Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki azzal rémisztget,...

Mindenki azzal rémisztget, hogy az első pár hónap "borzalmas" lesz. Tényleg?

Figyelt kérdés

"borzalmas" alatt értem azt hogy a baba mellett nem lesz időm semmire. elhanyagolom a háztartást, nem lesz időm magamra, páromra. az éjszakázások miatt mindig fáradt leszek, ilyenek.

valóban ilyen húzós ez a pár hónap, vagy csak meg akarnak ijeszteni? írnátok saját tapasztalatot?

22 hetes kismama


2012. okt. 22. 10:12
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Hát, azért nem lesz könnyű, sőt nagyon nehéz lesz. Nekem nyugis babám van, de így is az első kb. 1,5 hónapra, mint egy őskáoszra emlékszem vissza. Pihenj, mert többet nem akkor pihensz, eszel, alszol, olvasol stb. amikor Te akarsz.
2012. okt. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Inkább csak borzalmasan fáradt voltam. Pedig a babám evett, aludt, és mégis. Na jó, az a kis depresszió sem segített, de legalább hamar elmúlt. Gondolom, a hormonok pörögtek. De minden nap könnyebb és jobb volt. Most már egy éves a babám és imádom minden napunkat. Bármikor újra csinálnám (talán picit okosabban is)
2012. okt. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Kislányom legrosszabb időszaka volt az első 3 hónap. Sajnálom, hogy ezt kell mondanom,de nekem borzalmas volt. Hulla fáradt voltam, semmit nem tudtam csinálni, ő meg állandóan csak sírt. Hasfájós volt szegénykém és még akkor is sírt amikor ringattam. Pedig amúgy nem volt semmi gond a szüléssel, meg a szoptatással sem. Sőt, voltak babalátogatóban friss szülők, akik azóta is azzal nyugtatják magukat, ha kicsit nyűgösebb a gyerek, hogy legalább nekik nem olyan rossz, mint nekem volt. Szegény lányom egyébként is alig aludt. Én egy mosogatást sem tudtam megcsinálni, nemhogy főzni meg ilyenek... Szóval vannak szerencsésebbek és kevésbé azok. Azóta is kicsit sírósabb, hisztisebb maradt a lányom, de már lassan másfél éves és úgy 1 éves korától nagyon élvezek vele minden percet!
2012. okt. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Én felkészültem mindenre és a egy olyan tündér kisfiam lett, hogy el nem lehet mondani milyen jó dolgom volt és még van is , most, hogy 7 hónapos. Lehet fársztó felkelni hozzá éjszaka is 3 óránként, de én nem tudom, hogy bírtam de nem voltam fáradt igazán sosem. Pedig kelt a babám, csak annyi, hogy megszoptattam és már aludt is tovább. Max, 10 perc volt. Nekem nagyon jó volt első perctöl kezdve. Én megbeszéltem vele még a pocakomban, hogy idekint, hogy lesz. Lehet bejött.
2012. okt. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

lelkileg megpróbálok felkészülni rá, bár 100%osan úgysem tudok. már most is nagyon szeretem. akaratlanul is figyelek magamra, Rá. bármilyen lesz is az én kislányom lesz, akiért mindent meg fogok tenni, hogy a legjobb legyen neki.

köszönöm szépen a válaszokat, jól esik, hogy ennyien írtatok. páromra visszatérve... kénytelen lesz megszokni, hogy valamilyen szinten háttérbe szorul, nem az ő kívánságait fogom lesni. remélem nem lesz ezzel sem baj, nagyon várja már a babócát :)

2012. okt. 22. 20:19
 26/29 anonim ***** válasza:
Ha megértő a párod, nem lesz semmi baj! a legjobbakat neked! Könnyü szülést és nagyon boldog babázást! utolsó voltam!
2012. okt. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Nekem abszolút nem volt borzalmas az első pár hónap, sőt. A kislányom egy kis tündér, nagyon jó baba volt, jól szopott, volt elég tejem, sokat aludt, amikor ébren volt alig sírt, nézelődött, már első nap mosolygott. Mint az álom :-)

A húgom mondjuk nagyon kiborult mert az ő kislánya állandóan sírt, elég depressziós is lett, az ő számára tényleg borzasztó lehetett az első időszak. Fiúkkal nehezebb eleinte, állítólag.

2012. okt. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Én 2 dolgot tudnék kiemelni, ami miatt azt mondom én nem igazán tudtam élvezni az első 2 hónapot.

1. Kevés volt a tejem, ezért sokat sírt. Elkezdtük a tápszer kiegészítést. Mégtöbb munka lett így, de legalább nem sírt annyit. Mivel én csak anyatejet akartam neki adni, de nem nem akart több lenni, így ezzel idegesítettem magamat.

2. A sok különböző tanács (szopi, alvás, sírás, ötlöztetés). Ahány ember annyi mindent mondott, sőt néhány rokon úgy döntött, hogy teljes mértékben beleszolhatnak pl a szopizás témába. Mivel első baba, nem volt tapasztalatunk és minden tanácsot megfogadtunk, a végén már zsongott a fejünk. Elkeseredett voltam.


Tehát amit a következő babánál fogok csinálni:

- az elején szopi ezerrel, hogy induljon be jól a tej, nem várok ki 2-3 órát etetések között. Ha mégsem megy, akkor tápszer pótlás lesz lelkiismeret furdalás nélkül.

- mindenki megtarthatja magának a véleményét, úgy fogjuk csinálni ahogy nekünk jó és ahogy érezzük, hogy jó.


Egyébként teljesen felesleges előre rágódnod ezen. A 6. hónap már csodálatos! :) Az idő gyorsan megy, ha lesz is problémád csak gondolj arra, hogy ez csak átmeneti, csak pár nap, pár hét és utána lehet minden megváltozik. A lényeg hogy működjetek együtt a pároddal.

2012. okt. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Szerintem nem feltétlenül . Nekem jó volt nagyon. Viszont tény hogy fél éves kora óta mióta puszil, ölelget és anyának hív Mégjobb!
2012. okt. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!