Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves szülinapot 12 foggal...

1 éves szülinapot 12 foggal ünnepelni, nem túlzás? Normális ilyen hamar ennyi fog?

Figyelt kérdés
2012. okt. 22. 20:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
:-) Nos, az én lányom 13 hónapos és bizony 17 foga van. Ő ebben gyors. Másban lassabb lesz. Gondolom...:-)
2012. okt. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Ez a fogzás valóban egy olyan dolog hogy hatalmas különbségek lehetnek/vannak. És mind normális.

Barátnőm kisfia (ha nem látom nem hiszem el) 3 hónaposan kezdett fogzani 6 hónaposan 4 foga volt, 1 évesen 10 (és fél :) emlékszem mert a szemfogával szenvedett kivolt készülve barátnőm teljesen). És már 16 hónaposan megvolt neki a 20 fogas zárt fogsor.

Nekem 3 gyerekem van első teljesen nagykönyv szerinti átlagos fogzást "produkált" 6 hónaposan jött ki neki alul kettő 7 hónaposan felül, 1 évesen 8 foga volt, 16 hónaposan jöttek a szemfogai és 21 hónaposan lett meg neki a 20 fogas fogsor.

ja és hozzátenném, egyáltalán nem viselte meg, sose tudtam hogy épp fogzik, csak egyszercsak észrevettem hogy egyel több fog van:)

A lányom első fogai 7.5 hónaposan jöttek, 1 évesen 6 foga volt , és csak 2 éves kora után jött ki neki az összes, viszont a szemfogakkal és örlőkkel kegyetelnül megszenvedtünk, tiszta vér volt az ínye szegénynek.

A legkisebbem pedig a másik véglet, 12 hónaposan (pont a szülinapja előtt pár nappal) bújt ki neki alul az első 2 foga. Most 15 hós 4 van neki össz.

Ez is teljesen normális menet:) Úgyhogy sokféle változat van:)

2012. okt. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
minden gyerek más. a fiam 9hónapos lesz 2nap múlva és még egy foga sincs. a másik gyerekeimnek 9hónapos korukra 2foguk már volt
2012. okt. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Fiamnak 12 hósan 14 foga volt!
2012. okt. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Fiam meg pont az ellentét. 1 évesen kezdett egyátalán fogzani....Már nem is tudtam, mit tegyek, mert mindenütt olvastam, h 3-4 hónaposan fogzik...az enyémnél jele se volt, ....Elmentünk gyerekfogászhoz, ott nyugtattak meg, h az sem baj, ha ilyenkor nincs még foga, de az se, ha már 5-6 (vagy ezek szerint még több) foga van.
2012. okt. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő mondta, hogy átlagosan 8 foga van egy egy éves gyereknek. Azért ennyi az átlag, mert van, akinek több, van, akinek kevesebb. A lányomnak egy évesen volt 2 foga. Azok majdnem 10 hónaposan jöttek ki. Aztán 15 hónaposan jött ki neki még 3, 17 hónaposan egy, és 19 hónaposan megint egy. Két nap múlva lesz 20 hónapos, és 8 foga van. Pont mint egy átlagos egy évesnek. :D
2012. okt. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nem túlzás, de tényleg sok! Örülj neki! :)
2012. okt. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nem, nem túlzás.

A szomszéd kissrác egy idős a fiammal. Ő is 12 foggal ünnepelt, a fiam kettővel.

Neki lassan, de biztosan jöttek egymás után, a kisfiamnak meg néha-néha, de akkor kettő egyszerre. A négy rágófoga egyszerre indult meg, gondolhatod milyen kellemes lehetett szegénykének. Most a szemfogak indultak meg, megint a négy egyszerre. 19 hónaposak a srácok.

2012. okt. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
A fiam 15 hónapos lesz 16 foga van. Az első kettő 3 és fél hósan már kint volt:)
2012. okt. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Az én lányomnak is 1évesen kint volt a 12.foga.

4hónapos volt mikor az első 2 kibújt.

Miért lenne túlzás?

2012. okt. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!