Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti párotok/férjetek mennyit...

A ti párotok/férjetek mennyit foglalkozik a babával?

Figyelt kérdés

És hogy bírjátok a sok egyedül-létet a babával?

Az én lányom 15 hónapos, a férjem mindig késő estig dolgozik, nagyon ritkán ér haza mondjuk este 7-kor. Ha időbe hazaér, akkor ő fürdeti a lányt, ez mióta megszületett az ő feladata, imádja amúgy a babát, csak tényleg keveset látja. Tudom, hogy értünk csinálja, és tényleg nem panaszkodhatom, mert anyagilag mindent megteremt nekünk, de annyira keveset vagyunk együtt hármasba. Jár valaki hasonló cipőben?



2012. okt. 19. 17:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A férjem van, hogy napokig nem látja a gyerekeit, és persze a gyerekek az apjukat. Reggel túl korán megy el (6-ra megy dolgozni), este túl későn jön (9 után). Van, hogy a gyerekek is már 5 órakor fent vannak, olyankor látják egy picit, meg amikor néha hamarabb haza tud jönni, pl 6 körül. Olyankor apa fürdeti a 4 évest. Hétvégén is nagyon ritka, ha együtt vagyunk. Általában a szombatja szabad, de az se mindig.

Néha napokig nincs is itthon, mert külföldre kell mennie, vagy csak vidékre utazik. És gyakran van, hogy pl délbe derül ki, hogy este nem jön haza, mert utaznia kell.

A picit 6 hónapost megszeretgeti, de mást nem csinál vele. A nagyot is megdögönyözi, fürdeti. A nagyot életében egyszer pelusozta át (amikor még pici baba volt), mert én éppen elmentem nagybevásárolni, és a baba csupa kaki lett.

Szóval mi is nagyon keveset vagyunk (régen) hármasban, most már négyesben.

2012. okt. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Szia! Én is szente golyamatosan egyedül vagyok a fiammal, aki 3 hónapos. Apa reggel 6kor elmegy itthonról és csak este 8 körül ér haza. Ez megy sajnos szombat, vasárnap is. Kezdem kicsit unni és elég fáradt is vagyok, de sajnos muszály. De apa kitalálta, hogy tavasztól Ausztiába megy dolgozni. Nem tudom akkor, hogy lesz, mert most is csak heti 2 órát tud foglalkozni a fiával. Én pedig biztosan be fogok csavarodni. A nagyszülők is messze laknak.
2012. okt. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Atroposz ***** válasza:
A férjem kamionozik. Mindig kiszámíthatatlan mikor mennyit van itthon. A 2 év alatt ez a 4.kamionos cég, ahol dolgozik.Volt,hogy havonta 1-2 napot vagy 2 hetente 1 nap, 4hét után 2 hét most talán 3hètre mentki és talàn 3 napot marad. Amikor itthon van imádják egymást. Sok rossz ért minket mostanában, de probálunk nem keseregni életünkö,ha nem keresni a jòt.
2012. okt. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Az én férjem bármennyit foglalkozik a babával ha megkérem rá, de magától nem sokat. Kivétel a babaúszás, oda egyedül elviszi, nekem nem is kell velük mennem :-) Mondjuk az egy kicsit rossz ha itthon vagyunk 3-an és én vagyok a gyerekkel, WC-re is úgy kell kikéretőznöm, mert 8 hónapos a gyerekünk és nem lehet egyedül hagyni. Ha hosszabb időre van szükségem pl főzés akkor előre szólok neki és átveszi tőlem a babát. Szerintem a férjem elég jófej, mert sok apuka csak ad két puszit a gyerekének aztán kész!
2012. okt. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Mi nagyon szerencsések vagyunk. A férjem itthon dolgozik, így rengeteget tud foglalkozni a babával. Általában úgy időzíti a munkáját, hogy főleg akkor dolgozzon, amikor a kisfiunk alszik. Nem azért, mert én kikényszerítem, hanem azért, mert neki a babázás kikapcsolódás. Így kb ugyanannyit foglalkozik a gyerekkel, mint én, sokszor hallottuk már, hogy ennek a gyereknek két anyja van :)

Tisztába teszi, eteti, játszik vele kb olyan gyakran, mint én. Mindig együtt megyünk sétálni és együtt fürdetjük.

Tapasztalatból mondom, hogy nem igaz, hogy egy férfi nem tud mit kezdeni egy kisbabával, és nem tudja megnyugtatni. Ahol ez így van, ott azért van így, mert a baba és apuka nem szoktak össze, idegenek egymásnak. Nálunk sokszor előfordult, hogy a baba nálam csak nyüglődött, szóltam a férjemnek, és ő szépen álomba ringatta, néha már féltékeny is vagyok :)

2012. okt. 21. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nálunk apa 24-48-ban dolgozik. Amikor itthon van, a fiunkkal foglalkozik. Etet, pelusozik, sétáltat, altat, stb. 1 éves a gyerek, de imádják egymást. Szerintem sem igaz, hogy egy férfi nem tud mit kezdeni a gyerekkel. Szülés után hetekig ő altatta a karjában vagy etette éjszaka, hogy én pihenni tudjak. Össze kell szokniuk, az biztos. ;-)
2012. okt. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Az én férjemnek is saját vállalkozása van, az év minden napján, napi 24 órában dolgozik. Bármikor otthagyhatná, mert a sajátja, de a pénz fontosabb neki mindennél. A gyerekkel napi 10 perc de aranyos vagy, ha rábízom 20 perc után hozza vissza, pedig 15 hónapos kommunikatív, imádnivaló gyerek. Egyszer pelenkázta be, mostanában eteti néha. Rábízni nem lehet a munkájának jellege miatt, illetve szopik is. Sose vigyázott rá 1 óránál hosszabban, egyszer, akkor is komolyan megsérült. Nem veszi észre, ha beszart a gyerek, azt hiszi lázas lett az erőlködéstől. Volt, hogy a gyerek sírt, ha az apjánál hagytam.
2012. okt. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!