Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti párotok/férjetek mennyit...

A ti párotok/férjetek mennyit foglalkozik a babával?

Figyelt kérdés

És hogy bírjátok a sok egyedül-létet a babával?

Az én lányom 15 hónapos, a férjem mindig késő estig dolgozik, nagyon ritkán ér haza mondjuk este 7-kor. Ha időbe hazaér, akkor ő fürdeti a lányt, ez mióta megszületett az ő feladata, imádja amúgy a babát, csak tényleg keveset látja. Tudom, hogy értünk csinálja, és tényleg nem panaszkodhatom, mert anyagilag mindent megteremt nekünk, de annyira keveset vagyunk együtt hármasba. Jár valaki hasonló cipőben?



2012. okt. 19. 17:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok ezzel! Én veszekedtem ( persze nem ez az ordibálós hanem az észérves veszekedés volt ) hogy nem minden a pénz és kicsit vegyen vissza a túlórák számából mert nem ismer majd rá a fia! bevált most már úgy csinálja hogy a fiunknak és a pénztárcánknak is jó legyen!
2012. okt. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az a baj (vagy nem baj) hogy a férjemnek saját vállalkozása van, és tulajdonképpen akkor jöhetne el amikor akar, csak mindig annyi melót bevállalnak, hogy megmaradjon minden kuncsaft, hogy mindig este esik haza. Ez valahol érthető is, csak hiába veszekszek vele, meg érvelek, akkor sem fog hamarabb hazajönni.
2012. okt. 19. 18:04
 3/17 anonim ***** válasza:
22%

Késő estig dolgozik, este 7-ig.. Hahaha. ha.

Én dolgozom késő estig (minden nap 23:00), a férjed tök normál munkaidővel bír :P

2012. okt. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Kedves 3.!

Majd kicsit figyelmesen olvasd már el légyszi. Szerintem nem azt írtam, hogy késő este 7ig, hanem hogy örülök ha 7kor hazaér és ez ritkán van.

2012. okt. 19. 18:09
 5/17 anonim ***** válasza:

Reggel korán megy el?


Nekünk reggel korán kel a baba, utána játszanak kicsit, átöltözteti-pelenkázza, együtt reggelizünk.

Vacsora szintén közösen, 3asban. Övé a fürdetés.


Amikor erről beszéltek, mit mond?

2012. okt. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
az én párom egyik héten délbe indul, este 10 fele ér haza... délelőtt sokat babázik, este mire hazaér, a fiunk már alszik. a másik héten 12kor ér haza és este 23:00-kor indul, de délután 2-től alszik,mert hát éjszakás...ezen a héten nem szoktak találkozni, mert babuci szintén alszik. de hétvégén együtt vannak. ma pl egész éjszaka ő kel majd fel etetni is. nagyon rossz, de hát sajnos ez van. nekünk más, mert a babuci születése előtt csak hétvégén láttuk egymást,mert kamionozott, ugyh mi ennek is nagyon nagyon örülünk. nehéz, de majd belerázódunk. 2 hónapos a fiunk
2012. okt. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Az én párom nagyon keveset van a lányunkkal. Reggel elmegy dolgozni, bár ő nem jön későn 4-6között szokott! Kicsit játszik vele, de tényleg kicsit, ő még nem nagyon tud vele mit kezdeni. Meg ha sír, azt nem nagyon szereti, hiszen nála nem nyugszik meg úgy, mint nálam! Néha elviszi babakocsival sétálni, nagyon ritkán 2 hetente itthon marad vele, ha kozmetikushoz kell menjek, de ennyi! Ha elalszik, mert az én lányom 7-8között fekszik le és csak reggel 8kor kel, ha abban az időben elmennék, akkor itt maradna és "helytállna, de ilyen ritkán van, meg ugye nincs is dlga... 7 hónapos a lányunk... nem is várom el a páromtól, h többet legyen vele... majd jövőre már jobb lesz, mikor fog menni, vagy beszélni fog... szerintem 1 férfi, nem sokat tud kezdeni a picikkel, amíg nem tudnak velük beszélgetni stb... Nem mondom, h könnyű, de megértem. Nekem nincs segítségem senki, én vagyok vele csak... próbálok nem bekattani :DDD de néha azért kiborulok! Nem könnyű, de egyre könnyebbnek érzem. Amúgy ha hétvége van, vagy ha 3an vagyunk, akkor elvagyunk és tudunk együtt is lenni... nekünk inkább elmenni valahová nehéz 3-an, mert a lányom nagyon ragaszkodik a kis napi rutinjához és ha kiesünk, akkor nagyon nyűgös lesz, így inkább mi hívunk vendégeket, vagy csak átmegyünk valakikhez, de kirádulni pl. nem tudunk... de úgy vagyok vele, már csak pár hónap és ennek is vége! :)

2012. okt. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekem két gyerkőcöm van (12 és 28 hónaposak). A férjem sokat dolgozik, de ha a gyerekekkel van, akkor nagyon odateszi magát. Ezért imádják. És én nagyon fontosnak tartom, hogy ha nincs nagyszülő, akkor is próbáljatok valakit találni, akihez a gyerek kötődni tud a kezdetektől fogva. Van normális babysitter nem olyan drágán és ha csak heti egy vagy két órát veszed igénybe, akkor is óriási jelentősége van. Főleg azért, mert ezzel sokat tesztek az egészséges anya-gyerek kapcsolatért. A befordult anyukák paradox módon nem tudják elengedni a gyereket, még akkor sem ha hulla fáradtak. Ez senkinek nem jó.
2012. okt. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A férjem reggel 7-től este 11-ig dolgozik két napot, aztán két napot itthon van, de mivel építkezünk/felújítunk, többnyire akkor is dolgozik, csak itthon. Viszont a 4 hónapos fiunk mellől alig lehet elrángatni :) Imádja, rengeteget foglalkozik vele, folyton beszél hozzá, rengeteget nevetnek együtt, ha az ideje engedi, és ha dolgozik, majdnem mindig meglátogatjuk 1-2 órára a munkahelyén (olyan helyen dolgozik). Ennek ellenére én nagyon nehezen bírom az itthonlétet, legalább hetente egyszer kimozdulunk, elmegyünk vásárolni, volt kolléganőkhöz stb., és megpróbálok hetente legalább 3-4 alkalommal lejutni az edzőterembe 1-1,5 órára.

Nálunk nem az anyagiak előteremtése, hanem a házfelújítás miatt van keveset velünk a párom, de ugyanaz a helyzet. Viszont tudom, hogy értünk csinálja és egy pár hónapig kell csak kibírni, és ő is szívesebben lenne velünk.

2012. okt. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Mákom van, a fiamnak akár az apja is lehetne az anyja!:)

Születése óta a férjem mindenben ugyanúgy el tudja látni, mint én. 4-ig dolgozik, utána mindig a gyerekkel van. Én ilyenkor tudok főzni, takarítani, vagy elszaladni egy-két dolgok elintézni.

2012. okt. 20. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!