Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan, akinek a babája...

Van olyan, akinek a babája semmiféle ételt nem fogadott el?

Figyelt kérdés

Már kb 1 hónapja tápszert is kap és a doki azt mondta,hogy kezdjem el a hozzátáplálást.

Ja tápszert sem igazán díjazza,csak ízesítve eszi meg.

Próbáltam már barackot,almát,az összes babakaját(üvegeseket),de semmit nem akar megenni.

Egyik-másik babakajától hányt is!

Akinek szintén ilyen nehezen szokott rá a kajákra a babája,hogy és mivel sikerült végre?

Várom a tapasztalatokat,tanácsokat!


2012. okt. 8. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:

ha nem fogad el semmit még nem érett rá akkor ált. a száját se nyitja szivesen , az ételt kiköpi v. nem nyeli le.


mennyi idős?

2012. okt. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Unokahúgom 10 hónapos koráig nem evett meg semmit sem csak a tápszert (ő az elejétől fogja tápszeres volt), és utána is csak irtó lassan fogadta el az ételeket.

Nekik azt mondta a doki, hogy ha szépen fejlődik, akkor nem lesz baj. S igen, szépen fejlődött, más gondja nem volt.


Én a babádat elvinném azért egy orvoshoz, mert az rossz, ha hányt is már.

Persze az is kérdés mennyi idős. 4-5-6 hónaposan nem aggódnék, hogy nem eszik még mást, vagy hogy lassan haladtok. Ha már idősebb a babád, és esetleg még rosszul is fejlődik, akkor menjetek dokihoz vele.

2012. okt. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Előszöris,köszi a válaszokat!

Nyitja a száját ha etetem, a tejpépet megeszi.

Dehát az tejpép! Valami normális ételt is kellene már elfogadnia!

Azért hányta ki a kaját,mert nem ízlett neki.Előbb csak fintorgott tőle,aztán öklendezett.

Emiatt nemhiszem,hogy orvoshoz kellene vinnem.Én is öklendeznék az olyan kajától,amit nem szeretek és a számba dugják. :)

De írtó nehéz megtalálni,hogy mi az amit szeret.

A nagyfiam is ilyen volt.

Csak 1 féle babakaját evett meg.

A fejlődésével sincs gond,mert a doki szerint 3× annyit hízik,mint az előírt.

2012. okt. 8. 12:52
 4/8 anonim ***** válasza:
De mégis mennyi idős?
2012. okt. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
5 hónapos lesz.
2012. okt. 8. 13:00
 6/8 anonim ***** válasza:
5 hónaposan bőven benne van, hogy azért nem eszik és azért hányt, mert az emésztőrendszere alkalmatlan ilyen ételek megemésztésére. Ha te erről alapvetően mást gondolsz, senki nem tud neki működőképes tippet adni.
2012. okt. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát akkor meg nincs itt gond. Van baba, aki hamarabb is elfogadja a kajákat, de nem mindegyik. A te babád még nem érett rá, így szerintem most pihentesd a témát, és még ne aggódj azon, hogy ő is csak egy bébikaját fog csak szeretni, meg már most válogatós meg ilyenek. Egyszerűen ő még kicsi, és ő még nem akarja.

HA 1 éves lenne és még mindig itt tartanátok, akkor lehet én is aggódnék. De 5 hónapos még csak. Ilyenkor még bőven előfordulhat, hogy nem kéri a rendes ételeket. Ja, és lehet 2 hét múlva meg már fogja...csak ne erőltesd, és ne hozd le az égről is a csillagokat, mert akkor tuti válogatós is lesz később. Csak most adja neki időt, és a tesójával próbáld meg ne összehasonlítani.

Ja, és jól fejlődik. Akkor meg no problem.

2012. okt. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kisfiam 6 hónapos korától szinte mindent megevett, amit elé raktam. A kislányom 10 hónapos koráig csak anyatejet volt hajlandó enni, semmi mást. Nehéz volt az a 4 hónap, mert próbálkoztam sokszor, de nem fogadta el az ételt. Akkor pár napig, egy hétig mindig szünetet tartottam, és utána újra kezdtem. Azt mondják, a babák okosak, érzik, ha a gyomruk, emésztőrendszerük még nem alkalmas más táplálék befogadására. A megoldás magától jött, egyik napról a másikra kinyitotta a száját, és enni kezdett. A Te babád is tudja a dolgát, csak türelem, ha itt lesz az ideje, ő is el fog kezdeni enni. Addig próbálgasd, ha nem megy, tarts szünetet. Sajnos, ez egy ilyen türelem-játék, a lényeg, hogy erőltetni nem szabad.
2012. okt. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!