Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki azzal rémisztget,...

Mindenki azzal rémisztget, hogy az első pár hónap "borzalmas" lesz. Tényleg?

Figyelt kérdés

"borzalmas" alatt értem azt hogy a baba mellett nem lesz időm semmire. elhanyagolom a háztartást, nem lesz időm magamra, páromra. az éjszakázások miatt mindig fáradt leszek, ilyenek.

valóban ilyen húzós ez a pár hónap, vagy csak meg akarnak ijeszteni? írnátok saját tapasztalatot?

22 hetes kismama


2012. okt. 22. 10:12
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
szerintem ne ragd ezen magad. azt meg nem tudhatod h. milyen lesz a kisbabad. az en kisbabam is olyan jo kislany, mellette mindent meg tudok csinallni. eleinte besegitett persze az edesanyam, de ha netan egy nap nem volt ebed mert vele kellett foglalkoznom akkor sem dolt ossze a vilag, ha megerto a parod es van ki egy kicsit segitsen akkor nem kell aggodnod. Kitartast. Egy 6 honapos kislany anyukaja :)
2012. okt. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Szerintem ez teljesen babafüggő.Barátnőmet abszolút nem viselte meg az első pár hónap;míg én totál kikészültem.Az én fiam első perctől kezdve "problémás".Volt olyan,hogy 1 hétig csak wc-re+ tusolni jártam ki a gyerekszobából és ezt szó szerint kell érteni.Aludni már újszülött korában is alig-alig tudott és a mai napig így van.

Nekem 8 hónap kellett hozzá,hogy beletörődjek:a háztartás romokban,mindenre csak este 9 után jut időm.Akkor meg ugye nem túl friss már az anyuka.

Tehát én azt mondom, hogy ha olyan nyűgös,hasfájós,stb. babád lesz,akkor igen is horror az első 3-4 hónap.Sajnos tapasztalat.

2012. okt. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Babafüggő,és attól függ depressziós leszel-e vagy sem.Én az lettem így nekem az első 6 hét szörnyű volt,az első 3 hónap sem volt kellemes,aztán egyre jobb lett.

Nem olvastam könyveket,hogyan kéne csinálni,nem tettem fél percenként mellre nem kapdostam fel ha megnyikkant,főleg mert legtöbbször csak gagyogott, 2,5-3 óránként evett,éjjel egyszer kelt 11kor ,egyszer hajnalban 2-3 között,miután elapadt a tejem( 3 hónapos korában) és tápszert kapott már aludt reggelig felkelés nélkül.A háztartást és a bab körüli teendőket is együtt csináltuk a párommal besegített anyukám és anyósom is,szépen összeszoktunk, sokszor esténként párommal elmentünk kicsit otthonról és etetésre visszaértünk.Nem volt hasfájós,érdeklődő baba volt picinek is szeretett hason lenni,elszórakoztatta magát így simán tudtam csinálnia házimunkát,igyekeztem magamra is odafigyelni. Belejöttünk a dolgokba nekem inkább a depresszióval volt bajom az nehezített mindent,különben meg szerintem jó baba volt a fiam.Szegény barátnőm kislány 5 hónapos na neki tényleg borzalmas,refluxos a kislány,nem alszik sokat,sokat fájt a hasa,sokszor volt székrekedése,rengeteget kel éjjel,nem foglalja el magát kicsit sem,sokat sír,barátnőmnek tényleg nincs ideje sok mindenre.

2012. okt. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Majd megtapasztalod:)

Annyit ajánlok, hogy most pihnd ki magad és próbálj sok sok energiát megtakarítani.

2012. okt. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Nem, nem lesz borzalmas...mondom ezt így utólag. Amúgy nehéz is lehet, borzalmas is lehet, de lehet szép is jó is, ki hogyan éli meg. Én elég rosszul éltem meg, nekem valóban borzalmas volt. Én egyedül voltam. A barátnőmnek a legszebb szakasz volt ez a szakaz az életében, elmondása szerint. Ő mindennap eljárt valahová, csak reggel beengedte a takarítónőt, és a bébiszittert, aztán estig jött ment:-)
2012. okt. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Nekem egyáltalán nem volt borzalmas,sőt!DE nekem szerencsém is volt,mert mindkét gyerekem,az első hónapban,aludt és cicizett.Nem voltak,hasfájósak,betegesek,nem volt semmi probléma.Szóval én az első hónapokat boldog "lebegéssel",és a bennük való gyönyörködéssel töltöttem! :D Nekem ha valami negatívumot kellene mondani(de a "borzalmas" szó,itt sem állja meg a helyét)Az éjszakai kelések miatt,én is fáradt voltam,és a hormonok miatt extra érzékeny(sértődős):) de szerintem,csodás időszak volt az is!Ja fontos elmondanom,hogy a férjem nem "várt"el tőlem mindennap 3 fogásos ebédet,az első időkben,egyszerű gyors ételeket főztem,és nem akartam minden házimunkát egy nap alatt megcsinálni,beosztottam a hétre.Valamint a a férjem ügyelt arra hogy mindenből kivegye a részét mikor nem dolgozott.Ez nagyban függ majd tőled és a babádtól,szóval ne ijedj meg a rémisztgetéstől,én azt mondom CSODÁS lesz! :)
2012. okt. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Az első 4 hónap a hasfájóssága miatt volt nehéz nekem.

Utána az első fogak kibújása, akkor azt gondoltam, ez sokkal nehezebb. Aztán a felső négy fog kibújása nehezebb időszak volt.

8 hónapos korában a szeparációs szorongása miatt volt nehéz. 1 évesen kezdte kimutatni az akaratát, egyre erőteljesebben, amikor már hisztizik, de nem rosszaságból, egyszerűen mert nem érti a dolgokat (miért nem szabad ezt vagy azt, stb.) 15-16 hónaposan a szemfogai jöttek, nagyon nehéz időszak volt.

Most már nagyobb, jönnek a hátsó örlői, azért hisztis.

Még kicsit nagyobb lesz és kezdődik a dackorszak.

:)

Én úgy látom, szinte mindig van valami, amire mondhatjuk, hogy nehéz időszak, néha könnyebb, néha nem, de mindig a jót, szépet kell keresni. És az van bőven. :) Arra kell koncentrálni.

Könnyű szülést, boldog babázást!

2012. okt. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

1. Ez attól is függ, hogy te milyen habitusú vagy. Aki nagyon pörgős, aktív életet él, annak nehezebb megszokni azt, hogy a baba születésétől jó pár hónapig leginkább otthon kell lenni.

2. Attól is függ, hogy menni fog-e a szoptatás. Nekem ez volt a legnehezebb az első hetekben. Nem akart szopni a kisfiam, sokat küzdöttem, de végül sikerült. Azért a napi nyolcszori fejés rengeteg időt és energiát elvesz.

3. Azt írod, hogy tudod, hogy a baba lesz az első. Nem, nem tudod. Ezt előre nem lehet elképzelni, felkészülni rá. Nem nézheted meg a kedvenc TV műsoraidat, nem akkor eszel, mész fürdeni, WC-re amikor szeretnél, hanem amikor lehet. Én nagy Forma 1 rajongó vagyok, minden egyes futamot megnéztem a szülésig, de azóta (lassan 4 éve, mert már 2 gyerkőc van), jó ha kettőt-hármat láttam az elejétől a végéig.


4. Attól is függ, hogy milyen babád lesz. Egy jól szopó vagy tápszeres, nem hasfájós, jól alvó baba mellett szinte mindenre jut idő. Az én kislányom (második gyerek) ilyen volt. Teljesen más volt az első időszak, pedig volt mellette még egy 2,5 évesem is.


Szerintem az első gyerekkel az első pár hetet túl kell élni. Arra kell gondolni, hogy nemsokára vége lesz, nemsokára mindketten megszokjátok az új életet, mert tényleg idővel könnyebb.

2012. okt. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
háát... borzalmasnak azért nem mondanám, mert ott lesz a picikéd, akit a legjobban fogsz szeretni és imádni fogsz minden percet vele tölteni. Inkább csak nehéz lesz, mert tényleg nem igazán jut majd időd semmire, főleg ha segítséged sincs. Nekem az első 2 hét volt könnyű, mert a párom apasági szabin volt és mindenben segített. Azóta káosz van, pedig a fiam már 2 hónapos múlt. Ebédet nehézked főzni, mert a drágám mostanában nem szeret aludni:) és mivel extra sírós babát kaptam, fél percig sincs el egyedül, így állandóan vinnem kell magammal, vagy főzök, de ott van mellettem a babakocsiban, de akkor meg 10 perc és újra ordít h vegyem fel! ugyh a főzés kb 4 órahosszába telik, de még egyszerű spagetti is... Panírozni egyáltalán nem tudok tőle :D 7kor fürdik, fél 8kor fekszik, általában akkor rakok körzet rendet, vagy indítom el a mosógépet, vagy ha még bírok járni a fáratságtól, akkor kaját másnapra (ritka, de nagyon). Ugyh kb 23:00-00:00 között kb ágyba is jutok :D. Párom reggeltől estig dolgozik, nagyszülők másik országban, szal egyedül nehéz jah. De ha van melletted vki, aki segít az első 6 hétben neked, akkor ha rendesen kipihened magad, utána nem lesz annyira gond. Csak ne görcsölj rá, h csillogjon villogjon minden, majd ha odajutsz, megcsinálod. Első a baba legyen :) Már várom h betöltsük a 3. hónapot, hátha picit lekötné saját magát is a babám, mert most vmi szenzációs gyerek :D De ő tényleg mkit felülmúl, lehet h neked meg egy extra nyugi, extra jó alvós babád lesz :) Nekem a párom mindig azt mondta, h ha a gyerek elalszik, akkor ne pakolásszak, meg dolgozzak a házba, hanem szépen feküdjek le vele. Teljesen igaza volt, bár nem így tettem. Kb 2 héttel ezelőtt éreztem magam úgy, h na mostmár kivagyok pihenve. Az első másfél hónapban dőlöngéltem mindennap a fáradságtól. De borzalmasnak akkor sem mondanám.
2012. okt. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Hát ha ahogy írod a férjed önző típus akkor nem biztos hogy olyan jól fogadja az első időszakot mert TÉNYLEG a baba lesz az első!

Borzalmasnak nem nevezném azért de valóban baba függő. Nekem 3 van ebből 2 hasfájós ideges típus volt ( A 2 fiam) a kislány pedig abszolút nem, ő álom baba volt, evett aludt mosolygott az elejétől kezdve. (most már a dackorszakban annál több vele a baj de ez más téma :))

Úgyhogy ha szerencséd lesz, ilyen babát fogsz ki, mert van ilyen is :)

2012. okt. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!