Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babám óránként kel...

6 hónapos babám óránként kel éjszaka és csak cicin alszik vissza! Mi lehet az oka a gyakori ébredésnek?

Figyelt kérdés
így megy már lassan 2 hónapja, minden éjjel! Már nagyon kivagyok! Sok mindent kipróbáltunk: Fogzásra: Chamomilla, Dologél, Gengigél, Viburcol, persze ezeket külön-külön, mindenre időt szánva! Nyálzik, rág mindent, de foga még nem bújt ki! Apa se tudja vissza altatni, addig sír amíg cicit kap! SEMMI nem használ! Most kezdjük a hozzátáplálást, abban bízom, hogy ha tejpépet vagy valami laktatót kap este, akkor majd jobb lesz!

2012. okt. 10. 22:35
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
Nálunk is ez volt 4 hós korától. Mindvégig a fogára fogtam, nekem éjszakánként 15-25-ször kelt fel és csak cicin aludt vissza. Egyszerre jött 6 foga, 9 hós volt, mire ez a 6 foga kijött, de az éjjeli gyakori ébredések nem múltak el./Nem segített a hozzátáplálás sem, homeos cuccok közül talán csak a viburcol kúp/ 13 hósan jött ki a 12. foga, akkor hagytam abba a szoptatást/nekem nappal is folyton szopizott/,és azóta csodák csodája:alszik egész éjjel, mint a bunda. Szóval szerintem a cicifüggőség van a háttérben. Mert ugye az nagyon jó dolog és mennyivel könnyebb azon visszaaludni, mint anélkül. Én próbáltam rászoktatni a cumira is pont ezért, de az sem jött be. Szóval szerintem is csak az idő fogja megoldani. Úgy gondolom, hogy emiatt a ciciről sem kell leszoktatni. Tudom, nagyon fárasztó, de megéri. Nekem 18 hónapos most a kisasszony, nagyon értelmes, ragaszkodó,nagyon együttműködő, 2 hónapja szobatiszta,egy igazi kis szeretetbomba. Meggyőződésem, hogy mindez a sok-sok törődéstől van, amit kapott már az 1.évében is, beleértve a végtelennek tűnő szoptatásokat is. Napközben, ha ő alszik, te is feküdj le mellé, hogy pihenten tudj vele foglalkozni és hát ennyi neked is jár. Nem számít a háztartás,a főzés, apa is törődjön bele, hogy ez most egy kis ideig így lesz, de csak átmeneti. Igaza van Sziszike767 -nek. Én is túléltem, bár nagyon nehéz volt...de szívesen emlékszem vissza, pedig még nem is olyan távoli a történet. Majd a másodiknál már másképp lesz :)
2012. okt. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
15-25 ÉBREDÉS?? Úristen, akkor én ne panaszkodjak a 8-10 ébredéssel! Akkor fél év még előttem van, mert 1 éves koráig, ha tudom, szoptatni szeretném! Azért még kicsit bízok a hozzátáplálásban.
2012. okt. 12. 08:33
 13/22 anonim ***** válasza:
49%

Kedves Kérdező! Én a védőnődet úgy segbe rúgnám hogy repülne minta győzelmi zászló. Könnyű ostoba tanácsot adni, hiszen nem ő neki kellene végig hallgatnia azt, hogy ahogy ő mondta, hogy pár napig sír a gyerek és majd hozzá szokik. Ekkora marhaságot.

Szerintem a hozzátáplálás megfogja oldani a dolgot. De nem érzed a kis fogacskákat ha benyúlsz a szájába? Kakival rendben van minden? Nem erőlködik? Rendszeresen van? Az éjszakai alvás előtt mennyit van fent? Elfárad addigra mennyit alszik napközben?

Nálunk mondjuk Apa hiány volt. Annak idején a következő volt a sorrend ha felébredt. Szopi, én lefektetem volt, hogy elaludt, volt, hogy nem. Olyankor Apa jött és az alkarjára fektette és rázta a popsiját. Aztán volt, hogy a karján aludt el volt, hogy főleg a későbbi időszakban, hogy már mutatta, hogy vissza akar menni a kiságyba. Próbáld meg a hátát simizni éjszaka amikor tudod, hogy nem éhes. Nem könnyű így sem az az éjszaka de így könnyebben vissza fog tudni aludni. Sajnos ez egy ilyen időszak. Ami még megoldás lehet találkozz más kis mamikkal. Ha Pesten laksz akkor írj rám én szívesen találkozok veled és beszélgetünk egyet. Igaz az én lányom már lassan két éves de ez ne tántorítson el. :)

Bocsi a válaszom elejétől, de nagyon fel tud bosszantani, ha egy szakértőnek nevezett ember hülye tanácsokat ad.

2012. okt. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból írom, hogy a sok ébredés és cicin alszok vissza hátterében a megszokás áll!


Első fiamnál ugyanez ment 1 éves koráig, ahogy befejeztük a szoptatást átalussza az éjszakát, nekem sem volt szívem írni hagyni, így kitartottam!


Most van egy 3 hónapos kisfiam, általában 1szer vagy 2szer kell, de megint bele fogok esni a hibába, mert ha nyöszörög, adok neki cicit, nehogy a nagy tesót felébressze!

Már tudom, nem fog örökké tartani!

Kitartás!

2012. okt. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
írni=sírni
2012. okt. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
23%
Nekünk is ez volt, azt vezettünk be hogy nem adok neki cicit éjszaka,felkelt sírt odamentem simogattam a hátát de nem vettem ki,ha még jobban sírt akkor inkább kimentem a szobából.Nehéz volt végig csinálni olyan 20 perces sírás után feladta,másnap este megint ugyan ezt csináltunk végig így volt vagy egy hétig,de a végére már csak 5 percet sírt. és átalussza az éjszakát egyszer sem kel fel,este 9-től reggel 6-íg alszik. 5és fél hónapos baba anyukája
2012. okt. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy segíteni nem tudok, de az én 19 hónapos fiam is csak és kizárólag a cicitől nyugszik meg, éjjel, nappal egyaránt ...
2012. okt. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
Szia kedves kérdező. Hasonló cipöben járok most és kérezném hogy hogy vagytok? Mit és hogyan táplálsz hozzá?
2012. nov. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Szia! Már 8 hónapos lesz a kisfiam, az éjszakák még ugyanolyan nehezek, gyakori ébredésekkel! Kibújt a 2 alsó foga, már sok mindent eszik, de ezek nem javítottak az éjszakákon sajnos! Már beletörődtem, hogy cicifüggő baba lett és csak az ad neki megnyugvást! Nem vonom meg tőle, nincs szívem sírni hagyni, inkább szenvedek én a kialvatlanságtól! Nagyon sokak "esetét" olvasva rájöttem, hogy neki erre van szüksége, majd idővel csökken aztán elmúlik ez a szokás! Átértékeltem magamban és mindig arra gondolok, hogy Ő nem engem akar bosszantani, neki segíteni kell el és visszaaludni! Valahol az én hibám, én adtam neki mindig cicit ébredéskor, tehát joggal követeli! Van alkalom, hogy hátsimivel visszaalszik, vagy kiveszem leülök vele az ágya mellé a fotelbe, a mellkasomra fektetem és halkan dúdolok neki, így is szokott sikerülni. Ha nagyon sír, akkor cicire teszem és rögtön vissza alszik! aztán 1-2 óra múlva újra... Nagyon nehéz, fárasztó, de ahogy más is írta itt, a házimunkát kicsit hanyagolom, minden megvár alapon! :-) Szóval kivagyok, de túlélem mint mindenki! Remélem :-)
2012. nov. 27. 11:04
 20/22 A kérdező kommentje:
A hozzátáplálásról itt nem írnék, mert nem arról szólt a kérdés, de ha gondolod privátban beszélgethetünk róla! :-)
2012. nov. 27. 11:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!