba alszik, próbálj meg a lehető legtöbbet pihenni, aludni. Beszélj hozzá mikor tisztába teszed, fürdeted stb, énekelhetsz is neki. Ilyenkor még a nap nagy részét alvással töltik, de ez az idő majd lecsökken és egyre több dolgot tudnak ők is. Akkor majd több foglalkozást is igényel, amit tudtodra is fog adni!:)
2012. szept. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy egyfolytában sír mert még ezen kívül semmi mást nem tud :DD ne aggódj, nincs baja!

Legyél nyugodt, próbáld megnyugtatni, elhintáztatni, énekelj neki, simizd....ha van pihenőszéked ringasd abba....

olyan 6-7 hétig minden baba nagyon sírós, aztán ez alább hagy majd....


amikor nappal alszik, te is pihenj, ne foglalkozz mással, aludd ki magad, többet ér mintha csillog a lakás!!!!!

majd lesz még olyan is :)

Addig is kitartás, türelem,magabiztosság!!!

2012. szept. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon egyet értek az előttem szólókkal. Légy csak nyugodt. A 3 hetes kisbaba azért is sír, mert álmos, éhes, pisis, új hangokat hall, érintésre vágyik, fázik, melege van stb.

Én pl. találgattam mindig, hogy mi baja lehet. Egy idő után megtanultam megkülönböztetni, hogy mikor mi a baja.

Azért sír Nálad, mert érzi, hogy ideges vagy (velem is így volt sajnos, paráztam nagyon). Én ezt azzal palástoltam, hogy mindig énekeltem a kisfiamnak. Amúgy mai napig is folyton énekelek, szavalok, mondókázok, tapsolok Neki. Igyekszem mindig mosolyogni és a babám is mosolygós (most egyébként 9 hónapos)


Ha sír, akkor várj 1 percet, ha nem hagyja abba, akkor simogasd meg, takargasd be és mondj Neki kedvesen bármit. Ha ez sem segít vedd fel a karodba és mászkálj vele. Ameddig még nem alakul ki a rendszeresség nyugodtan tedd mellre, ne aggódj, ha valaki azt mondja, hogy egy szopi ne tartson másfél két óráig. De igen, addig tartson, ameddig szükséges (nekem emiatt is ment el a tejem) Hagy szopizzon kedvére, hisz még csak 3 hetes! Neki a leges legjobb, ha cicin van és érzi az anyukája melegét és még a szívverésed is hallja. Ha nem sír, akkor is tedd a mellkasodra hassal, dőlj kényelmesen hátra és egyszerűen csak feküdjetek. Élvezd ki a picike testecskét a kis szuszogást az apró kis mozdulatokat. Mi órákig feküdtünk így, nem lett felkapva stb.

Ha nem tudod mit mondj Neki, akkor azt mondd, amit éppen csinálsz, tisztába raklak, ez a púder, popsikenőcs, ezzel most jól bekenem a popódat. Milyen szép kerek kis popócska, és ez mi? kispocak.... stb. én ezt is tettem,minél többet beszélsz Neki, annál hamarabb fog figyelni Rád és másra is, annál hamarabb megtanultok kommunikálni egymással. Olvass oldalakat, ahol leírják hogy pl. hogyan fejlődik az adott időszakban, mi a fontos Neki, milyen érzékei alakulnak vagy múlnak el és figyelgesd ezeket. Nagyon jó dolog a babamasszázs, attól nyugodt lesz. vagy pl. babazene, mi azt hallgattuk sokat.

szóval rengeteg mindent lehet kezdeni egy 3 hetes babával.

És tényleg aludj sokat, amennyit csak tudsz!! és akkor, amikor tudsz. Én olyankor még a telefont is offline-ba teszem és aki ismer és fontos, az tudja, hogy olyankor van a pihenés...

Rengeteget tudnék még írni :-) de itt abbahagyom.

2012. szept. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!